У січні 2019 року споживча інфляція сповільнилася до 9,2% з 9,8% р/р у грудні 2018 року. У місячному вимірі ціни зросли на 1,0%. Про це свідчать дані Держстату.
Регулятор прокоментував рівень інфляції у січні
Фактичний показник інфляції в січні практично відповідав траєкторії прогнозу, опублікованій в «Інфляційному звіті» за січень 2019 року.
- Базова інфляція в січні сповільнилась до 8,3% у річному вимірі.
У січні знизилися темпи зростання цін на послуги (до 14,2% р/р). Зокрема, уповільнилося зростання вартості послуг закладів громадського харчування, туристичних, медичних, страхових та фінансових послуг, а також послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Натомість темпи зростання цін на послуги культури та спорту, хімічне чищення, інтернет збільшувалися через подальший тиск з боку зростання виробничих витрат, у тому числі на оплату праці, та з боку споживчого попиту.
Ціни на непродовольчі товари також продовжили уповільнюватися (до 3,4% р/р) насамперед завдяки зміцненню обмінного курсу гривні. Так нижчими темпами зростали ціни на побутову техніку, меблі, фармацевтичні товари, одяг та взуття. Водночас ціни на автомобілі не змінилися порівняно з січнем 2018 року, а ціни на телевізори і комп’ютерну техніку навіть знизилися.
Річні темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки (9,5%) практично не змінилися порівняно з показниками грудня. Зокрема, сповільнення подорожчання м’ясних продуктів нівелювало прискорення зростання цін на сири та кисломолочні продукти, що було відображенням відповідних тенденцій на зовнішніх ринках.
- Зростання цін на сирі продукти харчування у січні прискорилося (до 4,0% р/р). З одного боку, й надалі швидкими темами дорожчали овочі борщового набору через несприятливі погодні умови для зберігання овочів та борошно – під впливом зростання цін на зовнішніх ринках. З іншого боку, завдяки гарному врожаю продовжували дешевшати фрукти. Крім того, суттєво знизилися ціни на яйця.
- Темпи зростання адміністративно регульованих цін очікувано збільшилися (до 18,7% р/р). У січні підвищилися тарифи на опалення, постачання гарячої та холодної води, каналізацію, телефонні послуги, збільшилися акцизи на тютюнові вироби. Прискорилося зростання вартості проїзду в залізничному транспорті через подорожчання додаткових послуг. Водночас річні темпи зростання цін на хліб та алкогольні напої залишилися незмінними.
- Ціни на пальне знизилися (на 1,9% р/р) завдяки падінню світових цін на нафту в попередні місяці та зміцненню курсу гривні.
Нацбанк також зазначив, що поточна динаміка споживчої інфляції та її складових свідчить про послаблення інфляційного тиску, що відповідає прогнозу НБУ, опублікованому в «Інфляційному звіті» за січень 2019 року. Регулятор очікує, що жорстка монетарна політика і надалі сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції та її поверненню в межі цільового діапазону 5% +/- 1 в.п. у середньостроковій перспективі.
Коментарі - 41
И за месяц инфляция составила 1%.
Однозначно перемога.:)
Это как: раньше мы в пропасть падали с скоростью 100 км в час, теперь мы замедляемся и падаем с скоростью 90 км в час. Ну чем не повод порадоваться?:)
У 2014 році інфляція 24,9%
у 2015 році інфляція 43,3%
у 2016 році інфляція 12,4%
у 2017 році інфляція 13,7%
у 2018 році інфляція 9,8%
9,2% ще краще… А 6,3% буде взагалі нормально… А в 2020 році 5%…
Приведите уровень инфляции за годы Премьерства ненавистной вам Тимошенко и сравните с обожаемым вами Порошенко.
Или как то не по феншую?:)
Вона росте такими темпами, що через 10 років розрив з країнами ЕС додатково зросте ще на 20 років.
Тобто, поки ми робимо один крок — ЕС від нас відривається вперед на ще один.
Ну а те що інфляція зростає в рази швидше ніж ВВП говорить про зменшення купівельної спроможності в державі в цілому та збільшенню відставання від економік та соціального забезпечення цивілізованого світу.
Сами себе противоречите.
Ще мені про час-пік напишіть — дуже смішно…
потом смотришь в карман…
потом смотришь на полку с уцененным товаром и толпой возле нее…
И это еще без учета повышения минимальной ЗП с 1 января и пенсий в марте.
Интересно понаблюдать за дальнейшим развитием этого показателя.
Что же будет дешеветь, если при курсе в январе 27,2 и дешевом бензине получили такой результат.
Напоминаю на май опять запланировано повышение цены газа, что аукниться в осенних тарифах на отопление и горячую воду, с лета электроэнергия подорожает https://golos.ua/i/652657
О какой политике речь, если главу НБУ назначает президент, а у нас как бы выборы и он может и поменяться. Или вы этого не допустите?
Я стал беднее на 1% в январе 2019 и в последующие месяцы 2019 года, а вы я как понял нет. Интересно как вам это удалось?
А сокращение в годовом выражении мне душу не греет от слова совсем.
Абсолютні показники:
У 2014 році інфляція 24,9%
у 2015 році інфляція 43,3%
у 2016 році інфляція 12,4%
у 2017 році інфляція 13,7%
у 2018 році інфляція 9,8%
9,2% ще краще… А 6,3% буде взагалі нормально… А в 2020 році 5%…
Приведите уровень инфляции за годы Премьерства ненавистной вам Тимошенко и сравните с обожаемым вами Порошенко.
Или как то не по феншую?:)
— Активи України, конфісковані Росією.
— Об'єкти нерухомості, зруйновані війною – як державні, так і належать приватним юридичним особам.
— Вартість сільськогосподарських земель.
— Змінилися торгові потоки: економічні санкції Росії проти України, які поступово вводилися з літа 2013 року, різко скоротився через війну потік прямих інвестицій в економіку України та ін.
— Економічні втрати України, в тому числі від порушених систем енергетики, видобутку природного газу та інших.
— Втрата банківських активів.
Таким чином, в ці 100 млрд не були враховані майнові втрати приватних осіб, різноплановий збиток, нанесений людям, змушеним залишити свої будинки (внутрішньо переміщеним особам), витрати держави на виплати матеріальної допомоги біженцям та інші бюджетні витрати, пов'язані з агресією Росії проти нашої країни. Не увійшли до загальної суми також зростаючі військові витрати України та людські втрати.
1. Подписали самый не выгодный контракт по газу и колоссальные потери Украины.
2. Армия спускалась в низ, закрывались части военные, еды уровень коровника, обеспечение такое же. Вся служба сводилась к побухать.
3. Интеграция в РФ экономикой и полная зависимость от любого желания кремля.
4. Каждый год под новый год обсуждение цен на газ.
5. Популизм и проедание.
6. МАУ монополист на рынке с самыми высокими тарифами.
7. Банковская система кредитования больше напоминала Игровой автомат, все играли в рулетку…
Если вдруг Юля станет Президентом, пусть я буду не прав насчёт свои ожиданий по ней.
«Армия спускалась в низ, закрывались части военные, еды уровень коровника, обеспечение такое же. Вся служба сводилась к побухать.» — не помните кто у нас тогда был главой РНБО? Подскажу — основатель партии Регионов и будущий министр при Януковиче — Петр Порошенко.
«Интеграция в РФ экономикой и полная зависимость от любого желания кремля.» — да шо вы говорите? Как раз тогда впервые у нас доля торговли с РФ начала падать.
по остальным пунктам даже комментировать не буду.
По Порошенко таких пунктов я могу вам сотни привести.
Если первые два лица херят Армию, третий с РНБО ничего не сделает, у него прав нету особо.
Падать торговля с РФ это как? Мы были завязаны на 40+%.
2009 12,3%
2010 9,1%
2011 4,6%
2012 -0,2%
2013 0,5%
bonv не может работать со статистикой, которая опровергает замыленность его высказываний.