Кабмін запустив масштабну програму верифікації соцвиплат і пенсій населенню. Про це повідомляє aif.ua.
11 лютого 2019, 11:14
На одержувачів пенсій і субсидій очікує перевірка
Кого перевірятимуть
- Перевіряти будуть пільги, субсидії, стипендії та інші соціальні виплати для населення, що виділяються за рахунок місцевих і державного бюджету або Пенсійного фонду.
Кого можуть позбавити пенсії
Згідно з програмою позбавляти пенсійних виплат будуть з таких причин:
- якщо громадянин оформив свої виплати за підробленими документами або документами, що містять помилки;
- якщо пенсіонер покинув територію України (виїхав за кордон);
- якщо пенсіонер проживає на непідконтрольній уряду території країни або має статус внутрішньо переміщеної особи, але не може його підтвердити за допомогою перевірки фактичного місця проживання на «вільній» території.
Отримати гроші до зарплати
Етапи верифікації
На початку лютого в Раді зареєстрували законопроект про верифікацію та моніторинг державних виплат. У ньому передбачено три етапи верифікації:
- превентивна — перевірка проводиться перед призначенням соціальної виплати і пенсії;
- поточна — перевірка для тих громадян, які вважають, що отримали законодавче право на соцвиплати;
- ретроспективна — перевірка здійснюється для раніше призначених виплат.
Читайте також: Кабмін схвалив впровадження виплати субсидії готівкою з березня
Зазначається, що завдяки схожому механізму верифікації в 2017 і 2018 році уряду вдалося припинити витрату 14 млрд гривень з держбюджету. Тоді перевірка працювала тільки для переселенців і стосувалася не тільки пенсій, а й виплат соціально незабезпеченим громадянам, а також пільг.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 22
Во время Второй мировой не помню чтоб помогали моей бабушке с детьми когда они были в немецкой оккупации. А вот когда вернулись, бабушка рассказывала как «помогали» с работой на Дальнем Востоке тем мужчинам что были в оккупации (благо мой дед прошел всю войну и не попал в плен и исбежал этой участи).
Ну а тем, кто хочет получать свою пенсию и пр соц выплаты — велком на не оккупированные территории.
Просто влада користується тим що пенсіонери бідні і забиті і ніколи не будуть відстоювати свої права в суді. А по факту там безпрограшна справа. Якщо навіть місцевий суд з подачі влади відмовить, можна звернутися до суду з прав людини і отримати величезну компенсацію від держави за порушення своїх конституційних прав.
У нас пенсионеры получают пенсию от взносов работающего населения (ЕСВ) + бюджетные дотации для закрытия дефицита ПФ.
якщо пенсіонер покинув територію України (виїхав за кордон);"
Похоже наш кошерный Кабмин решил возродить крепостное право :-D
Якщо пенсіонер від’їджає тимчасово, зокрема на роботу або лікування, до іноземної держави, територіальні органи Пенсійного фонду України продовжують виплату пенсії такому пенсіонерові відповідно до статті 47 Закону.
Водночас слід зазначити, що у випадках здійснення виплати пенсії через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду припиняється в разі неотримання пенсіонером призначеної пенсії протягом шести місяців підряд.
У разі невиконання одержувачем цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії на поточний рахунок у визначену одержувачем установу уповноваженого банку та проводить виплату через національного оператора поштового зв’язку за місцем проживання одержувача в населеному пункті у межах України в установленому порядку.
Якщо виплату пенсії було припинено за вказаних вище обставин, пенсіонер, після повернення в Україну повинен звернутися до відповідного територіального органу Пенсійного фонду України для поновлення виплати пенсії.