З лютого змінені принципи нарахування за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Тепер мешканці багатоквартирного будинку повинні платити за весь обсяг води, яку використав їхній будинок. Про це повідомляє прес-служба Київводоканалу.
6 лютого 2019, 12:00
Кияни платитимуть за весь обсяг води, яку використав будинок
Що це означає
- Київводоканал застосовуватиме принцип визначення і розподілу небалансу — різниці між обсягом холодної води, виміряним загальнобудинковим лічильником, і сумарним обсягом спожитої холодної води за показаннями квартирних лічильників.
- Для будинків, де всі приміщення оснащені лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами пропорційно обсягу споживання.
- А для будинків, де частина приміщень не оснащена лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно кількості осіб, які фактично користуються послугами.
Отримати гроші до зарплати
Як зніматимуть показники лічильників
- Для кожного будинку методика нарахування передбачає свій розрахунковий період, на дату якого проводиться зняття показників комерційного (загальнобудинкового) вузла обліку і здійснюється розподіл між споживачами.
- Київводоканал буде розміщувати оголошення на будинках і в квитанціях на оплату, таким чином повідомлятиме споживачам про розрахункову дату в кожному будинку.
- У зазначений день представник Київводоканалу щомісяця буде знімати показники загальнобудинкового лічильника. Споживачів послуг запрошують до участі в знятті показників.
- Також може змінитися порядок щомісячної передачі жителями показників квартирних лічильників холодної води. Відповідно до методики, показники квартирних лічильників необхідно передавати за станом на розрахункову дату (або на дату найбільш наближену до розрахункової).
Раніше «Мінфін» повідомляв, що Нацкомісія з 1 лютого підвищила тариф на водопостачання і водовідведення для «Київводоканалу» на 11,4%.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 59
2. Водоканал сам, без возможности контроля, будет начислять некоторую дополнительную сумму к показаниям счетчиков. Проконтролировать как он эту сумму получил наверное будет возможно на сайте водоканала, но вот только когда… А пока придется верить на слово.
3. Квартиры в которых не установленны счетчики будут платить за все небалансы, вне зависимости от причин их возникновения.
Кто обслуживает сеть водоснабжения за счетчиком? По уму это именно их риски.
Зачем ЖЕКу менять внутренние коммуникации если жильцы все равно заплатят? А в ОСББ, при честном граммотном управляющем, контролируется и правильно используется каждая копейка.
Часто это бывает еще не старый пенсионер который работал в фин секторе, казначействе, в налоговых органах — то есть в структурах, где ему приходилось работать с цифрами и у кого аналитическое мышление.
Если не угадаете с первого раза — для ОСББ не проблема поменять управляющего.
«Если не угадаете с первого раза — для ОСББ не проблема поменять управляющего.»
Начальники ОСББ тоже люди и не хуже президентов умеют подкупать электорат,
чтобы и дальше сидеть на деньгах клиентов.
Особенно если такие руководители ОСББ раньше работали в финансовом секторе или налоговой — таких вообще хрен отстранишь от финансовых потоков ОСББ, разве что возбуждением уголовного дела.
Кстати, начальника ЖЭКа сменить проще — для этого даже не надо созывать никаких собраний и не бороться за получение большинства голосов владельцев квартир.
Нужно всего-лишь пара жалоб с документально зафиксированными правонарушениями и вопрос будет закрыт…
— цікаво, які способи підкупу співвласників Вам відомі? Знаєте реальні приклади?
«таких вообще хрен отстранишь от финансовых потоков ОСББ»
— достатньо 51% голосів співвласників. І зробити це можна будь-коли на позачергових зборах ОСББ.
«начальника ЖЭКа сменить проще… Нужно всего-лишь пара жалоб»
— скарга юридично нічого не гарантує, навіть якщо всі співвласники будуть скаржитися.
А ось рішення зборів ОСББ — це 100% гарантія, що воля більшості співвласників буде виконана.
«цікаво, які способи підкупу співвласників Вам відомі?»
1. одним выделяют паркоместа на газоне возле дома, а другим негде парковать свою машину, кроме как на платной стоянке в полутора километрах от дома.
2. решение где в первую очередь делать ремонт крыши или сетей в подвале, где и что делать в первую очередь а где в последнюю или вообще не делать — принимает именно руководитель ОСББ.
3. руководитель ОСББ может закупать материалы, например, у фирмы, которой владеет собственник жилья в ОСББ, а может дешевле, но у его конкурента.
4. Можно «не заметить» установленной на застеклённом балконе батареи и владелец такой квартиры всегда будет поддерживать руководителя ОСББ во всех его начинаниях.
5. Можно заключить договор на обслуживание с банком, сотрудник которого является владельцем квартиры в ОСББ.
6. Можно на входе установить терминалы пополнения той фирмы, сотрудник которой владелец квартиры в ОСББ.
Есть и другие общеизвестные способы — не вижу смысла перечислять
все возможные варианты формального подкупа жильцов по принципу:
«ты мне — я тебе».
На практиці таке теж може бути, але у вигляді «послуга» за «хабар».
А ось для підкупу виборів такі разові способи не годяться, бо підкупити потрібно 51% співвласників, на всіх халяви не вистачить.
Я вже мовчу про те, що факти упереджених та неефективних рішень голови ОСББ ризикують бути виявленими як мешканцями (у випадку з парковкою та ремонтом), так і ревізійною комісією. А це може привести до його передчасного звільнення.
Ваши комментарии очень часто напоминают вечное бурчанье бабушек-пенсионерок у подьезда:)
По Привату и Монобанку я никогда не бурчу — там всё в норме.
По Порошенко я тоже отношусь более-менее сдержано и даже приводу иногда его достижения.
Постоянно защищаю НБУ от обвинений в воровстве средств из комбанков.
А вы мне ещё и бурчание прмписываете.
А ведь я всего-лишь привожу факты.
Могу и по ОСББ привести ФИО руководителей и размеры украденных сумм — но толку с этого — вы ничем все равно не поможете.
Ну если вы отвечаете за свои слова а не бурчите, то дайте пару фактов где нынешних глав ОСББ из бывших налоговиков или финансистов не могли отстранить. И даже если вы найдете 1 или 2 таких случая — то я готов с вами поспорить что на порядок найду больше случае с честными главами ОСББ что ранее работали в налоговой или банках.
Это же вы написали?:
«Особенно если такие руководители ОСББ раньше работали в финансовом секторе или налоговой — таких вообще хрен отстранишь от финансовых потоков ОСББ, разве что возбуждением уголовного дела.»
— Кверті, при всій повазі, в даному випадку фактів я не побачив. Лише теорія, яка не витримує критики.
В отличие от некоторых участников обсуждения, которые снимают жильё и о всех этих проблемах имеют поверхностное суждение, у меня в собственности семьи не одна и не две и даже не три квартиры. Есть квартиры и в ОСББ и поверьте — я знаю, что говорю. Просто нет желания светить адреса, названия ОСББ, ФИО руководителя и конкретные финансовые претензии — но это не значит, что они не подтверждены аудитом и выдуманы лишь бы блеснуть на финансовом форуме.
А вот снять проворовавшегося руководителя ОСББ пока не получается.
Кстати, этот кадр придумал интересную отмазку — если меня снимете — то кто же вам будет компенсировать ваши потери — и некоторые ему верят и говорят «пусть работает — быстрее вернёт украденное».
Кстати, о том что Порошенко вор — некоторые уверены даже без решения суда,
а о том, что Юля воровка — даже решение суда не помогает признать этот факт.
Вот так и живём — очевидным фактам не верим,
зато домыслы и слухи возводим на пьедестал вместо фактов.
Действительно, вы точно о себе сказали «зато домыслы и слухи возводим на пъедестал вместо фактов.»
Ведь как и ожидалось, ни одного факта по ОСББ не привели, зато сам этот подход обгадили.
«Хотел бы обратить внимание»
В среду, 19 декабря 2018 года, Европейский суд справедливости в Люксембурге частично аннулировал санкции, которые были введены против Николая Азарова в 2014 году.
Поздравьте Колю Азарова — он теперь тоже белый и пушистый и пусть только кто-нибудь скажет что он причастен к какому-то воровству чего либо…
— Кверті, якщо Ви ці 6 пунктів написали з власного досвіду, то у мене нема підстав Вам не довіряти (просто з попереднього коменту не було зрозуміло, що це приклади ж Вашого життя).
Але все ж залишусь при своїй думці — це не приклади масового підкупу мешканців для лояльного голосування, а приклади індивідуального хабарництва.
«этот кадр придумал интересную отмазку — если меня снимете — то кто же вам будет компенсировать ваши потери — и некоторые ему верят и говорят «пусть работает — быстрее вернёт украденное»»
— це приклад не підкупу мешканців, і не приклад сили голови ОСББ.
Це приклад слабкості співвласників, які туплять, чогось бояться і не розуміють, що мають повні права і можливості впливати та встановлювати свою волю.
Зі свого досвіду, щоб створити народне ОСББ потрібен десяток активістів, які готові діяти і 20-30% активної підтримки серед мешканців будинку. Решта маса — інертна і прийме волю сильнішого.
Якщо ж переважна більшість мешканців з позицією «моя хата скраю», то з такими каши не звариш.
Один уже лет 10 там работает.
Они могут и вопрос с утеплением дома решить с компенсацией от ЕБРР 40% от суммы кредита (IQ energy).
Ежемесячно такие кредиты ОТР выдает ОСББ по Украине.
«Это еще один повод уходить от ЖЕКов и управляющих компаний на ОСББ.»
Действительно, давно пора сделать так,
чтобы не каждый платил исключительно за себя — а наконец-то повесить
на всех жильцов проблемы их благодарных соседей…
Ведь если вас обслуживает ЖЭК, то вы платите:
— за потреблённое электричество — по счётчику
— за потреблённую холодную воду — по счётчику
— за потреблённую горячую воду — по счётчику
— за потреблённые килокалории отопления — по счётчику
— за потреблённый газ — по счётчику
— за вывоз мусора — по нормам
При ОСББ вы будете платить дополнительно за весь небаланс
по холодной и горячей воде и отоплению, а также за весь перерасход
электроэнергии для освещения мест общего пользования — к этой
сети подключаются все строители со своим оборудованием
при проведении ремонтов и конечно же хитромудрые соседи,
желающие уменьшить показания своих электросчётчиков.
Также в ОСББ жильцы будут оплачивать потреблённые услуги
льготного контингента и злостных неплательщиков.
Из плюсов — они могут нанять не жековского сантехника,
дворника, электрика — только где их взять на копеечные зарплаты
и найти среди жильцов пару альтруистов,
которые согласиться за копеечное вознаграждение взвалить
на себя эту обузу (руководитель и бухгалтер)…
касается всех украинских потребителей, а не только жителей Киева и абонентов Киевводоканала…
За обслуговування внутрішньобудинкових мереж, а також за можливі втрати води/електрики/тепла в цих мережах, платити мають всі співвласники, в тому числі і Ви.
Більше нікому, бо Ваші внутрішньобудинкові мережі крім вас нікому не потрібні.
— так, це входить в плату за утримання будинку.
А ось втрати в мережах ні, тому вони включаються в платіжки за відповідні послуги провайдерів.
«для новых тарифов произвести декоммунизацию старых сетей и проложить новые европейские»
— це справедливо для зовнішніх мереж.
Але несправедливо для внутрішньобудинкових та внутрішньоквартирних мереж.
Як приклад, проблеми з електропроводкою чи пртіканям батареї у власній квартирі Ви вирішуєте за виключно свій кошт. Так само проблеми внутрішньобудинковими мережами мають вирішуваться виключно за кошти співвласників. Бо нікому іншому вони не потрібні.
«Крім своєї квартири Ви є співвласником внутрішньобудинкових мереж,»
Эти сказки касаются исключительно ОСББ.
Например, у газовиков обслуживание внутридомовых сетей и установка счётчиков были включены в тариф — а толку — ни счётчиков ни качественного обслуживания как не было так и нет.
Годами не могут закрасить жёлтой краской сварные швы на газовых трубах после проведения сварочных работ — нет ни денег ни желания.
У водоканалов одно время поверка счетчиков воды была включена в тариф, потом тариф уменьшили на несколько копеек, убрали отчисления на поверку и теперь поверка платная.
Обслуживание телефонных сетей включено в тариф Укртелекома.
Обслуживание интернет-каналов частных провайдеров тоже включено в их тариф.
Так что не надо вводить читателей в заблуждение.
— закон України для Вас «казки»?!
"спільне майно багатоквартирного будинку —
• приміщення загального користування (у тому числі допоміжні);
• несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку;
• механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення;
• будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території;
• земельна ділянка, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19
Спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників, незалежно чи було створено ОСББ чи ні.
А ось форми управління та обслуговування спільного майна можуть бути різними — в залежності від того, як вирішать співвласники. Якщо співвласники ухиляться від вирішення цього питання, це не означає, що вони втрачають свою співвласність і кінцеву відповідальність за неї.
Может вместо цитирования закона ответите всего на пять вопросов — и очень коротко.
1. Электрощитовая в доме кому принадлежит — ОСББ или энергетикам?
2. Общедомовой узел учёта тепловой энергии кому принадлежит — ОСББ или теплосетям?
3. Общедомовой узел учёта газа кому принадлежит — ОСББ или газовикам?
4. Ящик интернет-провайдера с разводкой кому принадлежит — ОСББ или провайдеру?
5. Телефонные кабеля, разбросанные по всему дому кому принадлежат — ОСББ или Укртелекому?
— Кверті, я Вам ж Вам жирним виділив "механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку", що є складовими комунікацій.
Ви навмисно це проігнорували?!
Я згоден, що комунікації мають складну і неоднорідну структуру, тому неможливо однозначно про всіх сказати де проходять межі. Тобто частина обладнання провайдерів може знаходитись у будинку і бути у відповідальності провайдера.
Щоб точно відповісти, потрібно розбирати кожен кейс окремо.
Ця стаття про послугу водопостачання.
В постанові кабміну № 869 про формування тарифів на ЖКП сказано:
"Витрати на технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, водовідведення включаються до складу тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території".
Тобто внутрішньобудинкові труби і обладнання водопостачання повністю утримуються коштом співвласників і тарифи на воду сюди ніяким боком.
Згідно цієї ж постанови № 869 аналогічно з електрообладнанням (щитова) та лічильниками тепла і газу — їх обслуговування не входить до тарифу на послуги провайдерів.
Не знайшов конкретно і детально про власність для кожного виду послуги, але якщо ця власність повністю утримується коштом співвласників, то логічно, що вона їм і належить.
— закон України для Вас «казки»?! "
Закон есть закон, но до создания ОСББ он регулирует воздух, как часто у нас бывает.
Повторю для тех кто в танке — все записанное в законе правда и абсолютно логично, но пока это не оформлено юридически в ОСББ это пшик, тк никто это «спільне майно» на себя НЕ ПРИНИМАЛ и ничего не подписывал. Повесить долги на 130 человек невозможно, пока они не обьединились в юр лицо, то есть в ОСББ.
— якщо у будинку згниють каналізаційні труби, вкрадуть загальнобудинковий лічильник чи зламається насос, то на кого ляже борг за відновлення мереж і обладнання? Точно не на провайдерів послуг. Неважливо є ОСББ чи ні — ремонтом буде займатися керуюча компанія за кошти співвласників, які надходять у вигляді щомісячної плати за утримання будинку.
Якщо коштів у керуючої компанії буде недостатньо, а мешканці відмовляться додатково платити, то отримають поганий ремонт, або взагалі ніякого ремонту. Тому в будь-якому випадку платять мешканці — або грошима, або недоотриманням якісної послуги чи її відсутністю.
Я про те, що якщо по закону внутрішньобудинкові труби належать співвласникам, то ці співвласники мають платити як за їх ремонт і так за супутні втрати води чи теплоносія через ці труби. Відсутність ОСББ не звільняє співвласників від відповідальності оплачувати витрати за колективне майно.
обслуживает ЖЭК — это прямо прописано
в расшифровке тарифов за услуги ЖКХ.
Сети за пределами дома обслуживает поставщик услуги.
«Тому в будь-якому випадку платять мешканці»
Конечно жители, но если дом на балансе города, то по странному стечению
обстоятельств — обычно платят жители соседних домов.
Сейчас в домах, которые находятся на балансе местной громады и обслуживаются ЖЭКами можно устранять аварийные ситуации или проводить внеплановые ремонты за средства местного бюджета (районного или городского) — собирают деньги со всех, но выделяют либо на ликвидацию аварий либо тем, кто ближе к принятию таких решений.
Кто из жильцов более шумный, настойчивый или знает все входы-выходы во властных коридорах — те и получат дополнительное финансирование или услуги за счёт всех остальных.
При переходе на ОСББ даже при большом желании у города будут непреодолимые проблемы с финансированием ремонтов или улучшений, связанных с жильём, которое не находиться на их балансе.
Финансирование всех проблем ложиться на плечи и карманы членов ОСББ.
А я знаю примеры где после создания ОСББ, люди меньше платят за обслуживание и уже сделали кап ремонты. Рекомендую почитать о опыте Новоград Волынского, который один из первых в стране начал внедрять схему ОСББ.
Конечно установка блокировочных скоб вызвала бурю негатива со стороны владельцев транспортных средств и даже конфронтацию между сторонниками и противниками таких ограничений — ведь парковаться под окнами на газонах или детской площадке намного дешевле и проще, чем на автостоянке, которая далеко от дома и да ещё и деньги надо платить…
Кстати, в ОСББ квартплата выше чем при работе с ЖЭКом.
По разным расчётам, для разумной ценовой политики необходимо чтобы в ОСББ было более 300 квартир. Мои знакомые проживают в шестнарике, у которого 384 квартиры — вот там ОСББ даёт финансовые возможности для манёвра. А если пятиэтажка на четыре подъезда — то это всего 60 квартир и создание ОСББ является нерентабельным занятием.
«Рекомендую почитать о опыте Новоград Волынского»
Такой опыт переносить на киевские реалии не так-то просто.
Основная проблема — разный уровень доходов.
Ну не хотят ни сантехники ни дворники работать за минимальную зарплату — а зарплату,
как у банкиров им никто не желает платить.
Неоднократно просчитывали варианты:
— до ста квартир в ОСББ — однозначно не выгодно
— около 200 квартир в ОСББ — минимальный уровень зарплат и выход в ноль без резерва
— более 300 квартир — при равных платежах (как у ЖЭКа) появляется финансовая возможность проводить ремонты и улучшения, платить разумную зарплату.
Только вот не все дома могут похвастаться количеством квартир 300 и более.
— халяви більше не буде, совок закінчився.
«в ОСББ квартплата выше чем при работе с ЖЭКом»
«необходимо чтобы в ОСББ было более 300 квартир»
— неправда для нових будинків.
В нашому будинку трішки більше сотні квартир. Після створення ОСББ квартплата знизилась на 30% (зараз у нас 6 грн. проти 8.5 грн в аналогічних будинках ЖЕКа). Якість послуг стала помітно вищою, регулярно проводяться профілактичні ремонти і накопичилась значна сума в резервному фонді яка всім відома.
Аналогічні приклади бачу в сусідніх будинках до 200 квартир.
ОСББ вигідніше тому що:
— ЖЕК бере свої 12% прибутку в будь-якому випадку
— ЖЕК не зацікавлений в економії
— ЖЕК зацікавлений корупційно наживатися на управлінні ЧУЖИМ майном
— я б сказав так — якщо будинок старий, невідремонтований і нема можливості створити ОСББ, то краще швидше здихатися такого майна.
Володіти таким майном без можливості контролю за якістю управління буде собі в збиток. У керуючої компанії такого майна є всього два варіанти — або виставляти астрономічні рахунки за утримання майна в належному стані, або імітувати якісне обслуговування. Віра в халяву — це наївність.
— ЖЕК бере свої 12% прибутку в будь-якому випадку
— ЖЕК не зацікавлений в економії
— ЖЕК зацікавлений корупційно наживатися на управлінні ЧУЖИМ майном»
— по прибыли — откровенный бред, прибыль получается только после отнесения всех расходов на себестоимость — больше расходы — меньше прибыль. Расходы, превышающие доходы всегда приносят убыток. Поэтому писать о том, что все ЖЭКи всегда прибыльны — нонсенс.
— по экономии и коррупции — это исключительно человеческий фактор, а не зафиксированный принцип работы юрлица.
Поэтому и начальники ЖЭКов и руководители ОСББ могут либо требовать и брать откаты с подрядчиков, либо не делать этого.
Всё зависит от физического лица, а не формы организации юридического лица.
http://h.ua/story/349269/
и
http://julikam.net/kakie-afery-byvayut-v-osmd-kak-uberechsya/
— для Києва це дуже гарна ціна.
«Сомневаюсь что меньше в принципе возможно»
— чому ні?
Можна і 1 грн/м2, але якість обслуговування буде відповідна :)
«ОСББ конечно же нужно, но явно не для экономии»
— якщо УК замінити на ОСББ і залишити якість обслуговування на такому ж рівні, то буде економія хоча б тому, що не буде потреби платити 12% «на прибуток».
Але як правило, коли співвласники отримують дані про реальний стан справ, то жахаються і виникає природнє бажання вивести якість обслуговування на нормальний рівень. Звідси і додаткові витрати.
— Кверті, виходить Ви ніколи не бачили кошторису комунального тарифу.
«по экономии и коррупции — это исключительно человеческий фактор, а не зафиксированный принцип работы юрлица»
— погоджусь про «людський фактор» і не заперечую, що є ефективні ЖЕКи/УК та неефективні ОСББ.
Але залежність ефективності управління від форми організації така сама, як і у випадку з державною і комерційною формами власності.
Головна суть в тому, що ОСББ дає співвласникам можливість контролю і впливу, хоча ніяк не гарантує, що співвласники цією можливістю ефективно скористуються.
Форма собственности вторична…
Первичны люди и их менталитет…
А вот с менталитетом у многих украинцев есть определённые проблемы…
Мы же на финансовом форуме и прекрасно знаем, что в частных банках воруют не хуже чем в государственных, а иногда и намного лучше.
А если иногда начинаем забывать, так ФГВФЛ нам периодически напоминает публикацией по каждому банку, подпавшему под ВА и ликвидацию о суммах и схемах украденных (выведенных) денежных средств и активов.
Банки отличаются от ЖЭКов и ОСББ всего-лишь размерами финансовых потоков (оборотов).
— розкажіть це корейцям, які ще 75 років назад були одним народом з ідентичним менталітетом.
«в частных банках воруют не хуже чем в государственных, а иногда и намного лучше»
— я статистики не знаю, але мені слабо віриться, щоб приватні власники терпіли таку ж неефективність діяльності, як в держконторах.
Вище я погодився, що в конкретних випадках визначальним може бути «людський фактор». Від Вас очікую визнання, що статистично є кореляція між формою власності та ефективністю діяльності.
А её и не надо знать — зайдите на сайт ФГВФЛ и по каждому банку в стадии ликвидации сможете найти сообщение Фонда, где описаны схемы вывода у суммы выведенных средст.
Кстати, собственники банков и являются основной движущей и направляющей силой по выводу клиентских денег из укрбанков.
Уверен, что многое зависит от страны, по которой есть желание получить статистику…
Например, в Норвегии нормально функционируют и государственные предприятия, тот же StatOIL, да и частные компании неплохо себя чувствуют.
Это и дает возможность не честным на руку ТОПам и акционерам обворовывать вкладчиков.
Вы много знаете примеров когда вкладчики назначали Пред Правления или Наб Совет?:)
Смешно когда сравнивают мокрое с теплым:)
— некоректний приклад.
Ці схеми були на користь чи з відома власників. І з точки зору ефективності ці схеми були вигідні власникам банків.
Чого не скажеш про держбанки — справжнім власникам (державі та громадянам) від корупції в держбанках ніякої користі, самі збитки.
— тут питання відкрите, якою була б ефективність фактично монопольної контори, якби її приватизували. Тому цей приклад нічого не доводить.
«статистично є кореляція між формою власності та ефективністю діяльності»
— а що скажете про країни соцтабору та капіталістичний світ? ГДР та ФРГ?
Теж скажете, що тут нема ніякої кореляції між формою правління та результатами діяльності?
Мені трохи дивно, що доводиться Вам щось пояснювати в цьому питанні. Більше схоже на впертість, ніж на нерозуміння :)
Вполне могут существовать на равне с частными и коммунальные предприятия и государственные.
Ніхто не може заставити співвласників створити ОСББ. Керуючі компанії теж мають право на життя і у них є свої переваги. Державна власність теж нікуди не дінеться.
Ця стаття про тарифи, які зростають.
Моя думка, що якщо співвмешканці хочуть отримати найкраще співвідношення ціна/якість, то для загальних умов єдиний гарантований спосіб цього досягти — це об'єднатися, створити ОСББ і впливати на рішення по управлінню будинку. Але для цього доведеться відірвати дупу від дивану і піти конструктивно спілкуватися з сусідами. Для совєцьких людей це складне завдання. Їм простіше сподіватися, що ЖЕК про все попіклується в обмін на їхню покірність.
Ви ж досі не визнали, що для загальних умов результати управління будинком залежать від форми управління — а саме, чим більше контролю, тим кращі результати.
Я гадаю, час розсудить.