Президент України Петро Порошенко сподівається на підтримку Верховної Ради в питанні введення податку на виведений капітал. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу «Україна», пише «Інтерфакс-Україна».
Порошенко вірить, що Рада підтримає податок на виведений капітал
«Буду просити підтримки парламенту і з податку на виведений капітал, який повинен замінити податок на прибуток», — сказав Порошенко.
Він також висловився за продовження лібералізації валютного регулювання, «підвищення прозорості функціонування фіскальної служби, зокрема і заборону силовим органам на гарматний постріл підходити до бізнесу через створення системи національного бюро фінансової безпеки».
За словами Порошенка, якщо бізнес відчуватиме себе захищеним, а «судова система по завершенню судової реформи зможе забезпечити справедливість і для інвесторів, і для громадянина», то можна буде створити умови, коли бізнес, використовуючи зони вільної торгівлі, буде орієнтуватися не тільки на зростаючі потужності українського ринку, а й на ефективне забезпечення експорту з України високотехнологічної продукції.
Як відомо, український бізнес чекають серйозні зміни при сплаті податків. У липні Порошенко запропонував з 2019 року замінити 18-% податок на прибуток підприємств податком на виведений капітал (ПВК).
Відповідний законопроект №8557 був внесений до парламенту 5 липня. За задумом влади, новий податок дозволить підприємцям збільшити інвестиції в виробництво без надмірної фіскального навантаження.
Бізнес буде платити податок, в тому випадку, якщо захоче виплатити дивіденди своїм акціонерам. Базовою стане 15-% ставка за операціями виведення капіталу.
Чому податок на прибуток хочуть замінити?
- Основна декларована причина: введення податку на виведений капітал дозволить бізнесу направити отримані доходи на модернізацію виробництва.
У чому суть податку на виведений капітал?
- Бізнес буде платити податок не з одержуваного прибутку, а з виведення грошей з компанії. Базовою стане ставка 15% з операцій з виплати дивідендів.
- Також є операції, що прирівнюються до виведенню капіталу:
- виплата роялті,
- процентні та страхові платежі нерезидентам,
- фінансова допомога пов’язаній особі,
- переказ коштів на рахунок в іноземному банку платника податку,
- інвестиції в об’єкти за кордоном.
- До цих операцій буде застосована ставка 20%.
- До операцій з погашення боргів пов’язаним особам – нерезидентам буде застосовуватися 5-% ставка оподаткування.
Хто гарантовано стане платником нового податку?
- Платниками ПВК стануть українські всі юридичні особи, які ведуть діяльність як на території України, так і за її межами, крім неприбуткових організацій і «спрощенців».
- Також платниками податку стануть нерезиденти або їх постійні представництва в Україні.
Коментарі - 19
А для того щоб були реальні інвестори — потрібно побороти корупцію, щоб були незалежні суди, верховенства права та закону.
А податок на виведений капітал якраз і потрібен щоб коррупціонери і олігархи менше виводили кошти за кордон.
Але поплічники корупціонера-Насалика будуть проти.:)
Як вони можуть бути ЗА, коли їх хазяїн наживається на корупційних схемах з олігархатом:
https://minfin.com.ua/blogs/andreym/119607/
https://minfin.com.ua/blogs/andreym/119512/
Клерки швидко мають рухатись в банку а не на форумах за косату агітувати…
Думаю даст свои результаты и часть денег останется в стране.
А суды наши имеют отрицательное значение. С них нужно начать и жестко!
Комменты агонь.
https://mobile.twitter.com/kyivmetroalerts/status/1092151368243122177
Только вот «был внесен в парламент 5 июля.» не дает надежды на скорое принятие.
Как показывает практичка — когда Президенту что то очень нужно — то он даже лично в ВР приезжает и такие законы принимаются. Вот и посмотрим, это пиар ход перед выборами или хоть какое то реальное действие с его стороны.
Но здесь есть и ложка дегтя «К операциям по погашению долгов связанным лицам — нерезидентам будет применяться 5-% ставка налогообложения.» — Суть ее заключается чтоб ранее выведенные деньги в офшоры заходили и выходили под 5%.
Конечно, как же обидеть себя любимого и свою олигархичную банду?
Президент — заставляет депутатов приезжать на сессию. И как итог получаем больше 300 голосов среди которых набрать необходимый минимум уже намного проще.
Нужно за прогулы наказывать! При чем лишением места в Раде.
Но вот вопрос, если у нас не могут депутатскую неприкосновенность снять, кто же из них за такое проголосует. Это как пчелы против меда…
И кто бы там не пришёл к власти в итоге — за него и его имущество возьмутся.
Отжим активов «папередников» — вполне предсказуемое дело. Он и сам так делал
https://www.pravda.com.ua/rus/news/2018/11/10/7197821/
Так что поводов держать активы тут у него нет.