Цієї п'ятниці ситуація на валютному ринку виявилася дуже позитивною для гривні.
Долар продовжив падіння: хто у виграші
Значна частина покупців валюти мабуть тільки підводила підсумки січня і була малоактивною на міжбанку.
А ось експортери виявилися досить активні, що призвело до перевищення пропозиції валюти над попитом фактично всю п'ятничну сесію.
Надлишок валюти дістався Нацбанку, який вирішив скористатися розкладом сил на торгах і викуповував долар в «анонімному» форматі через Matching.
Хід торгів:
З перших хвилин сесії пропозиція перевищувала попит, що призвело до просідання котирувань долара з ранкових 27,58 / 27,63 гривень до 27,56 / 27,595 вже на 11 годину. Біля 12 години надлишок пропозиції валюти продовжував тиснути на курс, а НБУ встиг декілька разів вийти на ринок в «анонімному» форматі через Matching та купив в сукупності до 20 млн доларів за ціною близько 27,60 гривень. Це підтримало котирування американської валюти тільки до того періоду, поки регулятор був на міжбанку.
О 12:00 котирування просіли до 27,54 / 27,575 гривень, а на обід дилери банків вже пішли при курсі 27,51 / 27,54. Довідковий курс Нацбанку на 12 годин становив 27,5795 гривень за долар і в цих межах пройшла основна частина угод.
Після обіду пропозиція продовжувала перевищувати попит, але особливих обсягів угод вже не було. На поодиноких угодах після 15 годин долар просів до 27,50 / 27,53 гривень, а завершилася сесія декларативними 27,485 / 27,515.
Головні події 1 лютого на міжбанку:
1) Зниження котирувань долара з ранкових 27,58 / 27,63 до 27,485 / 27,515 гривень на момент закінчення сесії;
2) НБУ не виходив на ринок в публічному форматі аукціону, але активно скуповував долар через «анонімний» Matching. Купив не менше 20 млн доларів;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці в 27,5795 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 4 лютого встановлено на рівні 27,570704.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 22
И сегодня начинается гонка вооружений
Экономика есть во всем, важно как нею управлять и как вывести с тени. Те шаги что сделали осенью, частично вывели рынок труда.
С учётом 35+% в тени экономики, есть на чем работать и как укрепить курс.
Різницю відчуваємо?
ПДВ їм належним чином не компенсовують, от вони і заливають ринок доларом.
+ НБУ надав інформацію що заробітчанами протягом 2018 року було зпаедено в Україну 11 млрд доларів.
В комплексі коли готівковий і міжбанківський ринки забезпечені доларом маємо його просідання.
Логічно, що до виборів будуть тримати курс низьким в ручному режимі — «стабільність», «закормлення» електорату.
От цікаво, що буде після виборів… Або він ще більше просяде, або навпаки.
Про ручний курс можна говорити тоді, коли на його утримання витрачають ЗВР, як при двічі несудимому було.
У нас если б не откуп то курс уже был бы 26 и ниже.
Курс держат с начала осени, когда научились нормально ликвидностью управлять, хотя порой заливы валюта рушат все прогнозы по укреплению гривны.
Выплаты НДС возобновились и суммы немалые, масса других инструментов и новостей позволяет поглотить эту всю лишнюю гривну.
В разных странах, в т.ч. Китай управляют курсом, нет так давно Китай выбрасывал у себя на рынок под 100 млрд дол чтобы успокоить курс. Турция и Аргентина такая фигня.
Важно также не пойти по пути Италии. То что у нас коррупция, так не немного начали с тени выводить, осень показательна была.
Хотя скоро заход аграриев, посмотрим.
Головне що гривня відіграла коридор…
https://www.capital.ua/ru/news/123891-voennye-venesuely-nachali-perekhodit-na-storonu-guaydo
Не зря самолёт золота и налички вывезли русские, понимаю что теряют.
История как с Януковичем, только там США ближе и быстро поможет, с учётом запасов нефти — люди должны относительно быстро вернуться к нормальной жизни.