Зменшення кількості робочих днів піде на користь і компаніям, і їхнім працівникам, тому світу слід задуматися про масовий перехід на 4-денний робочий тиждень. Про це заявили в ході Всесвітнього економічного форуму в Давосі два авторитетних експерта, пише «Інтерфакс-Україна».
Роботодавців закликають перейти на 4-денний робочий тиждень
Думки експертів
«Думаю, у нас є хороші експерименти, які демонструють, що при зниженні тривалості робочого часу люди можуть ефективніше зосередити увагу, їхня продуктивність залишається такою ж, при цьому якість і креативність найчастіше зростають», — заявив психолог Вортонської школи бізнесу при Пенсильванському університеті Адам Грант.
«І вони лояльніші до компаній, які готові проявити гнучкість щодо їхнього життя поза роботою», — додав Грант.
З ним згоден економіст і історик Рутгер Брегман, який нагадує, що провідні уми — економісти, соціологи, філософи — десятиліттями вірили, що з часом людство зможе працювати все менше і менше. Ситуація змінилася лише в 70-і роки минулого століття.
«Підприємці-капіталісти ще в 20-е і 30-е роки виявили позитивний вплив скороченого робочого тижня на продуктивність. Наприклад, Генрі Форд побачив, що після переходу від 60-годинного до 40-годинному робочому тижні його робочі стали продуктивніше, оскільки менше втомлювалися », — говорить він.
Крім того, експерти згадали про дані Організації економічного співробітництва та розвитку: чим більше часу витрачається на роботу, тим нижче продуктивність праці і ВВП на кожну годину роботи.
Коментарі - 18
То есть, ты в этот день работаешь, но можешь выбрать — работать на дому или в офисе. Но для продажников это сделать не проблема — за исключением центрального офиса большинство сотрудников и так в разьездах.
Какой результат этого новшества еще не знаю.
Глупые мысли, труд самый мирный и рациональный способ для развития цивилизации и эволюции человека.
Уменьшение его важности и места в жизни человека приведёт к развитию других способов, не таких мирных и не таких рациональных.
Соответственно повлияет и на развитие цивилизации и эволюцию человека.
это про страны с высокой производительностью труда, а это не про труд дворника
А так для других, это вряд ли подойдет.
В умовах, де машини заміняють працю людини — досить непоганий підхід. А там, де люди працюють на двох роботах — не дуже :)
к сожалению о таких вещах можно вести речь только там где рабочая сила дорогая.
например, в Москве в автобусах и троллейбусах давно вместо кондукторов поставили турникеты. в Киеве пока только пытаются автоматизировать оплату проезда в метро
А то устал уже кондуктора по всему составу искать:)
Если что — у меня оплата происходит бесконтактой банковской картой или бесконтактной картой метро.