Індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців становить 117,3%. Високий рівень ділової активності респонденти прогнозують другий рік поспіль. Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного НБУ у IV кварталі 2018 року.
Чого очікують бізнесмени від 2019 року
Із чим пов'язаний оптимізм
Високі темпи зростання економічної активності очікуються насамперед завдяки позитивним прогнозам щодо збільшення загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар.
Чого очікують бізнесмени від 2019 року
-
Пожвавлення ділової активності. Найбільш оптимістично налаштовані підприємства переробної промисловості.
-
Збільшення обсягів власного виробництва товарів і послуг в Україні протягом 2019 року. Третина респондентів очікує, що обсяги виробництва зростатимуть, а кожне друге підприємство вважає, що вони принаймні залишаться на поточному рівні.
-
Зростання загальних обсягів реалізації продукції і поліпшення фінансово-економічного стану прогнозують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім підприємств енерго- та водопостачання. Найвищі очікування — у підприємств торгівлі та переробної промисловості.
-
Збільшення штату. Бізнес, за винятком підприємств енерго- та водопостачання і сільського господарства, також очікує збільшення кількості своїх працівників. Найбільшу потребу у створенні нових робочих місць відчувають компанії з Львівської та Тернопільської областей.
- Залучення банківських кредитів. Як наслідок позитивних прогнозів щодо обсягів виробництва збільшується потреба підприємств у позикових коштах. Значна частка респондентів планує залучення нових банківських кредитів найближчим часом для фінансування своєї діяльності. Як і раніше, компанії, які планують брати банківські кредити, віддають перевагу національній валюті. За оцінками бізнесу, стримуючими факторами для залучення нових кредитів залишаються високі ставки, надмірні вимоги до застави та занадто складні процедури оформлення документів. Окрім того, збільшення інвестиційних видатків, на яке очікують підприємства, бізнес планує профінансувати за рахунок більш активного залучення іноземних інвестицій.
- Зростання споживчих цін. Очікування бізнесу щодо цього дещо посилилися — 9,5% (у минулому кварталі - 8,9%). Основним фактором впливу на зростання цін залишається курс гривні до іноземних валют — так вважають 79,3% опитаних. Водночас очікування щодо впливу курсового фактору на інфляцію дещо послабилися порівняно з попереднім опитуванням. Істотний вплив на динаміку цін, як вважають підприємства, будуть також здійснювати зростаючі витрати на виробництво в результаті насамперед підвищення заробітних плат.
Коментарі - 10
Политики пусть срачь между собой устраивают, важно не смотря на это далее сохранять хорошие темпы роста, а желательно ещё лучше
Конечно нового президента.
Экс-глава Государственной фискальной службы Роман Насиров подал в Центральную избирательную комиссию
документы для регистрации в качестве кандидата в президенты.
за право зарегистрироваться кандидатом в Президенты Украины.
Лично я не буду возражать против ещё сотни-другой таких идиотов, но деньги вперёд.
Официально зарегистрированный кандидат в Президенты Украины получает иммунитет от уголовного преследования на время избирательной компании и до дня объявления победителя этих выборов (почти как у депутатов ВРУ).
Валютные денежные потоки будут находится в прямой зависимости от сезонности. Урожай ранних зерновых традиционно продается в августе-сентябре, а поздних зерновых — как обычно затянется до конца года. Также немаловажным экспортным фактором остается переработка в отрасли сельского хозяйства, животноводство (куриное производство и яйца). Незначительной, но перспективной для экспорта отраслью остается садоводство. Доля яблок и ягод все еще занимает в нем существенную часть.
Програма буде охоплювати цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу та жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції та подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового та енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.
Це десята програма МВФ для України.