Нацбанк затвердив перелік банків, які зможуть брати участь у валютних інтервенціях НБУ у формі запиту щодо найкращого курсу у І кварталі 2019 року. Про це повідомляє сайт регулятора.
14 січня 2019, 19:39
НБУ визначився, з ким працюватиме по валютній інтервенції. Список
Список банків-учасників валютної інтервенції
У першому кварталі 2019 році до переліку банків-учасників додали Банк інвестицій та заощаджень і виключили Банк Кредит Дніпро. Повний список фінустанов, які в січні-березні 2019 зможуть взяти участь в таких інтервенціях:
- Альфа-Банк
- Банк Альянс
- Банк Інвестицій та заощаджень
- Глобус
- ІНГ Банк Україна
- АКБ Індустріалбанк
- Креді Агріколь Банк
- ОТП Банк
- Ощадбанк
- Південний
- Приватбанк
- ПУМБ
- Райффайзен Банк Аваль
- Сбербанк
- Сітібанк
- Таскомбанк
- Укргазбанк
- Укрексімбанк
- Укрсиббанк
- Укрсоцбанк
Умови участі банків у валютній інтервенції
Згідно з критеріями відбору банків, у такій формі валютної інтервенції можуть брати участь 20 установ, які за підсумками попереднього кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку.
Як проводять валютну інтервенцію
- Перший спосіб. Спочатку НБУ проводить одночасний запит у банків щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через функціонал торговельно-інформаційних систем Блумберг або Рейтер. Отримавши пропозиції банків, НБУ укладає угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.
- Другий спосіб. З квітня 2018 року передбачено ще один спосіб проведення інтервенції — шляхом вибору найкращої ціни купівлі/продажу іноземної валюти з наявних в торговельно-інформаційних системах котирувань суб’єктів ринку та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну (тобто через Matching – новий функціонал для укладання угод в торговельно-інформаційних системах).
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 3