Цього тижня гривня істотно потіснила долар та євро. На міжбанку «зелений» при продажу подешевшав за цей період на 51 копійку — з 27,86 / 27,91 гривні до 27,37 / 27,40 гривень на кінець п'ятниці. Курс продажу євровалюти впав майже на 34 копійки — з 31,5403/31,5941 до 31,2236/31,2551.
Курс падає. Як зароблятимуть обмінники
Причини зміцнення гривні щодо долара і євро були багато в чому різними.
Щодо безготівкового долара, то в першу чергу спрацювали суто українські чинники — період бюджетних платежів у клієнтів, наближення кінця року і зростання потреби в гривні для закриття операцій на звітну дату, збільшення продажів експортерів перед тривалими вихідними на фоні низького інтересу до валюти у імпортерів, а також активне залучення Мінфіном України гривні до бюджету через розміщення великих сум ОВДП майже під 20% річних.
Велика потреба у компаній і громадян в гривні — ось основна причина падіння валютних котирувань.
Лише у середині тижня до цього додався ще й зовнішній позитивний ефект від рішення про виділення траншу МВФ, який збільшив резерви України до рівня в $20,1 млрд.
Читайте також: Транш від МВФ: як рішення про транш вплине на курс
А ось по євро додатково до наших місцевих чинників періодично свої корективи вносив і міжнародний ринок. Пройшли валютні ралі по парі євро / долар перед та під час оголошення рішень ФРС США по обліковій ставці (федрезерв підвищив її на 0,25%). Всі коливання цієї пари на світових майданчиках автоматично відбивалися на її ціні в гривні через перерахунок крос-курсів євро/долар і євро/гривня.
Сприятливим для гривні розкладом на міжбанку щосили користувався Нацбанк, скуповуючи долар в ЗВР практично весь тиждень ( крім понеділка).
Зміцнення нацвалюти на торгах в поєднанні зі збільшенням обсягів здачі валюти громадянами перед новорічними святами — дозволить власникам обмінників в ці вихідні непогано заробити на валютообмінних операціях. Брак гривні для покупок змушує населення витрачати свої валютні заначки, що збільшує приплив валюти на ринок.
Користуючись цією ситуацією власники обмінників:
1) будуть працювати «з обороту» і з низьким рівнем спреду (заробляючи за рахунок обсягу операцій);
2) будуть намагатися занижувати курс прийому валюти для здешевлення середньої вартості ціни купівлі валюти в великих торгових і розважальних центрах, універмагах, магазинах електроніки, побутової техніки та гаджетів. Стримувати «бажання» фінансистів щодо заниження курсу прийому буде тільки високий рівень конкуренції між мережами обмінників на готівковому ринку.
Через оголошення цієї суботи робочим днем (хоча валютні торги за рішенням НБУ проходити й не будуть) конкуренцію обмінникам фінкомпаній складуть і банківські установи. Зазвичай у вихідні «бал правлять» саме обмінки фінкомпаній (більшість банківських точок закриті), але 22 грудня банки будуть працювати в звичайному штатному режимі і активно проводити валютообмінні операції у своїх касах.
Курси валют на вихідні
Котирування готівкового долара будуть в межах: прийом 27,40 -27,50 гривень, продаж 27,55 — 27,70 гривень. Рівень спреда по долару буде перебувати в межах 15-20 копійок.
Котирування євро. На 17 годину 21 грудня крос-курс пари євро / долар перебуває в межах 1,14 долара за євро і курс в обмінниках по цій валюті на вихідні складе: прийом 31,236 — 31,350 гривень та продаж 31,407 — 31,578 гривень при спреді до 25 копійок на євро .
Розраховані нами котирування можуть бути ще скориговані в межах до плюс-мінус 3-5 копійок на євро в залежності від завдань даного обмінного пункту, комерційної «жвавості» місця і рівня конкуренції в регіоні.
Котирування по російському рублю. Тактика фінансистів по ньому особливо не зміниться. Через високий політичний, військовий та економічний ризик по цій валюті вони будуть намагатися занижувати курс її прийому. А ось ціну продажу виставлять в межах рівня котирувань безготівкового рубля на торгах.
Апетити власників обмінників при виставленні курсів рубля будуть обмежені рівнем реального попиту та пропозиції по ньому і ступенем конкуренції з іншими обмінниками в цьому районі.
Курс рубля на вихідні в обмінниках будуть наступними: прийом за 1 рубль — на рівні 0,399-0,400 гривень і продаж 0,401-0,404 гривень.
Розраховані «Мінфіном» курси російської валюти можуть ще мати додаткове відхилення в межах до 0,002-0,004 гривень на рублі в залежності від цілей безпосередньо цієї точки валютообміну і місця її розташування.
Коментарі - 14
Мы пробили снова курс 27.70., далее 27.50 и это не остановка — ушел ниже 27.40.
Все факторы описаны правильно, но как всегда забываете упомянуть о лояльности одного участника — НБУ. Он стрижет, но и не делает преград к падению доллара.
Уменьшение стоимости доллара, а также падение и далее цен на нефть даёт все новые и новые поводы для снижения цен на бензин.
Также с 01.01.2019 Нафтогаз уменьшит цену для пром.потребителей на 3%, это также легкая помощь всем нашим производственным компаниям.
Остальное — гривна…
Не надо из него создавать очередной фетиш.
Мне конечно больше нравиться работать с многофункциональным перфоратором
фирмы BOSH, чем пользоваться электродрелью советского производства.
Но говорить о любви к нему — это уже слишком.