Компанія SplashData, що займається розробкою програмного забезпечення для управління паролями, підготувала звіт про найгірших і найпопулярніших паролі користувачів, пише ITC.
Опубліковано рейтинг найгірших паролів 2018 року
Рейтинг складений на базі витоків даних користувачів. У процесі складання даного звіту було проаналізовано 5 млн паролів.
Як свідчать дані SplashData, навіть незважаючи на регулярні попередження про необхідність використовувати складні і надійні паролі, люди продовжують використовувати комбінації символів як паролі, які легко підбираються.
Уже п'ятий рік поспіль двома найпопулярнішими паролями є 123456 і password. Причому, послідовна комбінація цифр зустрічається в 5 випадках в ТОП-10 найгірших паролів — рівно половина.
Також в цьому році до переліку найгірших паролів дебютувало слово donald, яке зайняло 23-рядок за популярністю. Поруч з ним також розташувалися два новачка рейтингу: aa123456 і password1.
ТОП-10 найпопулярніших паролів 2018 року
- 123456
- password
- 123456789
- 12345678
- 12345
- 111111
- 1234567
- sunshine
- qwerty
- iloveyou
Генеральний директор SplashData Морган Слейн називає дивною поведінку людей, які продовжують наражатися на ризик, незважаючи на часті публікації про зломи. За його словами, люди роблять саме те, чого не повинні робити, наприклад, використовують свої власні імена або імена знаменитостей (наприклад, президента США) в якості передбачуваних паролів.
З переліком 100 найпопулярніших паролів можна ознайомитися за наступною адресою.
Коментарі - 11
Частенько вижу такие пароли у пользователей 1С и Медка.
Бухгалтерам чаще всего хватает 1 или 5 — буквы почему-то у них не в почёте — только цифры.
Ну ведь не пользователи ПК виноваты в том, что они перед вводом пароля
постоянно забывают проверять раскладку клавиатуры (язык ввода).
Кстати, знакомые админы поделились одним ноу-хау — теперь вместо пароля «123456» бухгалтера вводят номер своего корпоративного или личного мобильного телефона в формате XXXYYYYYYY — всего десять цифр.
Удобно и достаточно надёжно.
Главное чтобы цифр было десять и больше.
Ведь десяток, а то и более логинов с одним паролем — это однозначно моветон.
«Мы же тут не программисты» — говорят в таких случаях.
:)
Теперь это будет самым распространённый пароль,
который пользователи будут забывать сразу же после его ввода…