У вівторок ситуація на валютному ринку була дуже цікавою.
Валютний ринок: що нового
Ранкова звістка щодо коррахунків банків у 68,9 млрд гривень (зростання за день відразу на 23,5 млрд) змусила учасників ринку похвилюватися. Зазвичай таке засилля вільної гривні відразу ж відбивається на курсі у вигляді спекулятивних атак на гривню. Тому перша година сесії пройшла в очікуваннях подальшого розвитку подій.
Але на 11 годину клієнти і банкіри вирахували причину таких масованих вливань в систему — повернення коштів від погашення депсертифікатів НБУ та зрозуміли, що навіть при вдалому розкладі основна частина цієї гривні ще не потрапить безпосередньо на валютний міжбанк, а тому- не підірве курс у вівторок .
І з ранкових 27,72/27,77 на 11:00 долар просів до 27,71/27,735 гривень, а пропозиція знову поступово почала перевищувати попит. НБУ вирішив у ситуацію не втручатися і судячи з усього — просто тестував рівень можливого падіння котирувань.
На 12 годин долар просів до 27,69/27,71 гривні і в цих межах перебував досить довго. Довідковий курс Нацбанку зафіксувався на позначці 27,7124 гривні за долар і свідчив про те, що реальний курс дійсно знизився з ранкових рівнів.
Після 12:00 покупці та продавці знайшли компромісний рівень 27,68/27,70 гривень за долар практично до закінчення активної фази сесії.
Тільки ближче до 16 години на поодиноких угодах курс зріс до 27,69/27,71 гривень, а завершилися торги на позначці 27,70/27,725.
Головні події 11 грудня на міжбанку:
1. Зниження курсу продажу долара майже на 5 копійок — з 27,72/27,77 гривень до 27,70/27,725 на кінець сесії;
2. НБУ не виходив на торги в більш публічному форматі аукціону, тестуючи глибину просідання валютних котирувань;
3. Довідковий курс Нацбанку на 12 годин становив 27,7124 гривень за долар, а офіційний на 12 грудня оголошено НБУ на рівні 27,713165.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 43
Часть «особо ушлых» и далее выводили дивиденды в миллионах долларов.
Проседание стало показательным, потому что пробили порог 27,70, о котором многие говорили.
НБУ я думаю в тихом режиме также работал.
Вопрос с ликвидностью непонятный, когда будут остальные выплаты НДС пока не известно. Рынок пытается прощупать дно, но как обычно НБУ вмешивается в этот весь процесс.
50% продажа обязательно, не 100!
Не может быть там дна реального, Александр. Мож экспортерам этот курс давно не нравится, но не могут они не продавать. Так шо этот цирк будет продолжаться пока НБУ не «змилується», либо когда кукуруза закончится)
А так то поки нема гривні зайвої, а валюта зливатиметься — доки й дна не буде видно)
Довольно значительная коррекция, почти под стартовые котировки. Не похоже на НБУ, раньше он не допускал роста котировок при его покупках, брал так, чтобы они не росли и даже падали. Сегодня вроде он вообще не закупался, маловероятно, что вышел чтобы на мелочи задрать курс.
Я лишь вижу достижение минимума ноября (перед шухером) и очень меня беспокоит резкое увеличение объёма грн аж под 69 ярд. Не бюджетный ли слив начался? Возможно, и коррекция по этой причине, т.к. завтра значительная часть прибавленной грн. может выйти на рынок?
Также завтра начало «засідання комітету НБУ з монетарної політики».
Людина просто хоче свою думку відстояти про те що не буде нижче 27,9:)
Мінфін висловлює сподівання на те що останні аукціони, які заплановані в поточному році, продемонструють позитивну динаміку попиту. https://www.minfin.gov.ua/news/view/rezultaty-ostannikh-auktsioniv-prodemonstruvaly-povernennia-popytu-na-ovdp?category=borg&subcategory=rezultaty-auktsioniv
Є думка, що можуть таки підвищіти % ставку. Формально — на фоні неспадаючої інфляції в 10%, практично — для своїх на період закупу ОВДП у січні під збільшений % (під 19,5 — 20%).
На деп, та й усьо)
«После такого в декабре ожидается положительное решение о кредитовании со стороны Международного валютного фонда. Думаю, первый транш по его stand by может поступить до конца 2018 года в размере $1,4 млрд. И это не конец. В первом квартале 2019-го может быть решение и о втором транше», — спрогнозировал UBR.ua управляющий партнер инвестиционной компании Capital Times Эрик Найман.
Он считает, что в декабре украинские власти смогут получить вливания еще от Всемирного банка и Европейского банка реконструкции и развития. И совокупно привлекут порядка $3 млрд.
Я купив по завищеному, не вистачало ще продати на мінімумі)