Цей вівторок пройде нестандартно як по самої поведінці ринку, так і за можливими наслідками на найближчий час.
Валюта у вівторок: чи буде зростання курсу
Основним «порушником спокою» сьогодні буде ліквідність в банківській системі. За день вона просто злетіла з 45,3 млрд гривень відразу на 23,5 млрд - до 68,9 млрд. З таким гривневих навісом валютний ринок вже не рахуватися не зможе і це серйозно збільшить тиск на курс.
З іншого боку - треба розуміти специфіку такого зльоту ліквідності. У найближчий час відбудеться конкурс з приватизації «Центренерго» (13 грудня) і цілком можливо, що це частина коштів гарантійних внесків для участі в конкурсі, які були короткостроково розміщені в депсертіфікати НБУ, а тепер перед самим початком цієї процедури - повернулися на рахунки потенційних покупців. В цьому випадку, частина цих гривневих ресурсів «заморожена» на певний період і не складе особливої проблеми для гривні.
Крім цього, деякі клієнти вважають, що вже дочекалися «дна» по курсу і сьогодні вийде на ринок з купівлею валюти, забравши ці ресурси знову ж з короткострокових депозитів у банку. Це збільшить обсяг попиту на валюту і теж буде тиснути на ринок.
Тому поведінка курсу сьогодні повністю стає заручником дій декількох великих гравців і їх ситуативних курсових завдань. Союзниками гривні будуть металурги та аграрії, які як і раніше будуть активно продавати валюту під свої господарські потреби, а також готівковий ринок, який також поки не грає «на підвищення» і більше того - залишається постачальником «дешевої» валюти на міжбанк.
Ми не змінюємо свій прогноз і продовжуємо очікувати поступового завершення періоду просідання котирувань валюти та розвороту ринку в бік зростання курсу.
Поява такої значної ліквідності в системі безсумнівно «розбуркає» ринок та спровокує спекулянтів на спроби розгойдати котирування.
«Мінфін» прогнозує на вівторок обсяг операцій до 450-470 млн доларів при здійсненні до 550 угод та коридор по долару в 27,70-27,85 гривень з періодичними спробами спекулянтів підтягнути курс.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,60- 27,82 і продаж 27,84-28,10 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,81-27,96 гривень та продаж 27,96-28,05 гривень.
Про тенденції на торгах за 10 грудня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля - відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні продовжують залишатися позитивними та особливо не змінилися.
За офіційним курсом 74% (вчора було 78%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 26% - не виключають його повернення до рівнів понад 28,01 гривні.
За міжбанківським курсом віри в гривню стало більше - вже 76% респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 24% - вірять в його швидке повернення до рівнів понад 28,01 гривні.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 57
Гривна опять показывает, что она всем нужна, что экономика в виде экспорта хорошо генерит валютную выручку, что НБУ может и далее косить сколько хочет в запасы:
Доллар 27,66-27,79
Евро 31,44-31,68
Рубль 0,4142-0,4193
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118582/
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118582/
Здесь хороший обзор.
Заправки КЛО еще снизили ценники на бензин
НБУ же не вливает на рынок валюту, чтобы покрывать эти разрывы, а наоборот стрижет и не слабо.
Как-то не вижу по настроениям что у нас что-то или у кого-то рвется.
Истории с конечным продуктом хороши, всегда все любят об этом говорить, вот только Вы не правы в части конечной продукции, многие начали производить конечный продукт.
По поводу сырьевой экономики, это к РФ обратитесь, там рубль зеркально реагирует на ценник на нефть. А у нас гривна на что-то так реагирует? Только крепнет и крепнет ко всем валютах.
Вы забывает отрасль 3-ю, это ИТ — это самый конечный продукт.
1. Всі великі рітейлери місяць назад закупили основні імпортні замовлення. Особливо це стосується побутової техніки — у них в грудні виручка перевищує сумарну за січень+лютий. Те ж саме з дорогими позиціями «гастрономічного блоку» — імпортними ікрами, шоколадом, алкоголем тощо — їх придбали заздалегідь на свята. В січні (та в кінці грудня) закупок не буде. Авторинок на свята завмирає теж.
2. По іншому виглядає ситуація з експортом. Грудень і січень — це високий сезон вивозів на порти олій, олійних продуктів, кукурудзи тощо. Агросектор кінець осені-зима отримує тверду валюту за те, на що піввесни і ціле літо витрачав грошові запаси. Спробуйте зараз найти вільну авто або ж/д цистерну, або ж самоскид, спробуйте…
3. Ваші савєцкіє політекономіки не можуть враховувати ІТ сектору — одного з тіньових постачальників валюти, адже прослідкувати скільки ІТшників в Україні неможливо, зп отримують в тведій зеленій валюті, і потроху доганяють заробітчан по вливанню мертвих президентів в Україну. До речі, заробітчани якраз на кінець грудня/початок січня повертаються додому, везучи з собою ту ж саму важкозароблену валюту…
Так що перспективи гривні не такі вже чорні як ви малюєте
Плохое начинается, когда прочитанное принимается как руководство к действию.
этого всего стала как раз и концепция инфляционного таргетирования, которую так любит МВФ и наш НБУ. Важно ж как его читали и что брали за основу. Так что Маркс остается одним из главных идеологов современных экономических теорий и никакого отношения к коммунизму, социализму это не имеет. Кстати, шведская модель экономики — это тоже на его идеях «Капитала» была основана. Почитайте, разберитесь, много интересного узнаете.
А насчёт "закупки ритейлерами месяц назад товаров" — то сейчас разницы нет КОГДА были закупки, важно то, что эти операции уже получили своё отражение в торговом счёте платёжного баланса и входят в те 8,9 млрд долларов дефицита текущего счёта, о которых Вы писали в первом комментарии.
1) ЗП йде або в гривні на рахунок ФОП по курсу або НБУ, або міжбанку на день продажу
2) Перераховується на рахунок ФОПа у валюті від іноземної фірми, в цьому випадку ця валюта так само продається на міжбанку самим ФОПом
В обох випадках всі гроші йдуть офіційно і валюта продається на міжбанку. Часи, коли гроші привозили у валізах вже давно пройшли і лишились десь в 90-х-початку 2000-х. Іноді ще буває повністю біла зарплата в гривні. Можливо в деяких невеличких конторках і в частини фрілансерів ще зберігся тіньовий варіант. Але мабуть 95% працює офіційно. Тим більше при податку 5% + 800 грн нема сенсу створювати собі проблеми.
Ответьте на вопрос, МВФ, ЕС и Всемирный Банк давали бы деньги, если бы «Ваша история» была правдивой? В т.ч. внешние ОВГЗ*?!
Если лично вам не видно проблем, то попробуйте — «открыть глаза».
Или хотя бы снять «розовые очки».
Или хотя бы почитайте историю сотрудничества — https://www.slovoidilo.ua/2018/05/23/infografika/ekonomika/spivpracya-mvf-skilky-koshtiv-ukrayina-otrymala-chas-nezalezhnosti
Если есть чем — возражайте, а не — «стрелки переводите».
«Появление такой значительной ликвидности в системе несомненно «растормошит»рынок и спровоцирует спекулянтов на попытки раскачать котировки.» — реалии таковы, что валюты не слабо заходит, а гривны очень мало у всех. Потому все очень в одну сторону — снижения, не смотря на «адский» откуп НБУ
Політекономіка, то не до мене)
Инфляцию они также как могут держат, повышая учетную ставку.
К сожалению мало что сделано Парламентом, только с лета этого года есть подвижки, до этого 4 года вообще впустую.
Так что называйте виновных правильно. А то у нас во всех бедах виноват НБУ, политики вообще ответственности не несут, особенно те кто в оппозиции и далее теневым бизнесом управляет.
https://www.eurointegration.com.ua/news/2018/12/11/7090520/
Это сегодня хит дня
Суд поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби
https://www.radiosvoboda.org/a/news-sud-nasirov/29650230.html
Маразм крепчает ппц
А на наличке?