Ситуація на валютному ринку в перший банківський день зими буде цікавою і продовжить поступово змінюватися після досить «буйного» останнього тижня листопада.
Понеділок на валютному ринку: що буде з доларом
З одного боку - ажіотаж на готівковому і безготівковому ринках, розкручений спекулянтами через введення воєнного стану - вже фактично зійшов нанівець. Стрибки котирувань на готівковому ринку вперлися в низький платоспроможний попит населення і в даний час тиску на гривню на цьому сегменті немає. А на міжбанку - масовані вливання долара Нацбанком і держбанками призвели спочатку до зупинки зростання котирувань, а в останній день місяця і зовсім розгорнули ринок в сторону зниження котирувань та навіть дали можливість регулятору відкупити частину раніше витраченої валюти.
Крім цього, сьогодні на користь нацвалюти спрацює зниження ліквідності в банківській системі (відразу на 6,2 млрд гривень - до 50,8 млрд) і необхідність проведення компаніями розрахунків за госпопераціями та заробітною платою. Все це робить гривню дефіцитною і призводить до збільшення продажів валюти на ринку.
З іншого боку - в першу декаду кожного місяця дуже активні «дочки» іноземних компаній, які скуповують валюту під репатріацію дивідендів. Їх підштовхує до активних дій нестача часу і узгоджений з Нацбанком графік таких операцій змушує не особливо боротися за курс. Цим активно користуються спекулянти та експортери, граючи «на підвищення» котирувань продажу валюти в цей період.
З огляду на перший робочий день місяця - клієнти будуть підводити підсумки листопада і визначатися зі стратегією роботи на грудень. Це зазвичай знижує активність міжбанку. За нашими розрахунками обсяги операцій сьогодні складуть 400-430 млн доларів при здійсненні до 420-500 угод.
При сприятливому розвитку подій за рахунок зниження ліквідності в системі і необхідності розрахунків з персоналом та проведення господарських платежів - нові інтервенції Нацбанку по продажу долара можуть і не знадобитися, а ринок сам знайде паритет попиту та пропозиції.
«Мінфін» прогнозує на сьогодні курс долара на міжбанку в межах коридору 28,15-28,25 гривень з періодичним зростанням курсових коливань при виході великих гравців зі своїми заявками.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,90- 28,17 і продаж 28,20-28,35 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,06-28,20 гривень та продаж 28,22-28,25 гривень.
Про тенденції на торгах за 30 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні покращилися.
За офіційним курсом - 56% респондентів вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. 44% опитаних поки не сумніваються в його швидкому поверненні знову понад 28,26 гривень.
За міжбанківським - 57% респондентів вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. Але 43% все ще впевнені в його зростанні понад рівня в 28,26 гривень найближчим часом.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 14
Доллар 28,12-28,23
Евро 31,91-32,16
Евро 0,4215-0,4266
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118582/
Новый блог, «менее 1 мес до конца года», будут ли еще вызовы для гривны?!!!
После среды, где-то в четверг этот фактор вообще отпадет.
Сегодня цифры удивили убъёмы.
С чего Вы взяли?
Есть цифра? Где её можно увидеть и сравнить? И не общий объем сделок, а именно репатриации дивидендов
Но суммы сегодня были от 0,3 до 7 млн.дол. от каждого отдельного юр.лица.
Так, регулятор буде оприлюднювати його на своєму сайті до 16:00 — на дві години раніше, ніж раніше.
Крім того, додатково о 12:00 буде оприлюднюватися довідковий і резервний курс.
Даже не смотря на то, что прошла неделя с «событий», гривна очень нужна в начале месяца, особенно еще когда этот месяц декабрь.
Вывод дивидендов — не значителен, Остатки сильно упали.
Многие до 21 числа будут спешить закрыть свои внеш.экон.сделки и внутренние взаиморасчеты.
««сегодня космические суммы репатриации дивидендов»» — я просто до этого не видел таких не малых сумм, некоторых ТОП компаний Украины, потому и удивился от некоторых сумм.
Из-за того что раньше не видели таких «не малых сумм» от некоторых компаний ???
А Вы видели раньше ввод военного положения ???
Может это бегство капитала (на всякий пожарный).
Выдумки оставьте для всепропальщиков и секты 30+!
https://www.youtube.com/watch?v=_ZY_m_1G8UE