Видання The New York Times вибрало 5 подій і трендів, які могли позначитися на різкому зниженні курсу основних криптовалют, пише AIN.
28 листопада 2018, 15:17
Стали відомі п'ять причин падіння криптовалюти
Відсутність регулювання інфраструктури та обмінників
- Більшість криптовалютних торгів проходять за межами США при відсутності регуляторного нагляду. Це дає більше свободи інвесторам, але пов'язане з ризиками.
- Наприклад, дослідники з університету Техасу опублікували матеріал, що вказує на маніпуляції з криптовалютами Tether.
- Її творці, біржа Birfinex, нібито використовували токен для штучного підняття вартості біткоіна.
- 20 листопада в пресі з'явилися повідомлення, що Міністерство юстиції США розслідує цінові маніпуляції із застосуванням Tether. Планувалося, що кожна його монета буде забезпечена доларом, але менеджери Birfinex і Tether не змогли навіть довести існування своїх банківських аккаунтів.
- Китайська біржа OKEx, в свою чергу, змінила правила роботи без попереднього оголошення змін. За даними хедж-фонду Amber AI, через це клієнти біржі втратили мільйони доларів. У OKEx вибачилися за порядок змін, але не визнали і не компенсували завдану шкоду, пояснюючи свої дії боротьбою з хаотичною торгівлею.
Регуляторний тиск
- Там, де влада все-таки добралася до нагляду за криптовалютним ринком, ситуація розвивається не кращим чином.
- Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) почала виписувати штрафи компаніям, які порушували правила поводження з цінними паперами під час ICO — первинного випуску токенів.
- У листопаді SEC оштрафувала дві таких фірми на $250 000 і змусила їх визнати токени цінними паперами, з усіма наслідками, що випливають зобов'язаннями.
Криптовалютами керують розробники — це не завжди добре
- У NYT звертають увагу на серію хардфорків — поділу блокчейна основних криптовалют. Так, спочатку від Bitcoin, через розбіжності всередині ком'юніті, в минулому році відокремився Bitcoin Cash.
- Але і нова монета проіснувала в такому вигляді недовго. У листопаді Bitcoin Cash теж пройшов через хардфорк: тепер з'явилися Bitcoin ABC і Bitcoin SV.
- На думку видання, нові монети спровокували хаос на ринку, а обмінники не відразу навчилися працювати з новими монетами.
- Крім того, часті хардфоркі поставили під сумнів одне з ключових якостей криптовалюта — їх обмеженість. Наприклад, добути можна лише 21 млн монети Bitcoin. Але який сенс в цьому обмеженні, якщо число постійно збільшується за рахунок клонів.
Криптовалюти повинні були вирішити реальні проблеми. Цього не сталося
- Вважалося, що біткоіни полегшать миттєві транскордонні грошові перекази. Ethereum повинен був пов'язати разом мільйони комп'ютерів з усього світу. Так і сотні інших токенів створювалися з благими намірами.
- Однак технічні обмеження загальмували повсякденне використання криптовалют - а усувати обмеження занадто повільно.
Уряди можуть зайнятися криптовалютами — і краще впораються з їх регулюванням
- Директор-розпорядник МФВ Крістін Лагард в листопаді розповіла про те, чому державним центральним банкам варто придивитися до випуску власних електронних грошей. Вони здатні полегшити існуючі платіжні системи.
- У той же час державне управління дозволить знизити градус недовіри до таких грошей. Ці заяви могли істотно остудити інтерес до існуючих, недержавних токенів.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 6
Единицы пирамид умеют долго держаться как, например, доллар, фунт, франк. Большинство же быстро угорают или реинкарнируются в новом обрезанном виде после деноминации.