Мінфін - Курси валют України

Встановити
26 листопада 2018, 9:12

Конфлікт у Керченській протоці. Экономічне підгрунтя

Поточне наростання конфлікту між РФ і Україною у Керченській протоці може мати фундаментальне економічне підгрунтя, — вважає член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран. 

Поточне наростання конфлікту між РФ і Україною у Керченській протоці може мати фундаментальне економічне підгрунтя, — вважає член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран.
Фото: Сегодня

Шапран нагадує на своїй сторінці в Facebook, що в 2016 році РФ так і не змогла застрахувати Керченський міст. Тоді преса винесла вердикт, що через санкції, але наскільки я знаю бізнес офшорних бермудських брокерів, санкції = це останнє, що їм заважало при «розпродажу ризиків» навіть у випадку з Іраном.

У Керченському проекты куди більш цікавими були технологічні ризики. СРСР, в якому любили розгортати річки і будувати БАМи, зовсім не дарма відмовилися від того, щоб з'єднати Крим і РФ мостом. У підсумку, в 2016 році «Керченський міст» був застрахований в СК «Кримська перша страхова компанія», яка вже була зареєстрована після окупації Криму і введення санкцій проти РФ. За страхування моста вартістю приблизно 230 млрд рублів страховик отримав лише 1 млрд рублів. При цьому сама компанія на всі 100% не могла переварити ці ризики, тому що навіть в масштабах ринку РФ мала навіть не мікро, а нано-масштаби. Відомо, що за 2015 рік КПСК отримала всього 11 млн рублів премій. Тобто, по ідеї, КПСК після отримання 1 млрд премій повинна була розкидати їх по більш великим гравцям. Якщо вона цього не зробила, то виплати вона сама не потягне, а її поява в проекті -чиста фікція.

І ось в 2018 році у проекті з'явилися перші проблеми. 4 жовтня ЗМІ повідомили, що при установці впала ж/д секція моста, нібито через технічні проблеми. 21 листопада, вже після аналізу супутникових знімків, було виявлено, що «Керченський міст» зміщується — одні ділянки моста просідають в море, висота інших, навпаки, зростає зі швидкістю від 30 до 82 мм в рік.

Як мені здається, росіяни вже зрозуміли, що побороти природний фактор саме на цій ділянці буде складно і набагато дорожче, ніж 230 млрд рублів. Проект фіктивно застрахований і в разі фіаско може стати такою собі чорною дірою, яка висмоктує гроші з федерального бюджету, або взагалі може бути закритий. Обидва варіанти — це великий мінус для політичних властей РФ. А якщо врахувати, що далеко не всі з 230 млрд рублів йшли саме на будівництво моста, то фінансового скандалу з посиленою увагою до КПСК і будівельників вже не минути. Очевидно, панове чиновники в РФ вирішили скористатися рецептом Салтикова-Щедріна: «Якщо в Росії починають говорити про патріотизм, значить десь щось вкрали». Ну а як же підняти патріотичні настрої і виправдати майбутні непомірні витрати або ганьбу від закриття проекту? Звичайно, дуже зручно причепитися до українських 2 військових катерів і очевидно беззбройного буксиру. А тих, хто в Москві полізе копатися в звітності будівельників і КПСК, можна взагалі звинуватити в тому, що вони агенти України і посадити, в РФ ж садити — не будувати — тут все просто.

Я не здивуюся, якщо Україну зараз ще почнуть звинувачувати в «мінуванні мосту» або щось в цьому роді… Боротися з цим всім складно, тому що зовнішня агресія з боку РФ тут працює на корупційному движку всередині самої РФ. Тобто те, що вихлюпується на Україну в формі агресії, має корупційні коріння всередині РФ. У зв'язку з цим Україні важливо все фіксувати, не відкладати в довгий ящик міжнародні суди і нанести агресору якомога більшої фінансовий шкоди.

Коментарі - 19

+
+55
AleksandrBank
AleksandrBank
26 листопада 2018, 9:31
#
Да уж. Это будет фиаско разрушение моста.

Не долго музыка играла…

Понятно хотят сейчас что-то начать с Украиной и тем самым сместить внимание.

Я так понимаю есть риск разрушения части моста до Нового года, точнее так что будет опасно передвигаться
+
+45
Zamechtatel
Zamechtatel
27 листопада 2018, 0:17
#
Вы тоже увидели на снимках со спутников проседание на 3 сантиметра в год?

На каких людей рассчитана эта информация? Трэш )

По факту — этот мост — немного увеличенная копия ЗСД в СПб. Строят те же мостовики. Грунт аналогичный — что болота и трясина в СПб, что ил в проливе.

Меня удивляет: как люди верят про проседания на 3 см в год, обнаруженых со спутника или в заявления о фотошопе вместо реальных фото? )
+
0
Макакий Макакиевич
Макакий Макакиевич
27 листопада 2018, 10:32
#
Люди верят в то что им нравится и не верят в то что им не нравится. Поэтому торговля воздухом самый прибыльный бизнес.
+
0
Алексей Островский
Алексей Островский
26 листопада 2018, 10:33
#
Только что звонил родственнику пограничнику на Западной границе.Им ничего не известно о военном положении и тревоги не было.Некоторые затеяли театральное представление с военным положением чтобы разогнать евробляхеров и сейчас раскачать валютный рынок, чтобы НБУ подороже слил баксы, а через недельку откупится
+
+15
SAndreyS
SAndreyS
26 листопада 2018, 11:01
#
Задача:
1. Нацбанк сливает баксы дорого.
2. Нацбанк выкупает их обратно дешевле.
3. Прибыль НБУ фиксирует в гривне.
Внимание вопрос: зачем это НБУ надо, если он может эмитировать гривну просто так?
+
+29
irakez
irakez
26 листопада 2018, 14:44
#
В первом случае в экономике не становится больше гривны, поскольку заработок НБУ — это убыток других участников валютного рынка.
+
0
SAndreyS
SAndreyS
26 листопада 2018, 15:11
#
НБУ — эту прибыль куда перечисляет?
+
0
alexodessa
alexodessa
28 листопада 2018, 19:40
#
В бюджет. То есть, происходит перекачка уже выпущенной гривны из бизнеса в бюджет.
+
0
SAndreyS
SAndreyS
29 листопада 2018, 10:20
#
А бюджет потом куда деньги выпускает?
(В экономику вообще-то, то есть возвращает бизнесу)
+
0
Conclusion
Conclusion
28 листопада 2018, 8:59
#
Он не может в эмиссию «просто так». И такой *уетой, как описывает товарищ Алексей Островский тоже не занимается. Хватит этих теорий заговора.
И не забываем, что эмиссией занимается любой коммерческий банк, когда клиент банка покупает, например, чайник в кредит.
+
0
SAndreyS
SAndreyS
28 листопада 2018, 9:48
#
1. Ну почему же, может, только вопрос, а это надо?
2. Кредит — это не эмиссия.
+
0
Алексей Островский
Алексей Островский
26 листопада 2018, 10:59
#
Доллар на мб 27.93.уже +18 коп за 30 минут
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
26 листопада 2018, 11:06
#
Сегодня раскачка не слабая на фоне военного положения, очень большой для спекулянтов коридор для качек:

Доллар 27,80-28,05
Евро 31,54-31,97
Рубль 0,4165-0,4240
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118109/
Доллар большая качка, Евро спокойно.

Мне кажется сегодня выйдет НБУ
+
+15
Lexa9992018
Lexa9992018
26 листопада 2018, 11:08
#
Нбу очень хорошо затарился за два месяца, теперь начнется разгон)
+
+44
AnnaGerman
AnnaGerman
26 листопада 2018, 12:09
#
Да все и в России изначально понимали: керченский мост и без помощи «Адмирала Кузнецова» долго не простоит.
Главное задание выполнено: дерибан бюджетных миллиардов.
Так что теперь только гадать остаётся: кто первый кувыркнется карлик или мост.
+
+15
alexodessa
alexodessa
26 листопада 2018, 14:14
#
Ни того, ни другого.
+
+45
Danconia
Danconia
26 листопада 2018, 14:58
#
И где же пресловутые украинские рокеты пропиаренные самим Турчином, которые могут простреливать по радиусу все Азовское море, с берега нужно было огневую поддержку оказывать своим катерам, а так штаты сейчас задумаются стоит ли передавать катера, если теряем их на раз два.

+
+15
Макакий Макакиевич
Макакий Макакиевич
27 листопада 2018, 10:23
#
СССР, в котором любили разворачивать реки и строить БАМы, совсем не зря отказались от того, чтобы соединить Крым и РФ мостом.

зачем? был работающие сухопутные ж/д и авиа коридоры, которых для Крыма хватало с головой. Поток туристов 2 месяца из 12. Кто был на ЮБК зимой тот видел эту удручающе-пустынную картину. Мост — политический проект который не окупится никогда.
+
+12
Макакий Макакиевич
Макакий Макакиевич
27 листопада 2018, 10:38
#
Про мост хотелось бы услышать мнение инженеров мостостроителей, а не финансовых аналитиков гадающих по спутниковых снимках.

В другом полностью согласен с автором. В последнее время рос.сми стали забывать про Украину. Донбасс уже не вызывает приступа патриотизма у средне-статистического россиянина. Даже самые радикальные политики не рассматривают включение республик в состав РФ (о чём постоянно обещают лидеры республик). На победу «русского мира» Донбасс тоже не тянет. Нужны другие победы. Желательно в районе Крыма (ну любят русские Крым).

В 2019 театр информационной войны полностью переместится район Крыма. «Керченский стрелок» и «украинские катера» тому начало.

Приступы патриотизма единственное чего хотят власти РФ. Всё рассчитано исключительно на внутреннего потребителя.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися