У середу ситуація на валютному ринку обіцяє бути цікавою і досить напруженою. Але обсяги торгів дещо зменшаться. За нашими прогнозами до 410-430 млн доларів при укладенні до 480-510 угод.
Валютний ринок: Чого очікувати від курсу і чому потрібно поспішати з доларом
Причин наростання напруженості на міжбанку буде декілька:
1) Закінчення періоду податкових платежів у клієнтів. Більшість компаній вже завершили свої бюджетні розрахунки і тепер все активніше виходять на торги для закриття зовнішньоекономічних контрактів. Це збільшує попит на валюту і буде тиснути на курс;
2) Зростання гривневої ліквідності у банків на фоні майбутніх основних сум відшкодувань ПДВ у підприємств. Гривневий голод у частині бізнесу та банків зберігається через нерівномірність розподілу ліквідності між фінустановами, але на ранок середи коррахунки відразу зросли на 6,1 млрд гривень (до 51,7 млрд) і цей гривневий навіс поступово відіб'ється зростанням попиту на валюту.
А ось з пропозицією -не все так просто. Багато експортерів після остаточних розрахунків з бюджетом вже не будуть поспішати з продажем валюти, вважаючи за краще дотягнути до отримання основних сум відшкодувань ПДВ.
Така розстановка сил призведе до зростання попиту на валюту на фоні зниження пропозиції і призведе до корекції курсу з поступовим розворотом ринку в бік подорожчання валюти;
3) Наближення вихідного дня в США. Завтра Америка відзначає День подяки і операції по долару на українському міжбанку будуть проходити на умовах ТОМ. Цей формат угод (операції в гривні — цим днем, поставка долара - слідуючим) не популярний в Україні і ми очікуємо завтра низьких обсягів торгів по долару при активізації розрахунків в євро.
Перспектива зависнути з доларовими операціями не приваблює клієнтів і вони будуть сьогодні прагнути максимально закрити свої розрахунки в цій валюті. Це призведе до ситуативних перекосів попиту та пропозиції по долару в моменти виходу великих гравців на торги.
Ми не виключаємо сьогодні спроб розгойдування курсу за рахунок зростання ліквідності в системі і активну роботу спекулянтів як мінімум у форматі «в дві сторони».
У разі ситуативного надлишку долара на міжбанку — НБУ буде викуповувати його в ЗВР, чому не дасть котируванням суттєво просісти. Але в разі нестачі валюти на торгах Нацбанк спробує не втручатися в ситуацію з інтервенціями, економлячи резерви. Тільки при зростанні котирувань до рівня в 28 гривень ми можемо побачити регулятора з продажем долара для гасіння курсових коливань.
«Мінфін» прогнозує на середу курс долара в межах коридору 27,75-27,87 гривень з продовженням вчорашньої тенденції щодо зростання курсових коливань в моменти виходу великих гравців на міжбанк протягом дня.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,60- 27,83 і продаж 27,84-28,00 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,82-27,91 гривень та продаж 27,95-27,98 гривень.
Про тенденції на торгах за 20 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні залишаються дуже оптимістичними і сьогодні на диво одностайні як за офіційним, так і за ринковим міжбанківським курсом.
І за офіційним курсом, і за міжбанківським — 86% респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 14% впевнені в його поверненні до рівня понад 28,01 гривні найближчим часом.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 23
Среда, переломный момент когда потребность в гривне не такая уже велика.
Пойдет легкий рост. С утра еще в банках можно было купить доллар 27,87 плюс/минус 3 коп.
Сейчас еще до обеда многие будут потихоньку менять курсы. Но острого спроса нет.
На самом деле еще мы далеки до 28 на межбанке. Пока прогноз коридора такой:
Доллар 27,74-27,87
Евро 31,55-31,84
Рубль 0,4190-0,4242
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118109/
Остатков на самом деле мало, и плюс не равномерны они. Ничего сильно не меняется.
Просто легкий рост вцелом, а возможно и захлебнется рост этот. Вчера также по окончанию смешной рост.
Хотя сделки по покупки у многих прошли на уровне 27,80.
После львиной доли закрытия сделок, курс ушел в низ так как упала потребность в долларе.
Никто сейчас не спешит и не закупает Газ или что либо чтобы согреться.
Кто что кому обязан? Спроса на наличном как нет так и не будет особо.
Сейчас выгоднее покупать валюту в банке.
Кто куда вернутся, если не заметили обменники и так держутся все это время у 28. Хотя не мало банков где покупать можно было и по 27,85, а кто и ниже успел.
https://www.youtube.com/watch?v=w5cYoFTrm2Q
Рівень бідності в Україні зараз вищий, ніж п'ять років тому. За межею бідності сьогодні живе 25% населення України.
Як пише «Слово і Діло», про це заявила директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає у вівторок, 17 липня, Укрінформ.
«Економічна криза, що почалася в Україні в 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз вищий, ніж п'ять років тому. Якщо в 2014 році за межею бідності жили 15% населення України, то сьогодні — 25%», — зазначила Кахконен.