Як ми і припускали у вчорашніх ранковому та вечірньому оглядах валютного ринку - поступова корекція попиту і пропозиції на українському міжбанку призвела до зростання котирувань долара. Сьогодні волатильність на міжбанку збережеться. Причому на поведінку учасників торгів будуть впливати як внутрішні, так і зовнішні чинники:
Валютний ринок п'ятниці: що буде з доларом найближчим часом
1) Дії і курсові інтереси великих гравців. Після вчорашнього зростання котирувань експортери вже не поспішають з активним продажем валюти, вичікуючи оптимально високих котирувань. А імпортери - навпаки, все менше торгуються з продавцями, вважаючи за краще не ризикувати, а відразу закривати свої угоди. Це психологічно працює проти гривні, хоча за рахунок п'ятничного ефекту зниження ділової активності - зростання котирувань може бути короткочасним і ситуативним протягом дня та змінюватися періодичним просіданням;
2) Рівень ліквідності в банківській системі. Поступове зростання коррахунків банків в останні дні істотно розширює можливості спекулянтів, а збільшення скупки валюти нерезидентами за рахунок гривні, отриманої від погашення ОВДП - дає можливість покачати курс як для любителів заробити на валютних ралі, так і для великих підприємств-продавців валюти. Це тисне на ринок і потрібно бути готовим до нових спекулятивних атак на гривню;
3) Поведінка Нацбанку. НБУ викуповував валюту фактично весь тиждень, крім вчорашнього дня. Це поступово спочатку вирівняло попит та пропозицію, а в четвер і частково розгорнуло ринок в бік зростання котирувань.
Регулятор вчора не перешкоджав цьому подорожчанню долара і на ринок з продажем не виходив. Мабуть вважає, що поки ця тенденція не є небезпечною для гривні. Такий сигнал ринку поки також працює проти нацвалюти, що втім може швидко змінитися при будь-якої навіть невеликої інтервенції НБУ або активних розпродажах валюти декількома великими гравцями протягом дня;
4) Рішення ФРС США. Вчорашнє збереження ставок Федрезерву з недвозначними натяками на її підвищення в грудні - збільшує число бажаючих вкластися в потенційно зростаючий долар. Це вже відбилося на падінні євро щодо долара до рівня 1,1340 на момент написання статті та корекція міжнародних ринків після новин з США - триває. Це буде негайно відображатися як на співвідношенні пари євро / гривня на нашому ринку, так і на настрої нерезидентів щодо подальшої купівлі долара після чергових погашень ОВДП та виведення його на американський ринок. Дуже небезпечний в середньостроковій та довгостроковій перспективі фактор для української економіки і нацвалюти.
Проте, не дивлячись на велику кількість негативних для гривні передумов - ми зберігаємо сьогодні досить консервативний прогноз по долару за рахунок спрацьовування «ефекту п'ятничних торгів» і зниження ділової активності перед вихідними.
Багато покупців віддадуть перевагу рішенню вийти з купівлею валюти вже на наступному тижні, щоб поки заробити на гривні через короткострокові депозіти.
За нашими прогнозами і розрахунками - долар на торгах сьогодні перебуватиме в межах коридору 27,83-27,96 гривень. Обсяги операцій по дню знизяться до 410 млн доларів при здійсненні до 530 угод.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,80- 27,92 і продаж 27,98-28,15 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,92-27,95 гривень та продаж 28,045 -28,10 гривень.
Про тенденції на торгах за 8 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої та статистика опитування наших респондентів щодо перспектив гривні залишаються позитивними для нацвалюти і ми знизили шкалу та поріг нашого опитування по курсу.
За офіційним курсом - 70% вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 30% респондентів вірять у його повернення до рівня вище 28,01 гривні найближчим часом.
За міжбанківським - 73% вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. Але 27% респондентів поки впевнені в його поверненні до рівня вище 28,01 гривні вже найближчими днями.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 30
Евро 31.50.-31.75
Рубль 0.4145-41.95
Евро и рубль летят в низ, гривна несмотря на вливания от ОВГЗ показывает характер
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118109/
Не учитываете Вы других факторов.
Хотя Zanoza отдельно блог создал по этому поводу, но его прогноз и сравнение с ситуацией с Августом никак не вяжется, я ему об этом ответил.
Также глупо считать и быть уверенным что два выходных с доходность 9-16% перекроют возможный рост. А мне кажется курс врядли будет на уровне 27,92-27,93 «купить».
за 2016 рік – девальвувала на 12,9%,
за 2017 рік курс нацвалюти ослаб лише на 3%.
Тепер на валюті дуже не поспекулюєш… Добре треба думати перш ніж купити/продати.
Народ розбереться/зрозумів в чому йому сидіти а бізнесу валюта потрібна тільки для бізнесу.
Надо было статистику показать только за 2017 и 2018 — получилось бы что гривна самая лучшая валюта в мире
Я пишу про тенденцію і напрямок… Коли в ті роки були великі коливання то і можливість заробити на них була практично у всіх… Дуже відомим став вислів про стерті кеди… З кожним роком девальвація гривні менша а отже і можливості заробити на курсі зменшуються… Я тільки про це…
Проблема була тільки на піку падіння гривні у тих хто мав/продав товар за гривні… Жорстокий попандос… Але ж ми не про це…
І 10 млрд так само розчиниться у валюті без наслідків для гривні… Не чекайте у Вт нічого крім зміцнення гривні…
Прогноз актуальний на цілий тиждень. Гривня дивиться на 27,5
https://minfin.com.ua/blogs/zazazazazazazaz/118047/#com3492012
Облом!
Заноза жалілася що не могла купити бакс нижче 28 Я запропонував по 27,98 — зависла і пропала..(вчора)
Помимо стратегических шагов НБУ и МинФина, они также делает размещения ОВГЗ и возврат, в т.ч. с предложением новых размещений. Есть решения правительства. НБУ своими действиями также вносит лепту, эта неделя я думаю будет рекорд по выкупу валюты всей осени, непонятно сможем ли повторить такое еще. Это действия НБУ и предугадать их с точность никто не может, курс давно был бы и все 27,50 — легко!
Есть крупные Экспортеры, у них свои цели, продать подороже, чтобы больше гривны осталось после расчетов и т.д. И есть крупные Импортеры у которых свои цели, это разные зачастую отрасли. Спекулянты не только в банках, они и в каждой компании. Фин.дир, гл.бух или фин.менеджер любой компании занимающийся покупкой и продажей валюты заитересован каждый в своей выгоде, потому что Директор или собственник с него потом спросит, на сколько он разумно поступил. Это когда вы покупаете или сдаете валюту, думаю также ищите где лучше условия Обменник или банки.
Подорожание наступает когда хаос и власть не выполняет взятое, и рано или поздно оно начинает вылезать. Как только все устаканивается и все работает в едином ключе — так и курс осенью спокоен как «удав», колебания на
На малых суммах доллар скатился к нижним порогам прогноза.
Мне кажется порция ОВГЗ после выходных вообще слабо будет заметна. Потому что вчера было +1-2 коп, сегодня ушел в минус в итоге курс, получается по итогу двух дней немалый плюс.
У НБУ есть сегодня шанс хорошо пополнить запасы.
Евро улетел далеко в низ. Может предложить им переходить на Гривну и ввести в своих странах нашу валюту или по крайней мере расчеты перевести в гривну? :)
Гривня знову на зміцнення.
За 2015 рік гривня знецінилася в півтора рази,
за 2016 рік – девальвувала на 12,9%,
за 2017 рік курс нацвалюти ослаб лише на 3%.
Думаєте у 2018 році буде 10%..?:)
В цьому році 29 не досягнемо… А от 27,5 цілком реально. І в наступному році не буде 30… Хіба що зміна вектору на росію… (вибори)