Починаючи з четверга на валютному ринку почнеться поступова корекція курсу долара щодо гривні. Це не означає, що котирування американської валюти відразу стрімко зростуть, але сформується загальний тренд щодо поступового уповільнення, а потім і початку зростання валютного курсу. Головними причинами цього процесу будуть внутрішні чинники нашого ринку:
Валютний ринок четверга: чому курс почне рости найближчим часом
1) Рівень ліквідності в банківській системі почав зростати. Коррахунки банків на сьогоднішній ранок відразу зросли на 4,2 млрд гривень — до 49,4 млрд. Ця ліквідність почне поступово тиснути на ринок. Відбудеться погашення чергової порції ОВДП і частину цих ресурсів буде проконвертовано в валюту нерезидентами, які отримують гривню від цих погашень. Це збільшить попит на валюту і створить мотивацію у спекулянтів для спроб розгойдати курс. Вони не тільки продовжать роботу «в дві сторони», а й постараються в найближчі дні зіграти «на підвищення»;
2) Активний викуп надлишку долара Нацбанком. НБУ тільки за останні три дні викупив на міжбанку за нашими даними не менше 112 млн доларів. В основному скуповував через «анонімний» Matching, але вчора навіть спрацював в більш публічному форматі аукціону і викупив 57,4 млн доларів.
Для українського ринку такі масовані викупи валюти в короткий період дуже істотно впливають на баланс попиту та пропозиції і поступово при збереженні стабільного обсягу попиту на валюту — пропозиція почне видихатися. Можливості і бажання аграріїв, металургів та й самих банків з продажу валюти - не безмежні, а попит на енергоносії в опалювальний сезон (навіть при такій унікально теплій, як для листопада погоді) буде рости. Так що попит з боку імпортерів нафти і газу буде стабільно поступово зростати в міру наростання холодів.
Поступове збільшення попиту на валюту на фоні зростання ліквідності в банківській системі призведе спочатку до зупинки зниження котирувань міжбанку, а потім і до розвороту ринку в бік збільшення курсу.
За нашими прогнозами розрахунками долар на торгах почне розгортатися вже найближчим часом і ми очікуємо на сьогодні його курс в межах коридору 27,85-28 гривень. Обсяги операцій по дню будуть в межах до 460 млн доларів при здійсненні до 620 угод.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,80- 27,95 і продаж 27,98-28,15 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,92-28,00 гривень і продаж 28,04 -28,10 гривень.
Про тенденції на торгах за 7 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої і статистика опитування наших респондентів щодо перспектив гривні залишаються позитивними для нацвалюти і ми знижуємо сьогодні шкалу та поріг нашого опитування по курсу.
За офіційним курсом — все 100% вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. Респонденти не вірять в його повернення до рівня вище 28,26 гривень найближчим часом.
За міжбанківським — 95% вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. Лише 5% респондентів поки впевнені в його поверненні до рівня вище 28,26 гривень найближчим часом.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 14
https://censor.net.ua/blogs/3095760/podatkoviyi_labrint
Доллар 27,86-28,00
Евро 31,80-32,09
Рубль 0,4192-0,4248
Ликвидность поднялась, такого потому уже не так быстро курс доллара уйдет в низ.
НБУ косил валюту как мог, и выкупил рекордную за три дня сумму, думаю сегодня и завтра также купит в закрытом режиме и установит рекорд осени за неделю.
Евро опять пытается ниже 32 вернутся, от это цифры пляшет в обе стороны.
Рубль пытается пробить ниже 0,42, из-за падающих цен на нефть.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118109/
Важно как сегодня будет вести НБУ, если начнет все поглощать, то возврат к котировкам открытия или проседания может не быть, увидим еще.
Евро вообще плачевно на нижнем уровне. Европа думает над вводом некоторых санкций к Италии.
Если ликвидность будет выше 52 млрд.грн, только тогда у спекулянтов будет выше шансов на раскачку курсу. И то все упрется в распределение этой ликвидности.
І причина плачєвності єври: висока процентна ставка ФРС => висока дохідність облігацій США => дорогий долар
вообще я об этом давно написала, а в блоге у себя даже спросила какие у кого мысли
впрочем как и с юлькоботами
На выходных выйдет 10 млрд, Ваш прогноз роста 5-10 коп или более?! Вы в блоге ожидаете что-то грандиозное?!