6 листопада 2018, 15:28 Читать на русском

Чому не варто відкладати покупку квартири в новобудові

Ціна залишається ключовим критерієм при виборі житла, особливо на тлі ослаблення гривні і зниження рівня доходів населення. Потенційних покупців хвилює питання, чи вкладати гроші в нерухомість зараз, чи краще почекати до наступного року.

Ціна залишається ключовим критерієм при виборі житла, особливо на тлі ослаблення гривні і зниження рівня доходів населення.

Про те, чи виросте у найближчі півроку ціна квадратного метра в новобудовах, і які чинники впливають на вартість житла, розповідає заступник директора з комерційних питань «ІБК Обрій» Олеся Перчак.

На жаль, обмеженість доходів більшості покупців диктує логіку вибору житла, виходячи з можливостей, а не лише бажання. Однак це зовсім не означає, що клієнти купують квартиру виключно за принципом «на що вистачило». При виборі житла вони оцінюють розташування житлового комплексу з точки зору близькості паркових зон, транспортної та соціально-побутової інфраструктури, а також комплектацію і параметри квартири.

Покупці розробили справжній «райдер» до майбутнього житла. А зі збільшенням кількості проектів і поліпшенням їх якості клієнти отримали можливість вибирати. Однак все ж таки перше, на що вони звертають увагу — це ціна. Навіть незначна різниця у вартості житла може зіграти вирішальну роль при виборі об'єкта, особливо чітко це простежується в бюджетних новобудовах. Покупці шукають проект, який максимально відповідає їх побажанням і запитам, за максимально низькою ціною.

У поточному році кількість угод в сегменті новобудов у порівнянні з 2017 роком зросла в середньому на 20%. Тим не менш, на ринку сформувася досить великий обсяг відкладеного попиту. Є категорія покупців, які не наважуються на покупку під впливом невиправданих прогнозів зниження ціни на новобудови через зростаючий обсяг пропозиції.

Аналітичні дані вказують на те, що вартість житла на первинному ринку зростає. На кінець жовтня середня ціна пропозиції в новобудовах столиці склала близько 24 000 грн за квадратний метр: це на 12% більше, ніж у жовтні 2017 року. Мінімальна ціна квадратного метра в новобудові на початковій стадії будівництва зараз стартує від 15 000 грн, а ще рік тому ціна трималася на рівні 13 000 грн.

Аналіз факторів, що впливають на зміну вартості житла на первинному ринку, дає підставу прогнозувати на найближче півріччя ріст гривневих цін у межах 10-17%.

Зростаюча вартість палива і листопадове підвищення тарифів на послуги газо- та теплопостачання спровокує подальше зростання собівартості будівництва. Вже у жовтні постачальники бетону, оздоблювальних матеріалів, арматури та цегли почали повідомляти забудовників про плановане підвищення цін в листопаді на 15-20%. Зростають витрати на оплату праці і транспортних перевезень: лише за останній місяць транспортні витрати збільшилися на 5-7%.

Валютні коливання, які почалися у другій половині літа, також впливатимуть на ціну квадратного метра. За даними фінансових аналітиків, на валютному ринку сформувалися досить високі девальваційні очікування, які підкріплюються зростаючим сезонним попитом на валюту. Додатковим чинником розгойдування курсу можуть стати популістські рішення напередодні виборів. На девальвацію національної валюти також впливають глобальні геополітичні і макроекономічні чинники – це може вивести курс гривні за межі 29 грн/$.

У березні наступного року в країні пройдуть президентські вибори. У багатьох перспектива зміни влади та подальші політичні зміни викликають занепокоєння. В умовах невизначеності перед виборами багато покупців зазвичай прагнуть кудись вкласти свої гроші. А нерухомість залишається найнадійнішим способом. Думаю, що до кінця зими варто очікувати сплеску попиту, а також зростання ціни в межах 5%.

Тим, хто планує покупку квартири в новобудові, варто вже зараз взятися за пошуки відповідного варіанту, щоб не довелося через півроку платити на кілька тисяч дорожче.

Шукаєте квартиру в новобудові за вигідною ціною? Дивіться пропозиції від забудовників

Коментарі - 22

+
+117
Wless
Wless
6 листопада 2018, 20:07
#
Нет спроса, потому что надоёло покупателям энергозатратное и дорогое в обслуживании жильё, построенное по совку. Да на него ещё надо всю жизнь пахать, не фига. Стройте современное солнечное, гелевое… с почти нулевой энергозависимостью и будут вам продажи, и ненадо писать что это ой как дорого.
+
+225
Dmytro Z
Dmytro Z
6 листопада 2018, 21:33
#
Стройте как в Европе комфортное низкоэтажное квартальное жилье, а не убогие муравейники аля Новопечерские Липки, Бульвар Фонтанов и прочие
+
+15
987
987
8 листопада 2018, 11:08
#
Так в том-то и прикол, что на первом этапе инвестору могут показать низкоэтажное строительстово и район из новостроек в 60 домов, а потом этот проект превращается в 90 домов с добавлением этажности. Яркий пример Файна-таун в Киеве.
+
+327
Captain  Cisco
Captain Cisco
6 листопада 2018, 21:36
#
Не стоит откладывать, потому что риелтор очень хочет кушать)
+
+15
moniks
moniks
7 листопада 2018, 10:57
#
Риэлтор — то же человек. И ему уже надоело ходить по «трупам» вкладчиков 200+, которые сидели в дельтах и прочих финансовых инициативах из-за необходимости покупки той самой совко-панельщины. Теперь эти «трупы» сбегают в польши и прочие испании. Пичалька. Столько лет как по маслу — а тут стружка пошла…

+
+152
Captain  Cisco
Captain Cisco
7 листопада 2018, 16:38
#
Риелтор-это паразит и бездельник.
+
0
seaman
seaman
8 листопада 2018, 15:28
#
Только без него фиг купишь. Особо уникальные умудряются взять 5% с продавца и 5% с покупателя. Вопрос за только за что? За время продавца самому не водить на просмотры табуны недовольных покупателей? Справки продавец все равно сам бегает собирает, все остальное делает нотариус.
+
0
mega5
mega5
11 листопада 2018, 14:26
#
Это если по 5% с покупателя и продавца брать, то каждая 11 квартира/сделка будет оставаться в собственности риелтора. И чем плохая работа?
+
+16
987
987
8 листопада 2018, 11:10
#
Так закон о соотношении зависимости цены от спроса и предложения никто не отменял. Предложения много, а будет еще больше.
+
+15
Zhmunya
Zhmunya
8 листопада 2018, 18:14
#
Просто копите в долларах и никакого повышения не будет. Ажиотаж вокруг гривневой цены сделали.
+
+15
Pavlo1983
Pavlo1983
9 листопада 2018, 15:48
#
Как по мне вкладывать деньги в строительство дело ооочень рисковое особенно если это единственная квартира для себя…
Это просто инвестиция угадал молодец, не угадал перекрывай дорогу и не спи ночами…

Если и вкладывать то на стадии завершения стройки или уже готовых объектах.
+
0
Zhmunya
Zhmunya
9 листопада 2018, 15:57
#
Когда это единственное жилье — это не инвестиция, а покупка.
+
0
Pavlo1983
Pavlo1983
9 листопада 2018, 16:02
#
Покупка это когда покупаешь готовый, пригодный для использования объект, а когда вместо жилья получаешь 10 страничек текста это инвестиция и весьма рискованная.
+
0
Zhmunya
Zhmunya
9 листопада 2018, 16:12
#
Это в нашей стране — даже не инвестиция, а лоторея. Я о нормальных странах — там это покупка, так как приобретается для личного использования, а не получения прибыли.
+
+15
Pavlo1983
Pavlo1983
9 листопада 2018, 16:15
#
В нормальных странах тоже инвестиция, но с меньшим риском, и как правило в цену входит базовый ремонт.

+
0
Dmytro Z
Dmytro Z
9 листопада 2018, 21:05
#
С ремонтом у нас беда… слушать сверление годами — сомнительное удовольствие
+
+15
ballistic
ballistic
12 листопада 2018, 23:41
#
«Аналіз факторів, що впливають на зміну вартості житла на первинному ринку, дає підставу прогнозувати на найближче півріччя ріст гривневих цін у межах 10-17%»
— в наступний рік вибори, а значить є високий ризик девальвації гривні, і як наслідок — просідання цін нерухомості в доларовому еквіваленті.

Тому покупку нерухомості однозначно варто відкласти на рік.
+
0
nameleSSone
nameleSSone
15 листопада 2018, 14:26
#
Як думаєте, фактор виборів пересилить фактор сезонного укріплення гривні на весну-літо? Бо ж вибори в кінці березня, як раз.
+
0
ballistic
ballistic
15 листопада 2018, 16:36
#
Я думаю, що фактор виборів по своєму впливу на курс гривні має значно пересилити фактор сезонності.

Хоча нинішній уряд чомусь веде себе непопулістично і підвищує ціни перед виборами. Тому можна допустити оптимістичний сценарій, що вибори ніяк не вплинуть на економіку і фінанси.
+
+15
seaman
seaman
16 листопада 2018, 11:42
#
«Тому покупку нерухомості однозначно варто відкласти на рік.» Если для себя и жить негде, с такими ценами на аренду больше потеряете. Мое мнение, в случае падении гривны еще на 20-25%, возможно падение цен на недвижимость от 70тыс долл и выше, бюджетное жилье в районе 30тыс долл вряд ли просядет
+
0
ballistic
ballistic
16 листопада 2018, 16:49
#
В кожному випадку буде своя «правильна» відповідь.
Якщо хочеться своє житло, є необхідна сума і є гарний варіант, то звісно треба брати і не зважати на геополітику.
+
0
seaman
seaman
19 листопада 2018, 12:44
#
Вводные: есть один ЖК в Отрадном районе, строить его начали в самом начале 2016г, цена была 15000грн/м2. Сейчас его почти достроили, еще полгодика где то и цена 20500грн/м2. Вопрос, какой смысл было вкладываться три года назад и непонятно сколько ждать, если проценты на депозите эту разницу за три года покрывают? У компании автора сей статьи тоже непонятно когда ЖК в том же районе до ума доведут.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама