У бюджету на 2019 рік закладено курс долара на рівні 29,4 грн. Про це в інтерв'ю «Укрінформу» заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Гройсман назвав реальний курс долара на 2019 рік
На його думку, такий прогноз є цілком реальним.
«Абсолютно реальний. Саме тому його і закладено в проект бюджету. А цього року він навіть був нижчий прогнозованого», – сказав Гройсман.
Крім того, в розмові посадовець зазначив, що критично важливо для України, щоб бюджет було прийнято до 1 грудня цього року. Тоді буде змога планово продовжувати співпрацю з міжнародними фінансовими партнерами.
Читайте також: Валютний ринок у понеділок: чому нудно не буде
За розрахунками, бюджет на 2019 рік становитиме 1 трильйон 200 млрд грн. Хоча пропозицій від депутатів та профільних комітетів надійшло на суму понад 2 трильйона грн.
«Проект держбюджету, який ми подали до парламенту, є збалансованим і бездефіцитним. При цьому у ньому закладено фінансування масштабних програм розвитку: дороги, енергоефективність, аграрний сектор, школи, медицина з інноваціями у цій сфері, децентралізація», – зазначив Гройсман.
Що відбувається на валютному ринку?
Події, що відбуваються як на українському міжбанку, так і на міжнародних майданчиках не дають нам підстав стверджувати, що період валютних ралі скоро закінчиться.
На зовнішньому ринку турбулентність тільки наростає. Причому як по долару, так і по євро.
Рекордні падіння американського фондового ринку, «італійське питання» в ЄС, Брексіт, виступ Маріо Драгі за підсумками засідання ЄЦБ, продовження торгової війни США і Китаю — ось лише невеликий перелік проблем, які опосередковано підривали котирування євровалюти на українському міжбанку. В кінцевому підсумку за тиждень євро з численними злетами і падіннями впав майже на 42 копійки — з 32,4442/32,4676 гривень на ранок понеділка до 32,0266/32,0550 до закінчення українських п'ятничних торгів.
Волатильність по долару також не особливо відставала від свого європейського колеги. Але працювали вже суто місцеві чинники — зростання попиту на валюту з боку великих імпортерів, період активних відшкодувань ПДВ експортерам, перекоси попиту і пропозиції за рахунок разових виходів найбільших гравців міжбанку, збереження облікової ставки НБУ на рівні 18% при наростаючих показниках інфляції, а також безліч інших інформаційних приводів зі світу української політики і економіки.
Читайте також: Нюанси валютного ринку: хто буде керувати курсом на цьому тижні
Коментарі - 15
Хотя у нас в 2019 будет решающим, очень много будет поставлено, в т.ч. для восточного соседа, это последний шанс Путина, следующего шанса он врядли дождется, уйдет в небытие.
Сделают!
А вложить в активы, построить активы в виде заводов, фабрик, производства, логистических центров и т.д.
Просто давать не нужно — это понятно что глупо.
а говорить что нудно создать условия и тому подобное… ну это несерьезно, уже нужно было привыкнуть к реалиям, они не изменятся… вяло-текущее состояние так будет
Курс это зеркальное отражение того, что происходит в экономике страны.