Мінфін - Курси валют України

Встановити
23 жовтня 2018, 8:02

Все про інвестиції в ОВДП

Облігації внутрішньої держпозики стають однією з найпопулярніших альтернатив банківським депозитам. Дохідність по цінним паперам вище, податок з доходу платити не потрібно, до того ж, інвестиція гарантується державою.

Про практичні аспекти вкладень в ОВДП «Мінфіну» розповіла керівник відділу брокерського обслуговування клієнтів групи ICU Євгенія Грищенко.

ОВДП: інструкція з експлуатації

Разом з бурхливим розвитком банківського ринку у 2000-і роки і у громадян, і у юридичних осіб склалася стійка практика — якщо інвестувати, то переважно в депозити. Це традиційний і зрозумілий для всіх інструмент, а широко відомої альтернативи йому особливо й не було. Та й банки зустрічаються на кожному кроці, навіть візуально зрозуміло, куди йти.

Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) і тоді існували, але не були, як сьогодні кажуть, «в хайпі», іншими словами — так популярні. Тепер же, разом зі скороченням банківського сектора (виведенням з нього величезної кількості неплатоспроможних банків) та з багаторічними чергами до Фонду гарантування вкладів люди стали більш вибагливі в об'єктах інвестування. Адже тільки в неплатоспроможних банках було втрачено понад 59 млрд грн., постраждали 119 тисяч осіб.

Населення почало шукати альтернативне надійне і дохідне джерело інвестицій, яким і стали ОВДП. Ось показова динаміка: на початок 2017 року, інвестиції фізосіб в ОВДП становили 104 млн грн., станом на зараз ця цифра зросла більше, ніж у 48 разів — до 5,1 млрд гривень. І за цією динамікою, і за клієнтською активністю ми бачимо перетікання коштів в ОВДП. При цьому все більше запитів надходить від людей, які не знають, що це за інструмент, але десь про нього чули і хочуть розглянути. У цій статті я зібрала найчастіші питання про облігації. Сподіваюся, це допоможе зрозуміти, чи підходить вам цей вид вкладень чи ні.

Облігації внутрішньої держпозики — «що за звір»

Це державні цінні папери, які випускає Міністерство фінансів України. Зараз ОВДП дозволяють отримати підвищений (в порівнянні з депозитами) дохід. При цьому ризики мінімальні, так як гарантує повернення коштів за ОВДП уряд, в той час як у депозитах гарантії лягають на сам банк та ФГВФО (ФГВФО у розмірі 200 000 грн), окрім Ощадбанку.

Мінфін використовує ОВДП, щоб залучити додаткові грошові ресурси. Ці ресурси можуть бути спрямовані як на погашення держборгу, так і на інші потреби бюджету. Крім того, за рахунок ОВДП може здобуватися додатковий випуск акцій банків та надаватися ресурс ФГВФО в якості кредиту.

Купити ОВДП можуть як юридичні особи, так і звичайні громадяни (фізичні особи), резиденти та нерезиденти. Купівля паперів повинна відбуватися через уповноважену особу — торговця. Торговцем є банк або інвестиційна компанія, які мають ліцензію торговця, необхідну для здійснення операцій на фондовому ринку.

Що треба зробити до покупки

Перед тим, як обирати, в які папери інвестувати, спершу потрібно визначитися з компанією-торговцем, через яку ви зможете купити ОВДП, і депозитарієм — установа, що обслуговує рахунок в цінних паперах, на якому облігації будуть враховуватися. Найчастіше торговець і депозитарій об'єднані в одній компанії, що дуже спрощує операції купівлі та продажу паперів. При виборі торговця слід звернути увагу на досвід роботи компанії на фондовому ринку, репутацію, наявність власного портфеля ОВДП, частку ринку, обсяг торгів, а також рівень технологічності компанії (це спростить інвестору весь процес). Вибір паперу залежить від багатьох факторів, але досвідчений торговець завжди допоможе клієнту зробити вибір, грунтуючись на аналізі ринку, перевагах та очікуваннях клієнта.

Найчастіше купують папери на термін від одного місяця і до 2х років. Є можливість купити ОВДП і на довший період до 5ти років, при цьому необов'язково чекати його закінчення. Папери можна реалізувати раніше. Як це зробити — ми розглянемо далі.

Всю основну інформацію про папери можна подивитися на сайті Міністерства Фінансів (в розділі «Борг» та підрозділі «ОВДП»).

Як проходить купівля та виплати по паперах

Після вибору торговця та депозитарію, необхідно одноразово відкрити всю необхідну інфраструктуру для подальшої роботи з ОВДП, а також іншими цінними паперами.

 1. Фізособі потрібно одноразово пройти з торговцем і депозитарієм процедуру ідентифікації та верифікації;
 2. Потім відкривається рахунок в цінних паперах (ЦП) у депозитарній установі (найчастіше нею виступає сам торговець, маючи необхідну ліцензію);
 3. Підписується брокерський договір з торговцем ЦП;
 4. Торговець самостійно реєструє подальшу інфраструктуру для роботи. В основному, угоди укладаються на фондових біржах.
 5. Клієнт визначається із сумою та терміном інвестиції, дає брокеру заявку на купівлю обраного паперу.
 6. Після закінчення терміну дії паперу або отримання доходу, грошові кошти повертаються на банківський рахунок клієнта або реінвестуються в нові папери.

Які гарантії щодо повернення коштів та ставки

ОВДП відноситься до низькоризикових видів інвестування, так як це, повторюся, 100% зобов'язання держави по виплатах. Крім того, в порівнянні з депозитами вони вигідні по дохідності. Наприклад, гривневі ОВДП в середньому приносять 18-19% на зараз, в той час як середня ставка за гривневими депозитами становить трохи більше 15,3%. За валютними ОВДП ставки — 5% -7,5% в доларах та 3,5% -4,6% в євро, а за депозитами — 3,6% в доларах та 2,2% в євро.

Також, важливо зазначити, що при довгострокових інвестиціях, скажімо на п'ять років, ставка ОВДП фіксується на тому рівні, на якому ви їх придбали, в той час як депозити на такий термін неможливо розмістити (максимально до 2х років), а при пролонгації — ви отримуєте нову процентну ставку.

Як достроково продати ОВДП

Якщо ж вам необхідно достроково вийти з інвестиції, подається заявка брокеру на продаж паперу. Висока ліквідність ОВДП дозволяє продати її день в день. Це відбувається в такій черговості:

 1. клієнт подає заявку на продаж ЦП;
 2. найчастіше торговець продає папери в цей же день;
 3. грошові кошти, отримані від продажу ЦП, відправляються на грошовий рахунок клієнта або реінвестується в нові папери.

Яка мінімальна сума купівлі облігацій

Інвестувати в ОВДП можна будь-яку суму, кратну номіналу однієї облігації — від 1 тисячі гривень, доларів США або євро. Але, враховуючи, що за угодою є витрати, раціональна сума інвестування стартує від 30-50 000 гривень або 30-50 000 в доларах/євро — при інвестуванні у валютні ОВДП. Нижче я наведу розрахунок, як витрати будуть впливати на фінальну дохідність ОВДП в залежності від суми.

Які витрати виникнуть у роботі з ОВДП

Останнім часом це найбільш обговорюване питання, яке активно піднімається в розмовах на тему «чи варто інвестувати в ОВДП». Основна дискусійна теза — витрати за операціями можуть «з'їсти» левову частку дохідності.

Давайте розбиратися. Купівля ОВДП включає в себе три основні комісії:

 1. торговцю — за угоду;
 2. депозитарію — за зберігання паперів;
 3. банку — за перерахування або зарахування коштів на грошовий рахунок.

Брокер (торговець) бере одноразову комісію за угоду, зберігач — за обслуговування рахунку в цінних паперах, а банк — за проведення грошових операцій. На практиці, якщо брокером та депозитарною установою виступає банк, комісії будуть значно вищими, ніж у брокерів небанківського сектора — інвестиційних компаній. Тому діапазон комісій дійсно досить широкий — від 200 грн, як у ICU, до пари тисяч, як у деяких банків. Але чим більше затребуваним стає даний вид інвестування, тим більше учасників ринку готові пропонувати клієнтам більш низькі комісії.

Як витрати вплинуть на кінцеву дохідність ОВДП

Середні витрати за угодами з ОВДП в будь-якому випадку будуть «з'їдати» набагато менше дохідності ніж податки, які утримуються за депозитами.

Нижче розрахунок, як витрати — в середньому по ринку 700 грн за операцію + військовий збір 1,5% — вплинуть на кінцеву річну дохідність ОВДП в порівнянні з депозитом, з якого утримується податок на доходи фізосіб 18% + військовий збір 1.5%

Гривнева інвестиція

Стартова сума вкладу, грн

%

Фінальна дохідность вкладу, після вирахування податків та витрат

ОВДП

50 000

18,00%

16,33%

ОВДП

100 000

18,00%

17,03%

Депозит

100 000

18,00%

14,49%

Депозит

100 000

16,00%

12,88%

Вигода при інвестуванні в ОВДП очевидна. Чим більша сума вкладу — тим менше витрати впливають на дохідність. При рівних рівнях дохідності ОВДП та депозиту, перші на 2% більше дохідні через відсутність податку на доходи фізосіб. А при реальних ставках ОВДП — в середньому 18%, депозитів — 16%, облігації перевищують дохідність депозитів більш ніж на 3,4%.

Які основні переваги в роботі з ОВДП

 • 100% зобов'язання держави по виплатах
 • Висока дохідність при мінімальних рівнях ризику
 • Відсутність податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) в розмірі 18%
 • Висока ліквідність ОВДП дозволяє продавати і купувати облігації на вторинному ринку в будь-який момент
 • Можливість отримання додаткового доходу при продажу, в разі зниження рівнів дохідності на ринку
 • Гарантія стабільного доходу на довший період (до 5 років)
 • При виплатах всі власники паперів рівні: фізичні, юридичні особи, резиденти та нерезиденти.

Коментарі - 97

+
+138
AV0911
AV0911
23 жовтня 2018, 9:15
#
Все оно так, но сегодня ликвидность на рынке есть, а завтра ее нет. При очередном кризисе или например активных боевых действиях, продать облигации раньше строка по номиналу не получится, а скажем с дисконтом минус 40%, такое примеры украинского рынка облигаций уже были.
Кроме того, когда вы будите получать наличку в банке комиссия составит порядка 1% от суммы.
+
+38
Вячеслав Lenskyy
Вячеслав Lenskyy
23 жовтня 2018, 11:46
#
В статье ничего не написано о недостатках.
Об этом можно почитать тут:
https://www.capital.ua/ru/publication/119763-ovgz-vmesto-depozita-ne-vse-tak-prosto
+
+36
ballistic
ballistic
23 жовтня 2018, 12:03
#
Ця стаття упереджена.

"обычный счет в гривнах, и на него нужно зачислить средства, обычно комиссия за это составляет 0,5-1%.
После продажи или погашения ОВГЗ средства снова должны будут пройти через ваш счет в банке, и там тоже, скорее всего, будет комиссия в 0,5-1% при желании их снять наличными
"
— мова тут про звичайний р/р в банку.
По-перше, я не знаю банків, які беруть комісію одночасно і за зарахування коштів і за зняття коштів.
По-друге, такі самі комісії будуть і у випадку з розміщенням депозитів, але недолік чомусь приписують ОВДЗ.
+
+78
pomdiv70
pomdiv70
23 жовтня 2018, 13:25
#
При размещении депозита наличными и снятии процентов и депозита наличными никаких комиссий нет.
+
+22
ballistic
ballistic
23 жовтня 2018, 13:48
#
В деяких банках комісії нема, а в деяких є.
+
+15
pomdiv70
pomdiv70
23 жовтня 2018, 16:02
#
Возможно, хотя я лично о таких банках не слышал. Но зато комиссия при обналичивании средств от погашения ОВГЗ есть во всех банках, поэтому этот недостаток ОВГЗ необходимо учитывать при сравнении доходности с депозитами.
+
+26
mary27
mary27
23 жовтня 2018, 17:55
#
«хотя я лично о таких банках не слышал» — например «Альфа-банк».
+
+15
Тони Райт
Тони Райт
24 жовтня 2018, 12:31
#
Когда это у Альфы появилась комиссия при зачислении и снятии с депозита?
+
+25
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 12:38
#
А вы позвоните в КЦ, и узнаете)
+
+18
Наталья Давыдова
Наталья Давыдова
24 жовтня 2018, 15:06
#
И вы позвоните
при зачислении денег на депозит и снятия их в дальнейшем (в т.ч. и %), Альфа-банк комиссию не берет
Проверено годами. Последнее размещение апрель 2018. Последнее снятие октябрь 2018
+
0
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 15:25
#
А если выплата на 2620...?)
+
0
Наталья Давыдова
Наталья Давыдова
24 жовтня 2018, 15:41
#
Выплата на 2620
+
0
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 18:32
#
Или все же на 2625...?)
+
+30
Тони Райт
Тони Райт
26 жовтня 2018, 15:21
#
Так, а что это за манипуляция?
с Альфой есть способ вкладывать и снимать депозит без комиссии? Есть!
а то, что каким-то мутками можно нарваться на дополнительную комиссию, это уже другой вопрос.
+
+15
mary27
mary27
26 жовтня 2018, 16:39
#
Есть.
Но есть и способ влететь на комиссию.
Особенно актуальный для клиентов «Укрсоцбанка»)
+
+10
AV0911
AV0911
23 жовтня 2018, 13:43
#
Размещении денег на депозит, деньги остаются в банке, поэтому и комиссии нет при выдаче. А если деньги размещаются для покупки облигации, то они перечисляются… Поэтому при выдаче будите платить порядка 1%, бесплатно такой сервис делать никто не будет.
+
+15
ballistic
ballistic
23 жовтня 2018, 13:52
#
«Размещении денег на депозит, деньги остаются в банке, поэтому и комиссии нет при выдаче»
— аналогічно можна залишити гроші в банку, який продає облігації.
+
0
AV0911
AV0911
23 жовтня 2018, 14:10
#
Если банк будет брокером, то может и да. Но, другие тарифы в рамках покупки облигации будут существенно выше, чем у инвест. компании. И опять же, при выдаче денег с депозита, нулевой тариф это отдельный тариф банк. При погашении облигаций как правило на общих основаниях, т.к. не Банк вам платит, а Минфин, банк просто брокер и хранитель. Банкам не выгодно выступать брокером для физ. лиц, т.к. теряют потенциальных клиентов с крупными суммами, которые могут разместить депозиты. Им лучше привлечь депозиты подешевле и самим купить облигации.
+
0
ballistic
ballistic
23 жовтня 2018, 14:25
#
Якщо буде попит, то має з'явитися пропозиція.
Я не маю особистого досвіду покупки облігацій, але такі високі комісії за прості операції для мене виглядають дивними.
+
+37
AV0911
AV0911
23 жовтня 2018, 15:16
#
Еще раз повторюсь, банкам вы нужны с депозитом, а не с облигациями
+
+22
ballistic
ballistic
23 жовтня 2018, 16:00
#
Банкам потрібен прибуток.
Поки клієнт їм несе депозити вони можуть не паритися. Але якщо конкуренти запропонують кращі умови і почнеться відтік клієнтів, то банки вимушені будуть переглянути свою тарифну політику…
+
0
h p
h p
23 жовтня 2018, 16:25
#
Кому как.
Приват намеренно пытается переводить клиентов с депозитов на облигации.
+
0
Captain Cisco
Captain Cisco
23 жовтня 2018, 16:37
#
А клиенты вместо этого просто уходят. Совсем.
+
+28
mary27
mary27
23 жовтня 2018, 17:56
#
«Авалю», «Креди Агриколь» и «Укрсиббанку» нафиг не нужны клиенты с депозитами например.
Только текущие/карточные счета под 0%)
+
+56
mary27
mary27
23 жовтня 2018, 18:07
#
Ага, из «Привата» к примеру в «крупный банк с иностранным капиталом».
Через месяц перепуганный «сервисом» клиент обратно возвращается в «Приват».

+
+30
987
987
24 жовтня 2018, 10:38
#
Что касается юриков — не так сервисом как фин. мониторингом. А банку в принципе все выгодно, если не депозит — то комиссионный доход. И это еще вопрос что выгоднее — маржа на вашем депозите и риски вложений банк принимает на себя или целый ряд комиссий практически без риска.
+
0
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 12:42
#
Кстати да.
Банк при выборе между процентным и комиссионным доходом скорее выберет второй.
Из-за безрисковости.
+
+4
mary27
mary27
23 жовтня 2018, 18:01
#
В статье куча «может быть».
+
0
paulball
paulball
26 жовтня 2018, 23:02
#
Рекламного характера
т.е. продающая
+
+57
Dmytro Sidenko
Dmytro Sidenko
23 жовтня 2018, 11:51
#
Население не инвестирует в ОВГЗ по двум причинам:
1. Порог вхождения 40 тыс $ / 1 млн грн.
2. Низкая осведомленность, даже в кругах обезпеченных людей.

Зазор между депозитом и ОВГЗ большой, соответсвенно видиться мне, что финансовые конторы могли бы покупать ОВГЗ и под их залог выпускать свои корпоративные облигации с меншим порогом вхождения. Ну а вторая проблема решаеться маркетинговыми ходами, разработкой удобных пользовательских интерфейсов, мобильных приложений для работы с ОВГЗ, да и с ценными бумагами вцелом.
+
0
ballistic
ballistic
23 жовтня 2018, 12:09
#
«Порог вхождения 40 тыс $ / 1 млн грн.»
— цікаво, які підстави для такої «межі»?
Що завадить купити облігацій на 50К грн.?
+
+17
AlexZag
AlexZag
23 жовтня 2018, 12:40
#
Отсуствие смысла, т.к. расходы на офорление и ведение счета съедят все проценты и положить на депозит будет легче, быстрее и выгоднее, несмотря на то, что потом удержат НДФЛ. Есть смысл начинать хотя бы со 100К, и то нужно поискать контору, которая поможет это сделать выгодно, и в этом случае в сравнении с депозитом выгода не такая очевидная. А вот когда сумма будет ближе к 0,5 — 1 млн грн, тогда уже можно считать, что депозит неоправдывает вложения и выгодней ОВГЗ.
Где-то на сайте был блог, где проводили сравнительный анализ по банкам и компаниям-участникам фондового рынка, которые предлагают данные услуги, и приводились цифры по комиссиям и стоимости вхождения. И все равно получалось, что минимум это 100К, если побегать и поискать. То есть меньше 200К (максимум покрывающийся Фондом гарантирования вкладов) вообще нечего рыпаться в ОВГЗ.
+
+36
ballistic
ballistic
23 жовтня 2018, 12:54
#
А в цій статті пишуть, що від 50К грн облігації вигідніше, ніж депозит, навіть з урахуванням всіх супутних витрат. Звісно, тут потрібен конкретний приклад.
+
0
AlexZag
AlexZag
23 жовтня 2018, 12:42
#
Это в гривне. Если говорить про доллары, то там получается минимум порядка 15К$
+
+15
mary27
mary27
23 жовтня 2018, 18:00
#
«Порог вхождения 40 тыс $ / 1 млн грн» — странно, у «КИНТО» минимум — 50 000 грн.

«финансовые конторы могли бы покупать ОВГЗ и под их залог выпускать свои корпоративные облигации с меншим порогом вхождения» — ага, только с не ОВГЗ платится НДФЛ, а с корп.бумаг — платится.
Остальные издержки на брокера/хранителя точно такие же.

«разработкой удобных пользовательских интерфейсов, мобильных приложений для работы с ОВГЗ, да и с ценными бумагами вцелом» — еще б законодательство перепилить, чтоб покупать ЦБ дистанционно.
+
+150
h p
h p
23 жовтня 2018, 15:14
#
Сделайте статью-сравнение разных торговцев (и банков заодно) для 100к/1кк денег.
С детальным описанием комиссий по каждому пункту.
Популярность гарантирована!
+
+4
LISTT
LISTT
23 жовтня 2018, 21:14
#
Таких сравнений куча https://simeinyi-budzhet.ua/investments/овдп-для-продвинутих-порівняння-тари
+
+55
h p
h p
23 жовтня 2018, 21:45
#
Конкретно это сравнение видел. Не плохо, но уже устарело (тарифы изменились) и, мне кажется, автор сам не уверен, что везде верно тарифы считал.
И это не удивительно — там легко все ноги переломать.
Так что оптимальный путь не просчитывать по тарифам, а «прозвонить» торговцев и попросить просчитать прайс конкретно под ОВГЗ. Думаю, дорогой редакции они с радостью ответят.
+
0
mary27
mary27
23 жовтня 2018, 21:55
#
Так полно биржевых брокеров.
И банков с брокерскими лицензиями.
Длинная получится таблица.
+
0
LISTT
LISTT
23 жовтня 2018, 22:22
#
Здоровая конкуренция только на руку потребителям
+
0
mary27
mary27
23 жовтня 2018, 22:31
#
Полностью согласна.
+
+4
Sabre
Sabre
23 жовтня 2018, 18:38
#
Если вы будете покупать ОВГЗ, то государство будет на эти деньги покупать доллары и курс доллара будет как минимум не снижаться или медленно повышаться, пока государство не отдаст большую часть высокопроцентных кредитов.
Если вы и другие не будете покупать ОВГЗ и вкладывать во всё остальное что идёт на покупку ОВГЗ-депозиты, фонды,
то государство из-за недостатка денег для оплаты кредитов будет бешено скупать баксы и бакс будер сильно расти.

Так что лучше купить баксы или потратить всё.
+
+24
mary27
mary27
23 жовтня 2018, 21:52
#
>''Доллар будет как минимум не снижаться''.
>лучше купить баксы.
Вы уже не раз подтверждали, что у вас есть своя, особенная ''уличная экономика'')

И да, повторите впше любимое, про ''дефолт ОВГЗ''.
+
0
Sabre
Sabre
24 жовтня 2018, 11:55
#
Спасибо за продвижение идей и лейбл, только там не только про ОВГЗ, а ещё про остальные кредиты государства — их больше и ставки там были больше — 30%.
Буду дальше давать хоть какую-то аналитику ОВГЗ, за отстутствием её со стороны брокеров, кроме конечно утверждений, что правительство всё гарантирует.
+
+15
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 12:23
#
Дело в том, что ваша ''аналитика'' — не более чем бред очередного местного городского сумашедшего.
С таким успехом можете размещать на ''минфине'' бюллетень ваших анализов)
+
+15
Sabre
Sabre
24 жовтня 2018, 12:29
#
У меня немного сахар завышен, а вот у вас явно много ОВГЗ в крови
+
+13
Игорь Коляда
Игорь Коляда
23 жовтня 2018, 21:05
#
Вопрос чисто риторический — какая ценность есть в долговых бумагах, чтобы они считались ценными?
+
+15
mary27
mary27
23 жовтня 2018, 21:53
#
''А вы знаете, какой сейчас госдолг США?'' ©)
+
0
Sabre
Sabre
24 жовтня 2018, 11:29
#
Он в чужой валюте? в гривнах?
+
0
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 12:24
#
''Какая есть ценность в долговых бумагах, чтобы они считались ценными''.
Еще один инвалид по зрению.
+
0
Sabre
Sabre
24 жовтня 2018, 12:33
#
>>''А вы знаете, какой сейчас госдолг США?'' ©)
Катаракта
+
0
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 12:39
#
Так лечите катаракту, а не пишите тут очередной бред)
+
+13
Sabre
Sabre
24 жовтня 2018, 12:31
#
Что будет если США не заплатит кому-то — ничего.
Что будет с Украиной, если она не заплатит кому-то с запада- ей…
+
0
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 12:40
#
Я и говорю, у вас своя, особая ''уличная экономика''.
Вы так скоро догоните одного местного Семёна)
+
+15
Вячеслав Lenskyy
Вячеслав Lenskyy
24 жовтня 2018, 8:47
#
Репутация заемщика. Или другими словами — уверенность в том, что заемщик вернет долг.
+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
24 жовтня 2018, 19:23
#
Репутация заёмщика и уверенность — разные вещи.
Репутация заёмщика — эмитента, уверенность — кредитора.
Я же спрашиваю о ценности долговой бумаги, по какой формуле(критериям) Вы её определяете и трансформируете репутацию заёмщика в денежное выражение?
+
+30
Короткий и непровокационный
Короткий и непровокационный
24 жовтня 2018, 12:17
#
Тезисы: инвестиция гарантируется государством, 100% обязательство государства по выплатам… Учтите, государство гарантирует только выплату а не содержание бумаг.
Например: банк/компания хранитель стал банкротом и/или перед банкротством из него вывели активы в ц.б. или перезаложили или просто продали ваши бумаги — вот и конец вашим инвестициям!
+
+35
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 12:30
#
Вообще, стоило б чуть-чуть почитать законодательство, прежде чем городить очередную чушь.
В принципе подобную чушь рассказывают про депозиты те, кто никогда с ними не имел дела)

ЦБ у нас в бездокументальной форме.
По сути являются записями.
''банк/компания хранитель стал банкротом и/или перед банкротством из него вывели активы в ц.б. или перезаложили или просто продали ваши бумаги — вот и конец вашим инвестициям!''
Банковский счет в ЦБ — что-тотвроде сейфовой ячейки.
При банкротстве его содержимое так же возвращается владельцу, были преценденты.

Насчет КУА — ЦБ на отдельном балансе. Продать/перезаложить их они не могут.
Максимум что может КУА — про… ть что-то в управлении своим ПИФом/КИФом.

И да, национальный депозитарий?
Не, не слышали)
+
+30
Тони Райт
Тони Райт
24 жовтня 2018, 12:46
#
Среди комментаторов есть кто-то с реальным опытом вложения в ОВГЗ?
Прошу поделиться мнением.
+
+43
Наталья Давыдова
Наталья Давыдова
24 жовтня 2018, 15:17
#
Опыт вложения есть, но не как физлицо
Регулярно покупаю для компании
Купила бы для себя? Наверное нет.
Ивестиция выгодна только от 100 тыс.долларов (анализ руководителя отдела по ЦБ одного из банков)
по-поводу ставок, которые оглашаются: на короткие сроки они реальные. На срок более года идет сложный расчет и ставка становится меньше заявленной :(
+
0
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 15:24
#
На ''минфине''можно встретить диаметрально противоположные анализы)
Руководители отделов по ЦБ тоже умеют быть оригинальными.

''Насрок более года идет сложный расчет и ставка становится ниже заявленой'' — а если держать до погашения?)
+
0
Наталья Давыдова
Наталья Давыдова
24 жовтня 2018, 15:39
#
При покупке, стоимость облигации рассчитывается исходя из этой ставки на весь срок оборота бумаги
в дальнейшем вы получаете купон раз в полгода по заявленной ставке и в срок погашения 1000 грн/дол.США/Евро + купон
+
+14
mary27
mary27
24 жовтня 2018, 18:32
#
Гениально!
А я о чем?
+
0
vadymbanker
vadymbanker
25 жовтня 2018, 16:11
#
Что касается валютных ОВГЗ лучше Привата нет, сравнивал всех. Единственные кто берет именно валюту за ОВГЗ…
+
+15
Chicago79
Chicago79
25 жовтня 2018, 16:55
#
Дятлы сидят в Привате!!! Являюсь VIP клиентом сего банка лет 10, обратился к ним на счет приобретения ОВГЗ. Проверяли происхождение средств и т.д и т.п недели две, съездил туда раз 5, то справки то заявление не так заполнено… и в конце концов отказ на приобретение ОВГЗ. Персональный менеджер оказался абсолютным ЗЕРО в этом вопросе, постоянно общался с кем-то по выше. Сейчас ожидаю причину отказа. Сделал вывод что с приобретением ОВГЗ в первичные банки типа Привата или ему подобных лучше не обращаться, т.к эти лошади расставаться с депозитами под 3% годовых и получать 7-7.5% от ОВГЗ абсолютно не желают. Может кто-то поделится опытом приобретения облигаций через солидные инвестиционные компании?
+
+76
987
987
26 жовтня 2018, 2:08
#
Попробуйте через Укргазбанк, тарифы брокера и депозитария ниже, чем в инвест компаниях. Вот народ выкладывал расчет на другом форуме: https://forum.finance.ua/topic211704.html?p=4441650#p4441650:
«Купил вчера ОВГЗ гривневые через Укргазбанк. Процедура более хлопотная но оно того стоит.
Мне продали ОВГЗ по цене первичного размещения +1 коп

UA4000201768 по цене 868,78 погашение 03.07.2019
Итоговая доходность 17,899% ( 308 дней )

Расходы
Открытие текущего счета — 100 грн
Открытие счета в ЦБ — 400 грн
Комиссия брокера — 500 грн
Счет за заведение ЦБ — 200 грн
Ежемесячная плата за хранение -100 грн в мес
Комиссии за поагешение и выплаты купона нет ( у меня дисконтные ОВГЗ)
Итого к моменту погашения мои расходы будут 2400 грн

Доходность можете посчитать сами для разных сумм вложений.

Например для суммы 500 тыс.грн
500 000/868,78=575 ОВГЗ
575*131,22=75451-2400=73051 за 308 дней ( 17,31% ) На вторичном рынке таких ставок нет, максимум 16,7%

Если сумма вложения будет выше, то и ставка итоговая будет выше.
При сумме 1 млн ставка получается 17,61%

Напоминаю что с ОВГЗ не взымается НДФЛ, снимается только ВС 1,5%
Получается чистая прибыль с 500 тыс — 17,05% ( Это равносильно депозиту 21,2%
с 1 млн 17,34% ( депозит 21,54% )»
+
0
Chicago79
Chicago79
26 жовтня 2018, 8:51
#
Спасибо Вам за полезную инфу! Попробую.
+
0
mary27
mary27
26 жовтня 2018, 16:46
#
Вот. что мне предложило «КИНТО»:
«Вартість обслуговування ОВДП для фізичних осіб:
Послуги брокера – торговця цінними паперами за укладення контракту (купівля/продаж):
– 0,2% від суми угоди, але не менше 100 грн за операцію;
— блокування/розблокування грошових коштів на біржі — 15 грн.
Послуги депозитарної установи:
відкриття рахунку в цінних паперах – 100 грн;
зарахування/списання ОВДП – 15 грн;
виплата купонів та погашення ОВДП – 0,5% (не менше 50 грн, не більше 200 грн для гривневих ОВДП; для валютних ОВДП — 0,5 % від суми, що належить до виплати (послуга розраховується в національній валюті України по курсу НБУ станом на день виплати) але не менше 200**/500 грн. та не більше 1000 грн + послуги обслуговуючого банку).
**За умови, якщо придбання ЦП, по яких здійснюється виплата, здійснювалось ТОВ «КІНТО, Лтд».
абонплата – 100 грн на рік.»
+
0
mary27
mary27
26 жовтня 2018, 12:43
#
Поймите бедных менеджеров — они никогда не сталкивались с ОВГЗ.
Это в ''ICU'' или в ''Арт-Капитал'' вам все сразу б рассказали.
+
+30
Консультант порталу «Мінфін»
Консультант порталу «Мінфін»
25 жовтня 2018, 16:43
#
Если над инвестированием в ОВГЗ еще только раздумываете, и хотите разместить депозит в банке,
не упустите возможность получить бонус от «Минфина».
+
+108
ballistic
ballistic
25 жовтня 2018, 18:08
#
Згідно правил сайту, пункт 7.6, в коментарях забороняється публікувати контент рекламного характеру!
:)
+
0
mary27
mary27
26 жовтня 2018, 12:25
#
''Минфину'' можно)
+
+34
Minfin
Minfin
8 листопада 2018, 9:22
#
Дякуємо, що звернули нашу увагу на цей момент. Правки до п.7.6 правил вже внесено.
Щодо розміщення реклами на порталі діє, в першу чергу, п.7.1 правил, тобто реклама має бути узгодженою з адміністрацією сайту. І пост, розміщений вище, таким і є.
+
+29
ballistic
ballistic
8 листопада 2018, 10:29
#
Дякую за фідбек, не очікував реакції адміністрації на таку дрібницю.
+
0
slava9000
slava9000
17 листопада 2018, 21:38
#
Какие документы можно получить после покупки ОВГЗ и что придется делать покупателю в случае закрытия/банкротства брокера?
Возможно ли получить справку о наличии облигаций (как о наличии средств на депозите), например, для получения визы?

+
0
mary27
mary27
18 листопада 2018, 10:10
#
Будет целая куча документов.
Из интересного — выписка со счета в Национальном депозитарии, что у вас там есть ЦБ.
В случае банкротства/закрытия брокера скорее всего придется не делать ничего.
Просто ждать, пока погасятся ОВГЗ и на ваш банковский счеет поступят деньги.
Уплата военного сбора — на брокере, т.к. он налоговый агент.
Правда, могут быть некоторые трудности с подачей налоговой декларации.
+
0
Наталья Давыдова
Наталья Давыдова
20 листопада 2018, 11:25
#
У Вас будет договор покупки/продажи ЦБ, а так же выписка от хранителя о наличии ОВГЗ на Вашем счету в Депозитарии. Хранителями ОВГЗ могут быть только Депозитарии с соответствующей лицензией. В моей практике это были только банки.
Вас не должно волновать, что произошло после Вашей сделки с брокером. Брокер только посредник.
При покупке налоги не оплачиваются. Налоги оплачиваются только при получении дохода. Если депозитарий банка, то налоговый агент в этом случае Банк.
+
+15
Короткий и непровокационный
Короткий и непровокационный
26 листопада 2018, 16:28
#
Как там ОВГЗ и военное положение?
+
0
mary27
mary27
5 грудня 2018, 19:15
#
Норм)
+
+54
Chicago79
Chicago79
5 грудня 2018, 18:14
#
Приват Банк
Открытие счёта в ЦБ = 500грн
Зачисление средств на счёт в ЦБ = 500грн
Учёт ОВГЗ на счёте в ЦБ(хранение и ведение счета) = 600грн/месяц
Услуги брокера = 0.2% от номинальной суммы ЦБ(0.2% от той суммы на которую вы приобретаете ОВГЗ)
Любое движение по счету(например получение купона и т.п) = 500грн
Списание средств со счёта в ЦБ = 500грн
Обналичивание средств после погашения ОВГЗ = 1%, т.е 1% от суммы на которую вы приобрели ОВГЗ
Плюс 1.5% военный сбор от дохода

Албфа Банк
Открытие счёта в ЦБ = 500грн
Зачисление средств на счёт в ЦБ = 200грн
Учёт ОВГЗ на счёте в ЦБ(хранение и ведение счета) = 1000грн/месяц
Услуги брокера = 0.025% от номинальной суммы ЦБ, но не менее 2000грн (0.025% от той суммы на которую вы приобретаете ОВГЗ)
Любое движение по счету(например получение купона и т.п) = 200грн
Списание средств со счёта в ЦБ = 200грн
Обналичивание средств после погашения ОВГЗ = жду ответа из банка
Плюс 1.5% военный сбор от дохода

Итог:
Вобщем посчитал что относительно депозитов действительно соваться в ОВГЗ менее 40К $ или менее 1 ляма гривен смысла нет, тем более что ставки по депо хоть и черепашими шагами но растут! Всё-таки не зря банки предлагают работать с ОВГЗ от этой суммы.
Приват проверял происхождение средств около месяца, то то им подавай то это — откровенно говоря головняк!
С Альфой только начал, посмотрим, обещают недел
+
0
mary27
mary27
5 грудня 2018, 19:15
#
Не понимаю, это сейчас модно — покупать гос.бумаги через 2х посредников?)
+
+15
Chicago79
Chicago79
6 грудня 2018, 0:11
#
Вам то какая разница какие у меня планы! Я людям полезную и достоверную инфу скинул, а не то что там где-то как-то и что-то на пальцах!
+
+10
mary27
mary27
6 грудня 2018, 11:38
#
Объясните, нафига покупать ЦБ в банке, если сам банк делает это через биржевого брокера?
В результате получаете дикие комиссии, из-за которых выгодны инвестиции от миллиона.
Что мешает через брокера купить?
+
+15
Наталья Давыдова
Наталья Давыдова
6 грудня 2018, 16:21
#
Банк является первичным дилером. Без него можно купить только на вторичном рынке, но все равно нужен Поверенный
+
0
Chicago79
Chicago79
6 грудня 2018, 16:26
#
Добрый день! У меня отдельный случай по проверке, не такой как на потоке, поэтому вынужден обращаться в несколько банков. Естественно не выгодно, но у меня пока нет выхода. Это первое приобретение, пока надо все нюансы понять, уж лучше что-то потерять через банк чем залезть в дебри и встрять. Хотя в банках, на начальном этапе, менеджеры практически понятия не имеют с чем имеют дело, постоянно с верхами связываются, а посоветоваться с грамотными в этом вопросе людьми нет возможности, точнее людей таких нет. Вобщем пока лозунг такой — Учиться Учиться и ещё раз Учиться.
+
0
h p
h p
6 грудня 2018, 12:57
#
Спасибо за инфо. Попробую еще в Укргазе узнать, добавлю.

Какие документы хотят для проверки происхождения средств?
+
0
Chicago79
Chicago79
6 грудня 2018, 16:13
#
Добрый день! У меня отдельный случай по проверке, не такой как на потоке, поэтому вынужден обращаться в несколько банков. Естественно не выгодно, но у меня пока нет выхода.
+
0
Artem12
Artem12
5 лютого 2019, 13:08
#
Если брать в учет тарифы Привата и Альфы, то да – согласен с вами. Ежемесячные платежи по учету бумаг на счете депозитария – огромные. Но это в принципе объяснимо – упор на учет акционеров в крупном корпоративе (в мотор сичи таких немерено, поэтому и понятно, что Альфа не будет брать 20-30 гривен в мес.). Но есть и другие брокеры, ориентированные на розницу. Почитал в нете про Фридом Финанс. На сайт их зашел. У него комиссии брокера и депозитария отсутствуют при покупке бумаг из своего портфеля (гривна -15%, доллар – 6%). Весьма недурно как по мне, а для небольших сумм в несколько десятков тысяч гривен, а то и сотен – я предложений лучше не нашел.
+
+15
vadim333
vadim333
24 січня 2019, 19:19
#
Здравствуйте. Сегодня был в банке Пивденный, на 1 год размещение 200тыс. получилось 1790грн. (все комиссии) ставка 18.1%, 400тыс. на год — 2433грн. ставка 18.1%, 400тыс. на два года — 3510грн. ставка 18%
+
0
Короткий и непровокационный
Короткий и непровокационный
26 січня 2019, 10:28
#
А если Пивденный крякнет, то и цб тоже, так как 200к это только для депо.
+
0
vadim333
vadim333
28 січня 2019, 16:14
#
Не верная информация. Изучайте ЦБ.
+
+15
Spets
Spets
28 березня 2019, 22:07
#
Из своего опыта изучения вопроса замечу, что там, где низкие комиссии у брокеров, засада в том, что вам предлагают только вторичные ЦБ. Разница в доходности на одни и те же ОВГЗ, составляет 1 — 1.5%. Этим страдают Кинто и ICU, например. Так что за кажущимися низкими комиссиями таких брокеров скрывается хороший «нагрев» вас по доходности. С Приватом сразу почувствовал, что будет геморрой с проверкой происхождения средств (хотя средства лежали на депозите в Привате много лет) и высочайшие комиссии. Если у вас не куда пристроить несколько миллионов гривен, то приватовские комиссии не заметите. Для гораздо меньших сумм Приват совершенно не подходит. Я выбрал Дрэгон в итоге.
+
0
mary27
mary27
28 березня 2019, 22:29
#
Ну, там или ''нагрев'' с дикими комиссиями у первичных брокеров, или чуть ниже доходность.
Приходится выбирать)
+
0
vanno86
vanno86
14 липня 2019, 13:23
#
Приветствую всех.
Уважаемые «чатовцы»-огромная просьба ко всем!
Подскажите пожалуйста:имею накопления (гривна,эвро,доллар),собирал на квартиру в Днепре,но с данной ситуацией в стране,не решаюсь на покупку.
Интересует вложение в что-то более прибыльное,например ОВГЗ.Подскажите пожалуйста весь нюанс процесса и может через кого произвести инвестиции в подобные Овгз?
мой т. 0663702389 на нем же вибер и ваисап
почта elektromex7@ukr.net
+
0
Консультант порталу «Мінфін»
Консультант порталу «Мінфін»
14 липня 2019, 13:40
#
Уважаемый пользователь, предлагаем ознакомиться с условиями и получить бонус при инвестировании в ОВГЗ.
+
0
vanno86
vanno86
16 липня 2019, 20:34
#
Да,Вас внимательно слушаю.Что для этого нужно?
И также подскажите пожалуйста к кому можно обратиться за покупкой Овгз?
+
0
Консультант порталу «Мінфін»
Консультант порталу «Мінфін»
17 липня 2019, 9:59
#
Предлагаем заполнить заявку на этой странице. После этого с Вами свяжутся и объяснят дальнейшие действия.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися