Майже половина (48%) індивідуальних ліцензій на вивезення валюти українці отримують для розміщення на закордонному особистому рахунку, ще 41% ліцензій беруться для купівлі цінних паперів провідних світових компаній, 5% – для купівлі закордонної нерухомості, 4% – на оплату страхування за кордоном.
Українці найчастіше відкривають рахунки в іспанських банках — дослідження
Такі дані оприлюднив ПриватБанк, через який з початку 2018 року було оформлено половину з усіх виданих в Україні е-ліцензій на інвестиції в закордонні активи.
За даними банку, серед тих, хто отримав ліцензії на відкриття валютних рахунків за кордоном, кожен п’ятий планує відкрити рахунки в іспанських банках, за ними в народному рейтингу йдуть банки Німеччини, США, Литви, Кіпру та Швейцарії.
Серед українців – інвесторів в акції провідних компаній та інші цінні папери – більше половини замовляють ліцензії на інвестування коштів до Великобританії.
Також ціняться інвестиції до таких країн, як Мальта, США та Кіпр. А серед країн, нерухомість яких є найпривабливішою для українців, беззаперечними лідерами залишаються Іспанія, Грузія та Болгарія.
Оформити кредитну картку «Універсальна Gold» від ПриватБанку
У банку зазначили, згідно зі статистикою, з початку 2018 року через ПриватБанк оформлено 874 з 1 800 виданих в Україні е-ліцензій.
Нагадаємо, з 3 липня 2017 року Нацбанк відкрив видачу фізичним особам індивідуальних ліцензій в електронній формі за допомогою автоматизованої інформаційної системи НБУ для розміщення коштів на особистому рахунку за межами України та здійснення інвестицій за кордон (у формі створення юридичних осіб за кордоном, придбання корпоративних прав та цінних паперів іноземних емітентів, прав власності на нерухоме майно за межами України).
Коментарі - 35
еще претензии ко мне есть?
Пару лет назад открыл в Ницце счёт в английском HSBC. Единственный банк который дал на это согласие, и то по блату (жена друга — француженка работает директором отделения). Через 2 дня перезвонили и сказали, что счёт аннулирован по причине того, что у меня нет ПМЖ во Франции. В Испании ситуация ещё хуже…
Я поэтому и пытаюсь получить минимум информации у здешних шифровальщиков. Потому что десять лет назад счета открывались каждой пробегавшей на улице собаке, а сейчас комплаенс выест мозги любому революционеру гидности…
Если у вас уже есть недвига во Франции, то спокойно: https://particuliers.societegenerale.fr/clientele_internationale/en/moving_to_france/societe_generale_by_your_side.html
Быстро, удобно и с поддержкой английского языка. Ну и нюансы: даже имея не совсем легальные деньги, имея договоры по обслуживанию на руках (ЖКХ, уборка, вывоз мусора, гербовый налог итл) вы могли использовать одноразовый счет для оплаты этих услуг. Если же пытаетесь аппелировать мол: налом во Франции не оплатить- на руках лимиты, то я вас успокою: без гражданства ЕС, вы рассматриваетесь как турист с капой в 10к евриков налом.
С условиями акции в разрезе банков-участников можно ознакомиться тут.
за границей на такие суммы проценты практически никто не платит. В лучшем случае средства будут лежать бесплатно, в худшем — будете платить за хранение.
Открыть там счет, подтвердить источник происхождения средств и т.п. — для одних ерунда, для других неодолимое препятствие.
Если вы храните деньги для какой-то покупки за границей — это одно дело, если просто хотите чтобы полежали в укромном месте, а потом вернете — другое. издержки на открытие счета, перегонки и т.п. — будут немалыми.
Зато безусловно надежнее. но там тоже ФГ покрывает обычно до 100 000 евро (долларов). То что свыше — ваш риск. Прецедент Исландии, которая в 2008 году кинула вкладчиков своих банков и отказалась покрывать иностранные вклады в обанкротившихся банках — все помнят. https://korrespondent.net/business/economics/1147556-islandiya-vernet-dengi-grazhdanam-velikobritanii-i-niderlandov