Ухвалений сьогодні парламентом новий Кодекс про процедури банкрутства встановлює п'ятирічний особливий період реструктуризації іпотечних валютних кредитів і скасовує мораторій на стягнення квартир у неплатників по кредитах. Про це пише FinClub.
Кодекс про банкрутство скасовує мораторій на стягнення квартир у боржників
«З моменту вступу в силу цього Кодексу втрачає силу закон України „Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті“, — йдеться в прийнятому Кодексі.
Мораторій був введений в 2014 році і привів до того, що мало хто з валютних позичальників обслуговує свою іпотеку, зазначає FinClub.
Що це означає?
Кодекс з питань банкрутства вводить п'ятирічний особливий режим реструктуризації валютної іпотеки. Наприклад, вимоги забезпеченого кредитора, які виникли по кредиту у валюті, конвертуються в гривню за курсом НБУ на день відкриття справи про неплатоспроможність і погашаються боржником відповідно до плану реструктуризації в розмірі 100% від ринкової вартості квартири або житлового будинку, яка визначена оцінювачем, обраним кредитором.
Читайте також: Рада ухвалила законопроект щодо банкрутства фізосіб
У разі, якщо загальна площа квартири не перевищує 60 кв. м (або не більше 13,65 кв.м житлової площі на кожного члена сім'ї боржника) або загальна площа житлового будинку не більше 120 кв. м, то процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб (UIRD), збільшеному на 1 п.п. „План реструктуризації укладається на 15 років, якщо інше не погоджено сторонами“, — йдеться в Кодексі. Зараз індекс UIRD становить 15,36%.
Якщо площа нерухомості більше, то „процентна ставка за таким планом реструктуризації встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізичних осіб (UIRD), збільшеному на 3 п.п.“, а план реструктуризації укладається на 10 років.
У Кодексі зазначається, що членами сім'ї боржника вважаються особи, які проживали в квартирі або житловому будинку, які є предметом забезпечення, на момент укладення іпотечного договору і проживають на момент відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також діти зазначених осіб, які народилися після укладення іпотечного договору.
Коментарі - 19
Закон как раз разрешает взыскание заложенной недвиги.
На будущее это никак не приведет к росту ставок, это наоборот защита банков (кредиторов).
На самом деле это улучшение инвест.климата.
Если Вам так хочется вылить всю грязь на банки, это Ваше право. Только умейте отстоять свое мнение.
Если Вы способны нести тут в своих комментариях, только слова «бубушек продающих семечки и яйца», так лучше Вам с ними спорить на рынке, почему яйца дорожают по отношению к доллару или Евро.
В банках люди и далее хранят деньги, нравится Вам это или нет. Просто многие сделали Выводы, что на ошибках научился, а кто нет.
Если Вы не знаете по последним данным сбережения населения только выросли в банках.
Общество формируют люди и власть, которую выбрали люди!!!
Многие банки честно работали и работают.
Да есть договора, где предусмотрено повышения ставки.
Но я знаю ряд банков, которые даже когда они выкупали кредиты и далее обслуживали кредиты на авто и недв-ть — не меняли ставки, при том что ставка намного ниже чем они выдают на данный момент. И все тихо и спокойно, никто не хочет судиться и портить репутацию.
У Вас много эмоций и предубеждений. Кому-то верить нужно, на то Вам и «голова и мозг», чтобы делать правильные поступки.
Не доверяете банкам — не берите у них кредиты и ипотеку, лол, кто вас заставляет. :D
А благодаря отмене моратория банки смогут, наконец, получать какие-то прибыли от халявщиков, которые решили за квартирку не платить, но жить в ней, что, соответственно, снизит ипотечные ставки.
В целом всё как и должно было быть: добропорядочные плательщики в плюсе, так как будут платить меньше процентов, злостные неплательщики — в ***.
Если сухо по закону:
«Это защита кредитора своих прав, т.е. снижение риска того что он потеряет объект залога, или попросту заемщик перестанет платить по кредиту».
Банкам разрешать взыскивать имущество за $50000, но это ж на ОЦЕНЩИКА И БТИ нужно потратить $500! Ставки точно вырастут! Ведь всё равно, что банк вернёт себе 50 тысяч, он же до ТЫСЯЧИ потратит на сопутствующие расходы!
Вот как можно подобное писать на финансовом портале, как???
При этом у тебя желание взять 100 к дол под честное слово? Может быть ты и хороший человек, на сотни и тысячи есть тех, кто хочет кинуть банк, подсунуть левую недв-ть или с док-ми не порядок.
У нас Украина в том виде, каком она есть