Мінфін - Курси валют України

Встановити
16 жовтня 2018, 11:46

Що буде, якщо Захід ризикне заарештувати міжнародні резерви Росії

Євросоюз підготував новий пакет санкцій до Росії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї. Вони включають заборону на в'їзд до ЄС та заморожування рахунків керівників російських спецслужб та осіб, причетних до використання хімзброї. Скільки-небудь відчутного збитку для російської економіки ці санкції не несуть.

Найближчим часом своє слово повинні сказати США. Перший пакет санкцій Держдепартамент запровадив в кінці серпня, в листопаді піде другий пакет. Це може бути повна заборона на експорт товарів з США (крім продовольчих та сільськогосподарських товарів), повна заборона на імпорт в США і заборону на повітряне сполучення з США для державних авіаперевізників. Але можливі й більш жорсткі заходи.

Що буде, якщо Захід ризикне заарештувати російські міжнародні резерви, розмірковує Олександр Разуваєв, директор аналітичного департаменту Альпарі.

Банк Росії більше не вважає актуальним орієнтир в $500 млрд золотовалютних резервів, заявила перший заступник голови ЦБ РФ Ксенія Юдаєва. Цю суму вперше назвала голова Центробанку Ельвіра Набіулліна в червні 2015 року, коли валютний ринок прийшов до тями від девальвації кінця 2014 року. У 2017 році Ельвіра Набіулліна підтверджувала, що Банк Росії в довгостроковій перспективі розраховує наростити «подушку безпеки» до $500 млрд, але тільки «при цілковитій впевненості» в стабільності інфляції та валютного ринку. Останній раз глава ЦБ РФ підтверджувала цей орієнтир навесні цього року.

На останню звітну дату розмір міжнародних резервів становив близько $459 млрд. Ця сума не змінюється вже досить давно і для Росії є не тільки достатньою, але, ймовірно, надлишковою. Саме тому різні економісти лівого спрямування вважають, що частина міжнародних резервів можна направити на розвиток реального сектора економіки, перш за все, в різні інфраструктурні проекти та будівництво житла.

Ми повністю підтримуємо рішення ЦБ РФ, півтрильйона доларів — це не самоціль. З нашої точки зору, $500 млрд. — це просто кругла цифра. Однак, для того щоб її досягти, Центробанку доведеться скуповувати валюту з ринку, тобто грати на послаблення рубля. У поточній ситуації високих інфляційних ризиків, це дуже небажано. До того ж важливий і соціально-політичний аспект. Падіння рубля дуже болісно сприймається простими росіянами, як наслідок, можна вказати на недавній відтік приватних вкладів з банківської системи. Люди бояться кризи та переводять свої заощадження в доларовий кеш.

Ну і на закінчення, головне питання тут в тому, як міжнародні резерви співвідносяться з валовим зовнішнім боргом Росії. Якщо сказати грубо, то питання в тому, Росія винна світу, або світ винен Росії? Рахунок приблизно по нулях. Зовнішній борг Російської Федерації в третьому кварталі зменшився на $23,6 млрд. до $467 млрд. Розмір боргу досяг максимуму 1 липня 2014 року і склав $ 732,8 млрд, з тих пір він скоротився на серйозну суму в розмірі $266 млрд.

Звідси висновок, якщо Захід ризикне заарештувати російські міжнародні резерви, то Росія з легкістю відповість мораторієм за зовнішніми боргами. При цьому Росія залишиться навіть в плюсі, приблизно $80 млрд. з міжнародних резервів ЦБ РФ — монетарне золото, його навіть помацати можна.

Коментарі - 20

+
+74
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
16 жовтня 2018, 12:31
#
То золото ніхто не бачив і де воно знаходиться — невідомо
Окрім держборгів є борги недержавних компаній друзів путлєра — що буде з ними і всіма статками олігархів
Золото дешевшає, продавати його нікому, продавати будуть з дисконтом в КНР чи в обмін на їжу

А так — да, рфія всіх переграла

багатокроківочка
+
+30
OutofLaw
OutofLaw
16 жовтня 2018, 12:36
#
Т.е. главный итог статьи — «ничего не будет»?

по поводу долга вот красноречивый график мвф http://pixs.ru/showimage/mainpng_9086537_30859806.png
+
0
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
16 жовтня 2018, 12:43
#
Pixs.ru
фейспалм
+
0
OutofLaw
OutofLaw
16 жовтня 2018, 14:32
#
Не не, даже не нужно начинать… взрослые люди же
всего лишь файл хостинг
+
+28
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
16 жовтня 2018, 19:13
#
Яндекс тільки пошук, мейлру тільки пошта, вк тільки фоточки…
+
+15
Богдан Перчук
Богдан Перчук
16 жовтня 2018, 13:48
#
Если учесть что Мир должен России а резервы большей частью составлены из облигаций США, то у Штатов будет повод «простить» часть долгов. А если учесть, что функции госдолга, помимо привлечения ресурсов для финансирования бюджетного дефицита, еще заключаются в выполнении роли денег, точнее одного из их агрегатов М3. То аннулирование или заморозка долгов может привести к сжатию монетарной массы. Это может отразится на ликвидности финансовой системы.
+
0
Wless
Wless
16 жовтня 2018, 14:14
#
Нечё непонял «функции госдолга… выполняют роль денег» до ещё в м3, все в мире должны России, однако бред
+
+14
Богдан Перчук
Богдан Перчук
16 жовтня 2018, 16:00
#
Вы когда хлеб или другие продукты покупаете то платите за них наличными или кредиткой. Но почему то пластик у вас не вызывает мыслей, что это бред. Депозиты в банках, это тоже деньги, но это также долг банка перед клиентами. Если ваши знания о деньгах ограничиваются тем, что это средство обмена, то советую изучить мат.часть, загуглите для начала в браузере «Денежная масса» вместо того чтобы писать, что комментарии других по этому поводу-бред.
+
0
OutofLaw
OutofLaw
16 жовтня 2018, 15:10
#
В 2013 у россии в облигациях сша было где то 150-170 лярдов
и каждый год они сливали облигации на сегодня у них осталось 15 лярдов
поэтому резервы никак не большей частью…
+
0
Ladoga
Ladoga
16 жовтня 2018, 18:14
#
А можно ссылочку на «Мир должен России», желательно на ЦБРФ, ну и наглядно бюджетную циферь рядом поставить?
+
+30
Wless
Wless
16 жовтня 2018, 14:05
#
О каком золоте речь, оно уже давно потырено, ещё осталось найти золото партии. А вот вторая часть статьи реальна напечатать рублей и скупить баксы пока незапретили.
+
0
OutofLaw
OutofLaw
16 жовтня 2018, 14:34
#
Зачем печатать? баксы при таких ценах на нефть заливают россию, поэтому эффект от этих санкций 0
+
+15
Ladoga
Ladoga
16 жовтня 2018, 14:32
#
Есть вещи, куда полезнее и востребованее чем золото: редкоземельный металлы, базовая электроника. Что можно с сотнями тонн золота сделать, чтобы они принесли прибыль? Правильно, ничего. От отношения к многим вещам и формируется понятие богатство. Когда дремучий рагуль смотрит на работу станка с ЧПУ, попутно пуская слёзы, что он год делал изделие, которое станок ненапрягаясь сделал за 30 минут, приходит осознание стоимости.
+
0
Dima Cherepahin
Dima Cherepahin
17 жовтня 2018, 18:34
#
Золото используется в IT-промышленности. Содержиться в микросхемах. а это всё та же электроника.
+
0
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
17 жовтня 2018, 18:43
#
В якій саме і в яких кількостях?
+
0
Dima Cherepahin
Dima Cherepahin
17 жовтня 2018, 20:01
#
«В якій саме» я написал, а количество мизерное — скорее даже не золото, а пыль от него.
+
0
Dima Cherepahin
Dima Cherepahin
17 жовтня 2018, 18:36
#
Это я не пытаюсь что-то оспорить, а то людям свойственно додумывать за оппонента и потом «бугурт» устраивать. Это я просто к сведению. Да и золота того там мало, небольшоая пыль для плат и всё. Но я сам не особо понимаю почему оно еще как ценность, максимум для обручальных колец. А так чтобы была с него какая-то огромная польза я не видел.
+
+14
semenvekselberg
semenvekselberg
16 жовтня 2018, 15:09
#
https://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/114531/
+
0
Ladoga
Ladoga
16 жовтня 2018, 18:11
#
Я вам давно писал об этом: в КНР золото дарят по праздникам, попутно пруф распаковуя, ну и производство ювелирки идёт бешенными темпами. Единственное что вы забыли: упомянуть что таким же и Индия занимается. Как не прискорбно, но нужды современности в золоте, не заходят дальше подарка или ювелирки, всё реже золото выбирают как спекулятивный или инструмент накопления или инвестиционный. Ну и странно что вы еще не посомтрели сколько серебра КНР закупает- вот там есть чему порадоваться =)
+
0
Григорий П
Григорий П
1 листопада 2018, 12:16
#
Золото — также характеризуется таким показателем, как качество. Как то смотрел интервь известного россиянского миллионера Стерлингова, как они с компаньоном пытались вернуть золото купленное у государства РФ пару месяцев назад и начавшее покрываться ржавчиной, с официальными бумагами и клеймом
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися