Євросоюз підготував новий пакет санкцій до Росії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї. Вони включають заборону на в'їзд до ЄС та заморожування рахунків керівників російських спецслужб та осіб, причетних до використання хімзброї. Скільки-небудь відчутного збитку для російської економіки ці санкції не несуть.
Що буде, якщо Захід ризикне заарештувати міжнародні резерви Росії
Найближчим часом своє слово повинні сказати США. Перший пакет санкцій Держдепартамент запровадив в кінці серпня, в листопаді піде другий пакет. Це може бути повна заборона на експорт товарів з США (крім продовольчих та сільськогосподарських товарів), повна заборона на імпорт в США і заборону на повітряне сполучення з США для державних авіаперевізників. Але можливі й більш жорсткі заходи.
Що буде, якщо Захід ризикне заарештувати російські міжнародні резерви, розмірковує Олександр Разуваєв, директор аналітичного департаменту Альпарі.
Банк Росії більше не вважає актуальним орієнтир в $500 млрд золотовалютних резервів, заявила перший заступник голови ЦБ РФ Ксенія Юдаєва. Цю суму вперше назвала голова Центробанку Ельвіра Набіулліна в червні 2015 року, коли валютний ринок прийшов до тями від девальвації кінця 2014 року. У 2017 році Ельвіра Набіулліна підтверджувала, що Банк Росії в довгостроковій перспективі розраховує наростити «подушку безпеки» до $500 млрд, але тільки «при цілковитій впевненості» в стабільності інфляції та валютного ринку. Останній раз глава ЦБ РФ підтверджувала цей орієнтир навесні цього року.
На останню звітну дату розмір міжнародних резервів становив близько $459 млрд. Ця сума не змінюється вже досить давно і для Росії є не тільки достатньою, але, ймовірно, надлишковою. Саме тому різні економісти лівого спрямування вважають, що частина міжнародних резервів можна направити на розвиток реального сектора економіки, перш за все, в різні інфраструктурні проекти та будівництво житла.
Ми повністю підтримуємо рішення ЦБ РФ, півтрильйона доларів — це не самоціль. З нашої точки зору, $500 млрд. — це просто кругла цифра. Однак, для того щоб її досягти, Центробанку доведеться скуповувати валюту з ринку, тобто грати на послаблення рубля. У поточній ситуації високих інфляційних ризиків, це дуже небажано. До того ж важливий і соціально-політичний аспект. Падіння рубля дуже болісно сприймається простими росіянами, як наслідок, можна вказати на недавній відтік приватних вкладів з банківської системи. Люди бояться кризи та переводять свої заощадження в доларовий кеш.
Ну і на закінчення, головне питання тут в тому, як міжнародні резерви співвідносяться з валовим зовнішнім боргом Росії. Якщо сказати грубо, то питання в тому, Росія винна світу, або світ винен Росії? Рахунок приблизно по нулях. Зовнішній борг Російської Федерації в третьому кварталі зменшився на $23,6 млрд. до $467 млрд. Розмір боргу досяг максимуму 1 липня 2014 року і склав $ 732,8 млрд, з тих пір він скоротився на серйозну суму в розмірі $266 млрд.
Звідси висновок, якщо Захід ризикне заарештувати російські міжнародні резерви, то Росія з легкістю відповість мораторієм за зовнішніми боргами. При цьому Росія залишиться навіть в плюсі, приблизно $80 млрд. з міжнародних резервів ЦБ РФ — монетарне золото, його навіть помацати можна.
Коментарі - 20
Окрім держборгів є борги недержавних компаній друзів путлєра — що буде з ними і всіма статками олігархів
Золото дешевшає, продавати його нікому, продавати будуть з дисконтом в КНР чи в обмін на їжу
А так — да, рфія всіх переграла
багатокроківочка
по поводу долга вот красноречивый график мвф http://pixs.ru/showimage/mainpng_9086537_30859806.png
фейспалм
всего лишь файл хостинг
и каждый год они сливали облигации на сегодня у них осталось 15 лярдов
поэтому резервы никак не большей частью…