1 жовтня 2018, 11:36 Читать на русском

Маск заплатить 20 мільйонів доларів і покине пост голови ради директорів Tesla

Засновник Tesla Ілон Маск погодився заплатити штраф в 20 млн доларів і залишити посаду голови ради директорів компанії, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Засновник Tesla Ілон Маск погодився заплатити штраф в 20 млн доларів і залишити посаду голови ради директорів компанії, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Фото: flipboard.com

Такі заходи необхідні, щоб врегулювати претензії Комісії з цінних паперів і бірж (SEC), яка звинуватила його у введенні в оману інвесторів.

Компанія Tesla, яку регулятор звинуватив в своєму судовому позові у відсутності належного контролю за процедурами розкриття інформації, виплатить 20 млн доларів штрафу і додасть в свою пораду двох незалежних директорів. Компанія, згідно з умовами мирової угоди, створить додаткові механізми контролю за тим, як Маск здійснює комунікації з інвесторами.

Маск піде з ради директорів протягом 45 днів і не зможе обіймати цю посаду протягом найближчих трьох років. При цьому бізнесмен збереже посаду генерального директора і місце в раді директорів.

«Засоби правового захисту та компенсації інвесторам, застосовані сьогодні, спеціально розроблені для вирішення проблем, пов'язаних з проступком (Маска — ред.), шляхом зміцнення корпоративного управління і нагляду, щоб захистити права інвесторів», — йдеться в заяві представника Комісії з цінних паперів і бірж США Стефані Авакян.

Мирову угоду тепер повинен затвердити суд, куди в кінці минулого тижня SEC подала позов до Маска.

Комісія в своєму позові вимагала усунути Маска від управління публічними компаніями, в тому числі створеної ним Tesla, через обман інвесторів.

Читайте також: Ілона Маска звинуватили у шахрайстві. Акції Tesla впали на 12%

Позов пішов після того, як Маск в останній момент відмовився від уже узгодженого сторонами досудового угоди. Він, як повідомляли ЗМІ, ще в четвер був сповнений рішучості захищати себе в суді.

Через два дні глава Tesla так само несподівано передумав і пішов на угоду з SEC. The Wall Street Journal пише, що Маск прийшов до висновку, що саме досудове врегулювання є найкращим варіантом для нього самого, компанії і її акціонерів.

Що сталося: Приводом для позову SEC стала публікація Маском в серпні серії твітів, які містили, як виявилося, неправдиву інформацію про швидкий викуп акцій компанії. Маск 7 серпня написав в Twitter, що збирається викупити Tesla за ціною 420 доларів за акцію, тобто з 20% премією, за допомогою позикових коштів. При цьому він додав, що «фінансування забезпечене».

У зверненні Маска до співробітників компанії говорилося, що перехід Tesla в приватні руки дозволить уникнути «диких коливань ціни акцій, які є ключовим чинником відволікання для всіх, хто працює в компанії», а також «зведе нанівець» стимули для гри на зниження вартості акцій.

Через 17 днів після заяви Маск відмовився від планів зробити компанію приватною.

За даними Комісії, насправді засновник Tesla не обговорював угоду з потенційними інвесторами і не мав підтвердження фінансування. При цьому всі заяви Маска супроводжувалися різкими коливаннями ціни акцій Tesla.

Коментарі - 20

+
+8
AleksandrBank
AleksandrBank
1 жовтня 2018, 11:59
#
Жестко.
+
0
smarty
smarty
1 жовтня 2018, 12:05
#
Где свидетели церкви Святого Маска?
+
+60
ballistic
ballistic
1 жовтня 2018, 13:56
#
Я «свідєтєль».
Маск залишається гендиректором Тесла і це головне.

Взагалі не дуже зрозуміла логіка інвесторів. Точніше зрозуміла — їми рухає барижне нутро ситуативної вигоди. Але вони топлять того, хто вивів Теслу до нинішніх висот. Колись так само Джобса топили ті, хто нічого не розумів в інноваціях, пізніше вони розкаялись.
+
+15
OutofLaw
OutofLaw
1 жовтня 2018, 14:07
#
Просто нужно следить было за языком… а то что инвестор думает прежде всего о своих деньгах, так почему это неправильно? они инвестировали деньги и тут перец заявляет что выкупит акции по такой то цене… и сделает ее частной компанией…
и да это компромисс… зачем топить компанию если можно отделаться штрафом и увольнением
+
0
ballistic
ballistic
1 жовтня 2018, 14:40
#
«инвестор думает прежде всего о своих деньгах, так почему это неправильно?»
— правильний інвестор думає про майбутнє. Інвестор-барига думає про бариш.
На переважну більшість акціонерів Тесла твіт Маска ніяк не вплинув в фінансовому плані. Лише купка бариг удає з себе жертву твіта.
+
0
Ladoga
Ladoga
1 жовтня 2018, 12:35
#
Торгов на 720 лямов, а наказали на 20… попахивает лэркинкой «хто купить доляр по 12- очень сильно об этом пожалкует».
+
+30
ballistic
ballistic
1 жовтня 2018, 14:00
#
Якщо діяти по інструкціям, то Маска потрібно було вигнати з Тесли за порушення важливих формальностей.
Але в SEC розуміють, що якщо вигнати Маска, то це вдарить по Тесла набагато більше, а разом удар отримає і ринок акцій. Тому вирішили піти на компроміс.
+
0
Ladoga
Ladoga
1 жовтня 2018, 16:47
#
Ничего подобного, из NYT колонки цитата с переводом: «Если затеять спор и суд против Маска и представляемой им Теслы- то сотрудники SEC из-за неверного порядка действий, могут стать причиной тяжбы народа(инвесторов) против штата.».
Т.е. если сотрудники SEC допустят хоть одну мельчайшую ошибку в деле, или их подкупят, то удар по тесле, даже скоординированный и независящий от этой ошибки- за весь фуршет заплатит государство. Естественно, SEC согласились на условия юристов теслы. Т.е. это не они такие добрые и с барского плеча их простили, это юристы бодрые у теслы.
+
0
ballistic
ballistic
1 жовтня 2018, 16:52
#
Не дуже зрозумів, яку конкретно думку Ви хотіли донести. Дані що Ви привели не суперечать моєму коменту.

До речі, «тяжба народа» не виключається, група інвесторів все ще готує позов, незважаючи на нинішнє урегулювання.
+
0
Ladoga
Ladoga
1 жовтня 2018, 17:52
#
«Але в SEC розуміють, що якщо вигнати Маска, то це вдарить по Тесла набагато більше»- «Т.е. это не они такие добрые и с барского плеча их простили, это юристы бодрые у теслы.»
Тяжбы народ против маска/теслы не будет, если SEC не одобрит- «пострадашие» могут себя таковыми считать только с позволения самих SEC, до тех пор они просто наблюдатели, молчаливые наблюдатели, ибо как раз против них, т.е. против инвесторов можно будет возложить вину за fud.
Ну и ошибка Маска заключалась в том, что ему нужно было завести и заапрувить личные аккаунты в соц сетях и рабочие. Если бы заявления шли с личного, а не рабочего, публичного- никакой бы канетели не было.
+
0
ballistic
ballistic
1 жовтня 2018, 21:22
#
«юристы бодрые у теслы» це не означає, що вони «нагнули» SEC.
Проблему урегулювали без суду, по взаємній згоді, тобто кожна сторона пішла на компроміс, який її задовольняє.

««пострадашие» могут себя таковыми считать только с позволения самих SEC»
— якщо постраждалі будуть незадоволені рішенням SEC, то вони можуть подати в суд, який дасть оцінку цьому досудовому рішенню.
+
0
Ladoga
Ladoga
1 жовтня 2018, 21:52
#
Посмотрите дела, где упоминались иски народ против перечня штатов. Увы, очень мало побед.
+
0
ballistic
ballistic
2 жовтня 2018, 1:44
#
Тобто «тяжба народа» хоча й малоперспективна, але все ж таки можлива.
+
0
Ladoga
Ladoga
2 жовтня 2018, 12:10
#
Можно сравнить её успех со свободным возвращением АРК в состав Украины за пару дней =) Примерно такой.
+
0
ballistic
ballistic
2 жовтня 2018, 12:47
#
Я теж не вірю в успіх.
Але тяжбу не виключаю, бо є зацікавлені сили, які її будуть підтримувати.
+
0
Ladoga
Ladoga
2 жовтня 2018, 12:55
#
С точки зрения исков, т.е. не возврат АРК, а именно исков- очень даже всё успешно выглядит. В Крыму сейчас проходит обязательная оценка госимущества РФ, включая отжатое у госуцдарства Украины, собственников предприятий, банковскх учреждений итд итп. У инх это проходит под эгидой страх. взносов. Так вот, этими цифрами можно спокойно аппелировать в международном суде, и цифры там выйдут печальные для рашкостана, там не то что про силу сибири и северный поток придётся забыть, пенсионку до 120 лет надо будет поднять, с НДС до 40%. Так что их единственная надежда, договориться или с порохом, чтобы жевали дело под соусом: «мi эта вирньом, йа пра крiм», или с Коломойским и бывшей группой приват.
+
0
ballistic
ballistic
2 жовтня 2018, 13:53
#
Я писав про Теслу, а не про Крим :)
А щодо Криму — він повернеться, коли раша розвалиться.
+
0
987
987
2 жовтня 2018, 0:19
#
Инвесторы, на то и инвесторы чтобы действовать на свой страх и риск, зато контора SEC стала богаче на 20 лимонов. А акции после этого заявления о соглашении отыграли 18% (https://www.epravda.com.ua/rus/news/2018/10/1/641150/) после падения на 12%-13,9% по данным разных ресурсов. Инвесторы вообще в профите… пока.
+
0
ballistic
ballistic
2 жовтня 2018, 1:47
#
«зато контора SEC стала богаче на 20 лимонов»
— SEC тут нічого не заробить. Сплачені $40 млн штрафу ($20 млн Маск та $20 Тесла) будуть розподілені між постраждалими.
+
0
987
987
2 жовтня 2018, 11:50
#
Так даже интереснее. Тут еще вопрос кого считают пострадавшими инвесторами (всех или тех, кто вышел на минимуме котировок). Инвесторов, которые остались в акциях и не сбросили их при понижении котировок сложно считать пострадавшими (акции стали дороже даже чем были). Инвесторы, которые обратились в суд (а могли ведь не все обратится) получат 20 млн лично от Маска и 20 млн. от компании (за счет всех собственников компании). Непонятно, могли ли обратится в суд инвесторы, которые остались в акциях и могут ли они претендовать на возмещение. При этом кто-то же наверное скупал упавшие акции. Если знать все составляющие, то наверное можно было бы оценить «красоту игры».
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама