Засновник Tesla Ілон Маск погодився заплатити штраф в 20 млн доларів і залишити посаду голови ради директорів компанії, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Маск заплатить 20 мільйонів доларів і покине пост голови ради директорів Tesla
Такі заходи необхідні, щоб врегулювати претензії Комісії з цінних паперів і бірж (SEC), яка звинуватила його у введенні в оману інвесторів.
Компанія Tesla, яку регулятор звинуватив в своєму судовому позові у відсутності належного контролю за процедурами розкриття інформації, виплатить 20 млн доларів штрафу і додасть в свою пораду двох незалежних директорів. Компанія, згідно з умовами мирової угоди, створить додаткові механізми контролю за тим, як Маск здійснює комунікації з інвесторами.
Маск піде з ради директорів протягом 45 днів і не зможе обіймати цю посаду протягом найближчих трьох років. При цьому бізнесмен збереже посаду генерального директора і місце в раді директорів.
«Засоби правового захисту та компенсації інвесторам, застосовані сьогодні, спеціально розроблені для вирішення проблем, пов'язаних з проступком (Маска — ред.), шляхом зміцнення корпоративного управління і нагляду, щоб захистити права інвесторів», — йдеться в заяві представника Комісії з цінних паперів і бірж США Стефані Авакян.
Мирову угоду тепер повинен затвердити суд, куди в кінці минулого тижня SEC подала позов до Маска.
Комісія в своєму позові вимагала усунути Маска від управління публічними компаніями, в тому числі створеної ним Tesla, через обман інвесторів.
Читайте також: Ілона Маска звинуватили у шахрайстві. Акції Tesla впали на 12%
Позов пішов після того, як Маск в останній момент відмовився від уже узгодженого сторонами досудового угоди. Він, як повідомляли ЗМІ, ще в четвер був сповнений рішучості захищати себе в суді.
Через два дні глава Tesla так само несподівано передумав і пішов на угоду з SEC. The Wall Street Journal пише, що Маск прийшов до висновку, що саме досудове врегулювання є найкращим варіантом для нього самого, компанії і її акціонерів.
Що сталося: Приводом для позову SEC стала публікація Маском в серпні серії твітів, які містили, як виявилося, неправдиву інформацію про швидкий викуп акцій компанії. Маск 7 серпня написав в Twitter, що збирається викупити Tesla за ціною 420 доларів за акцію, тобто з 20% премією, за допомогою позикових коштів. При цьому він додав, що «фінансування забезпечене».
У зверненні Маска до співробітників компанії говорилося, що перехід Tesla в приватні руки дозволить уникнути «диких коливань ціни акцій, які є ключовим чинником відволікання для всіх, хто працює в компанії», а також «зведе нанівець» стимули для гри на зниження вартості акцій.
Через 17 днів після заяви Маск відмовився від планів зробити компанію приватною.
За даними Комісії, насправді засновник Tesla не обговорював угоду з потенційними інвесторами і не мав підтвердження фінансування. При цьому всі заяви Маска супроводжувалися різкими коливаннями ціни акцій Tesla.
Коментарі - 20
Маск залишається гендиректором Тесла і це головне.
Взагалі не дуже зрозуміла логіка інвесторів. Точніше зрозуміла — їми рухає барижне нутро ситуативної вигоди. Але вони топлять того, хто вивів Теслу до нинішніх висот. Колись так само Джобса топили ті, хто нічого не розумів в інноваціях, пізніше вони розкаялись.
и да это компромисс… зачем топить компанию если можно отделаться штрафом и увольнением
— правильний інвестор думає про майбутнє. Інвестор-барига думає про бариш.
На переважну більшість акціонерів Тесла твіт Маска ніяк не вплинув в фінансовому плані. Лише купка бариг удає з себе жертву твіта.
Але в SEC розуміють, що якщо вигнати Маска, то це вдарить по Тесла набагато більше, а разом удар отримає і ринок акцій. Тому вирішили піти на компроміс.
Т.е. если сотрудники SEC допустят хоть одну мельчайшую ошибку в деле, или их подкупят, то удар по тесле, даже скоординированный и независящий от этой ошибки- за весь фуршет заплатит государство. Естественно, SEC согласились на условия юристов теслы. Т.е. это не они такие добрые и с барского плеча их простили, это юристы бодрые у теслы.
До речі, «тяжба народа» не виключається, група інвесторів все ще готує позов, незважаючи на нинішнє урегулювання.
Тяжбы народ против маска/теслы не будет, если SEC не одобрит- «пострадашие» могут себя таковыми считать только с позволения самих SEC, до тех пор они просто наблюдатели, молчаливые наблюдатели, ибо как раз против них, т.е. против инвесторов можно будет возложить вину за fud.
Ну и ошибка Маска заключалась в том, что ему нужно было завести и заапрувить личные аккаунты в соц сетях и рабочие. Если бы заявления шли с личного, а не рабочего, публичного- никакой бы канетели не было.
Проблему урегулювали без суду, по взаємній згоді, тобто кожна сторона пішла на компроміс, який її задовольняє.
««пострадашие» могут себя таковыми считать только с позволения самих SEC»
— якщо постраждалі будуть незадоволені рішенням SEC, то вони можуть подати в суд, який дасть оцінку цьому досудовому рішенню.
Але тяжбу не виключаю, бо є зацікавлені сили, які її будуть підтримувати.
А щодо Криму — він повернеться, коли раша розвалиться.
— SEC тут нічого не заробить. Сплачені $40 млн штрафу ($20 млн Маск та $20 Тесла) будуть розподілені між постраждалими.