За кількістю нових квартир на кожного жителя країни Україна обігнала Євросоюз, пише Уніан.
Україна обійшла Євросоюз за кількістю нових квартир на жителя країни
Відповідний вітчизняний показник, розрахований Нацбанком за підсумками 2017 року, становить 2,9 квартири на 1 тисячу осіб, тоді як в ЄС цей коефіцієнт дорівнює 2,8.
При цьому вітчизняні забудовники за рік прискорилися на 13% у справі введення в експлуатацію нового житла, досягши рівня в 5,9 мільйона квадратних метрів — саме стільки вони здали в 2017-м.
На частку Києва і області в цьому показнику довелося 43% — це перше місце. Конкуренцію столичному регіону намагаються скласти Одеса з передмістями і Львів.
За останній рік середня ціна квадратного метра житлової площі в столичних новобудовах майже не змінювалася, перебуваючи на позначці в 22 тисячі гривень. При цьому національна валюта за цей час знецінилася приблизно на 10%, через що зросла собівартість будівництва — значна частина необхідних для нього матеріалів закуповується за кордоном. Але забудовників це не зупинило — вони дедалі активніше наводнюють ринок новими квартирами.
Інвестиції в нерухомість: Список об'єктів Київміськбуду
При цьому зазначається зростання популярності двокімнатних квартир — тенденція останніх декількох місяців. І попит на них збільшився у вже обжитих спальних районах, що говорить про бажання покупців покращити умови життя, а не придбати квартиру для здачі в оренду. Найбільші забудовники в унісон твердять, що більше не будують так званих смартквартир — ультракомпактних жител площею менше 18 квадратних метрів.
Ціна квадратного метра ультракомпактних квартир виявилася вищою, ніж у просторішого житла. Мінусом стали і дорожчі комунальні послуги. Адже якщо площа квартири не перевищує 19 квадратних метрів, то за будівельним нормам вона проходить як нежитлове приміщення. І комуналка для неї розраховується за комерційними тарифами.
Коментарі - 7
# «Мертвые» квартиры. Почему в Киеве много строится, но мало продается
Евроинтеграция, вместо ожидаемого экономического «чуда», принесла нам экономические и демографические убытки. И если бы застройщики (в которые записываются все кому не лень), больше занимались экономическим самообразованием, то скорее всего им не пришлось бы иметь тот огромный сток непроданных метров, который только и делает что увеличивается… Осталось дождаться введения европейских немаленьких налогов на все эти метры, и мы все, в недалёком будущем, станем свидетелями украинского «девелопада»…
В моём понимании, рынок должен набрать критическую массу и лопнуть при первом же банкротстве крупного украинского застройщика. Всё по аналогии с финансовым сектором в США или недвижимостью в Испании. Тогда то и будет момент сильного падения, и… возможных покупок…
Жильём в ЕС владеет в среднем 70% населения, из которых только 40% свободны от кредитов. 17% жилищ перенаселены, а минимальным размером комнаты считается помещение в 4 м2 и высотой потолка в 2 метра. Традиционно в большей мере жильём владеют жители восточных стран ЕС из бывшего соцлагеря.
Не высасывайте информацию из пальца, как здесь принято, а пользуйтесь официальной статистикой евростата.
https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/e/e6/Distribution_of_population_by_tenure_status,_2015_(%_of_population)_YB17.png
__ __ __ __ м2/чел (год оценки)
Германия _42,9 2010
Австрия __42,9 2010
Нидерланды __41,0 2010
Финляндия __38,9 2010
Франция __37,5 2002
Ирландия __35,0 2002
Венгрия __31,2 2010
Словения __29,5 2002
Чехия __28,7 2001
Эстония __27,7 2003
Словакия __26,0 2001
Беларусь __25,0 2011
Латвия __23,9 2003
Украина __23,3 2010
Литва __23,0 2003
В моём понимании, рынок должен набрать критическую массу и лопнуть при первом же банкротстве крупного украинского застройщика.
Застройщиков банкротится сотни в год и рынок этого не замечает, их объекты переходят в собственность другим лицам. Как будто на вас сильно влияет если соседи из 20й квартиры начнут судиться с соседями из 23й квартиры.
Поэтому коэффициент новые 2,9 квартиры на 1000 человек звучит смешно.