Мінфін - Курси валют України

Встановити
27 вересня 2018, 19:34

Втрати України від банківської кризи становлять 40% ВВП — USAID

Втрати від банківської кризи 2014–2017 років в Україні оцінюються в 40% валового внутрішнього продукту. Про це йдеться в дослідженні «Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання», пише Укрінформ.

Втрати від банківської кризи 2014–2017 років в Україні оцінюються в 40% валового внутрішнього продукту.
Фото: podrobnosti.ua

«Втрати від банківської кризи 2014–2017 року в Україні становили близько 40% ВВП. Кількість банків скоротилася вдвічі», — йдеться у дослідженні.

Крім того, зазначається, що навіть у тих банках, що залишилися працювати на ринку, рівень непрацюючих кредитів сягає більше половини кредитного портфеля, і, наприклад, у ПриватБанку він доходить до 80%.

«Багато з тих банків, що залишилися, мають надзвичайно високий рівень непрацюючих кредитів (56% від загальної суми кредитів та понад 80% — у ПриватБанку)», — зазначають автори дослідження.

Ці дані USAID наводить як один із низки факторів, що стримують розвиток лізингу в Україні.

«Якщо додати до цього суттєві прогалини в правовій та нормативній базі, проблеми з судовою системою та корупцією, то можна легко зрозуміти, чому ризик у лізинговому бізнесі викликає занепокоєння. Можуть виникати проблеми з вилученням дорогого обладнання (наприклад, створюються перешкоди в доступі на територію, обладнання розукомплековується). В свою чергу це призводить до судових позовів, в яких лізингодавці мають невеликі шанси на перемогу через високу корумпованість судів», — зазначається в дослідженні.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 2

+
+12
Макакий Макакиевич
Макакий Макакиевич
27 вересня 2018, 21:19
#
В связи с невостребованностью предлагаю переназначить значение слова «лизинг» в «облизывание тарелок и другой посуды». Полстраны живёт у черты бедности, люди в отчаянии спасаются лизингом. Как пафосно звучит, да?
+
+60
ballistic
ballistic
28 вересня 2018, 0:01
#
Деякі українці (наприклад такі чи отакі) дійсно інколи облизують тарілки та пальці, бо їдять нереально смачну їжу.

У росіян не так. На Московії зі смачною їжою завжди було погано. А постійний перегляд путіновізора спонукає їх займатися виключно ануслізінгом своєму фюреру (відео по етичним причинам не наводиться).
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися