Мінфін - Курси валют України

Встановити
13 вересня 2018, 8:55

Єврокомісія посилить міжнародну роль євро

Серед завдань, які Єврокомісія має намір вирішувати до закінчення свого мандата в 2019 році, її голова Жан-Клод Юнкер назвав «подальший розвиток міжнародної ролі євро». Про це передає «Інтерфакс-Україна».

Серед завдань, які Єврокомісія має намір вирішувати до закінчення свого мандата в 2019 році, її голова Жан-Клод Юнкер назвав «подальший розвиток міжнародної ролі євро».
Фото: psm7.com

«Після 20 років існування і всупереч занепадницьким голосам, які супроводжували нас на цьому шляху, у євро вже багате минуле. Євро стало другою найбільш використовуваною валютою в світі. 60 країн тим чи іншим чином прив'язують свою валюту до євро», — сказав Юнкер.

«Але ми маємо зробити ще більше, щоб дозволити нашій єдиній валюті повністю відігравати свою роль на міжнародній сцені», — закликав глава Єврокомісії.

За його словами, нещодавні події висвітили необхідність поглиблення валютно-економічного союзу ЄС. Численні пропозиції Єврокомісії, повідомив Юнкер, чекають затвердження Європарламентом і Радою ЄС.

«Але ми можемо і повинні йти ще далі. Абсурдно, що Європа оплачує 80% свого імпорту енергії, — а це становить 300 млрд євро на рік — в американських доларах, тоді як тільки 2% нашого енергетичного імпорту надходить до нас з США», — обурився голова Єврокомісії.

«Абсурдно, що європейські компанії купують європейські літаки в доларах, а не в євро. Це причина, за якої комісія представить до кінця поточного року ініціативи щодо посилення міжнародної ролі євро. Євро має стати активним інструментом нового європейського суверенітету», — оголосив Юнкер.

Але першочергове завдання він бачить у продовженні зміцнення валютно-економічного союзу.

«Без поглибленого валютно-економічного союзу у нас не буде переконливих аргументів для посилення міжнародної ролі євро», — підкреслив глава Європейської комісії.

Коментарі - 2

+
0
semenvekselberg
semenvekselberg
13 вересня 2018, 9:31
#
Какие умные речи можно ожидать от человека, который позволяет себе то, что даже не мог себе позволить ни Брежнев, ни верхушка руководства СССР…
https://www.youtube.com/watch?v=vUIwZw10Fuc
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
13 вересня 2018, 9:40
#
Серьозные сигналы по Евро
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися