Україна посіла 131 місце, покращивши свій результат на три позиції в порівнянні з 2017 роком. Про це йдеться в рейтингу інвестпривабливості країн світу International Business Compass за 2018 рік, який склала компанія BDO. Про це пише ain.ua.
Україна піднялася на 131 місце в рейтингу інвестпривабливості
Індекс орієнтований на три напрямки:
- економічний (дохід на душу населення, заборгованість, інфляція та інше).
- політичний (політична стабільність, якість регулювання, влада закону, контроль корупції, свобода торгівлі, інвестиційна свобода).
- соціокультурний (зростання населення, рівень безробіття, споживання товарів і послуг, якість системи охорони здоров'я і освіти, свобода праці).
У загальному заліку представлені 174 країни з усіх континентів — виключені лише держави з населенням менше 150 000 чоловік, а також Куба, Західний берег річки Йордан, Сомалі, Західна Сахара, Люксембург і Сирія.
Варто враховувати, що дані, як наголошується в тексті дослідження, в основному взяті за 2016 рік.
Змін у порівнянні з торішнім індексом небагато. У першій п'ятірці, наприклад, всього один новачок — на п'яту сходинку вийшла Ірландія.
Топ-10 країн в рейтингу інвестиційної привабливості
- Сінгапур
- Гонконг
- Швейцарія
- Нідерланди
- Ірландія (+1)
- Данія (-1)
- Норвегія (-1)
- Великобританія (+1)
- Канада (+3)
- Австралія (+1)
З десятки випали Німеччина і Нова Зеландія, але це пов'язано з високою конкуренцією за топові позиції, а не суттєве погіршення бізнес-клімату в країні.
Україна, перебуваючи на 131 місці, показала кращі результати в економічному (106) і соціокультурному (106) напрямках.
У політичному рейтингу країна на 145 місці з 174. У загальному заліку Україна випереджає М'янму, Джібуті, Сенегал, Узбекистан і Свазіленд. Найближчі конкуренти в порядку зростання позицій: Бенін, М'янма, Таджикистан, Алжир, Сан-Томе і Прінсіпі.
З найближчих країн найкращі результати у Чехії (24), Словенії (31), Литви (34), Польщі (35), Латвії (37). При цьому Казахстан вийшов на 65 місце, Білорусь посіла 80 сходинку, а Росія — 95, увійшовши до списку найбільш швидкозростаючих з 14 доданими позиціями.
За даними IBC, Україна займає друге місце в світі за кількістю смертей від забруднення повітрям — в 2015 році показник становив 126,8 осіб на 100 000 жителів.
Крім цього, Україна посіла 82 місце в рейтингу індексу використання ресурсів, як і в торішньому індексі.
Коментарі - 21
«Из ближайших стран лучшие результаты у Чехии (24), Словении (31), Литвы (34), Польши (35), Латвии (37). При этом Казахстан вышел на 65 место, Беларусь заняла 80 строчку, а Россия — 95, войдя в список самых быстрорастущих с 14 добавленными позициями.» — это результаты работы Президента и Правительства! Печально смотреть на соседей.
Тут не давно публиковали рейтинг ведения бизнеса и Украина в десятке(сам рейтинг кривой и мало стран), как то не отражается на людях обычных.
Печально за такой результат.
видимо в 2015 война положительно повлияла?
'The changes compared to the index in the previous year greatly reflect the global developments that took place in 2014. In particular, this period saw the events in Ukraine and the emergence of the so called Islamic State. As a result, Ukraine is the big loser in the ranking.'
И почему вы не пишете что в 2014 было 109ое место?
Такие как Вы всегда будут выгораживать нынешних и поливать грязью папэредников потому что так удобно, удобно списывать на них, на войну, на Россиию но покапаться в себе и найти корень зла, не не…
одно из двух либо чел сам сидит у кормушки при власти или он пустой в башке чтобы думать… Вы для начала посмотрите хотя бы все программы Радио свободы «Схема коррупция в деталях» не про папэредников а нынешнюю власть, может быть прозреете… и они не кремлевские агенты, а журналисты которые пытаются показать правду
К тому же ваши обвинения безосновательны. Во-первых, я совсем не выгораживаю нынешнюю власть, я с вами согласен что она не намного лучше всех остальных предыдущих, а во-вторых в моем комментарии вроде бы нету того что льется с ‘украинских каналов’, только ссылка на текст исследования, которое вы сами же предложили.
2014 здесь также не причем
был 2013 страна занимала 99 место (это еще при Яныке большая часть)
а так как эти отчеты ведутся только 2012 значит мы не можем сделать вывод о попередниках…
так вот 2014 опускается на 109, но в 2015 взлетает сразу на 89, получается Ваш аргумент что «военные действия» не выдерживает критику, значит все таки возможно в этих условиях показывать рост! Было бы желание
Если на одной части страны военные действия, что мешает власти создать супер условия для ведения бизнеса? ответ — ничего, только желание и воля это власти. Что мешает создавать инкубаторы, хабы, эконом зоны где будут развиваться проекты — мешает только власть которой выгодны данные условия, потому что все свои огрехи можно спихнуть на агрессора и попередников. Ну и не забудем про ленивый народ Украины, которым будут управлять как стадом. За 5 лет я не увидел ни одного многотысчного митинга в пользу каких то реформ или с требованием реформ, тут во Франции чуть что французы идут бастовать, а в Украине… как будто всем пох
По-друге, чітко вказано, на чому побудований індекс. Провал 2014 року був спричинений девальвацією гривні та зменшенням доходу населення. Стабільна політична ситуація (провладна коаліція, перші реформи, підтримка населення) стримали подальше падіння.
На сьогодні ж, якщо економічна ситуація і наблизилась до рівня 2013, все ж наявність війни на досить прибуткових в минулому регіонах, а також збільшений борг, не виводять її на попередній рівень.
Натомість політична ситуація значно погіршилась по причині майбутніх виборів та сильної пробуксовки реформ. Той невеликий ріст за останній рік компенсується лише декількома урядовцями, які дійсно хочуть щось змінити в країні, незважаючи на той безлад, що панує в уряді. Не завдяки, а всупереч.
Соціокультурна складова теж просіла через міграцію ост- (чи вест-) арбайтерів. Поліпшення ж ситуації поки не наблюдається. Навіть медична реформа, яка може щось і змінить в майбутньому, ще далека від того, щоб на щось вплинути.
А щодо програм Радіо свободи — це лише ще одне джерело лайна, яким нас годують. Намагайтесь отримувати інформацію з навколишнього світу, а не радіо чи ТВ — так об'єктивніше. На інтері теж правду показують, але свою.
видимо в 2015 война положительно повлияла?»
«Стоит учитывать, что (в рейтинге за 2018 год) данные, как отмечается в тексте исследования, в основном взяты за 2016 год.»
Читайте внимательно — результаты исследования выходят с 2-хлетней задержкой. Поэтому действительно, на падение с 89 на 130 место в 2016 году (по данным за 2014й) очевидно повлияла война.
Нет, просто не красть как у нас, не спускать правосудие на переносы судов и т.д. Не один обокравший Акционер или ТОП менеджер банка не понес наказания! Полная безнаказанность и популизм у нас, вот и все!
https://www.consultancy.nl/media/The%20BDO%20International%20Business%20Congress%202013-7241.pdf
2013 — 99 место
2015 — 89 место
2016 — 130 место
Какой все таки «тоталитарный» режим в РБ что позволяет показывать такие результаты
По перше — вивчіть українську,
По друге — у країні зараз війна розв'язана Московією, яка може бути інвестопривабливість, нехай росія забере свої війська з України, і не чіпає кордони, тоді і подивимось на рейтинги.
Ну і по третє — «В политическом рейтинге страна на 145 месте из 174. В общем зачете Украина опережает Мьянмар, Джибути, Сенегал, Узбекистан и Свазиленд. Ближайшие конкуренты в порядке возрастания позиций: Бенин, Мьянма, Таджикистан, Алжир, Сан-Томе и Принсипи.»
Чарівні у вас виписки шановні.
Разочарую Вас, РФ никуда не уйдет, не испарится и не развалится.
А так же не вернёт ни сантиметра захваченных ею наших территорий.
Так же, будет уверенно вести деструктивную политику в отношении Украины. Открытая война, пропаганда, диверсии в тылу.
Как Вам таковая реальность?
И что будем делать?
«Вчити українську» и лететь вниз, накапливая долги?
Или?