4 липня 2018, 11:19 Читать на русском

Bank of America прогнозує повторення кризи 1998 року

Bank of America Corp. бачить паралелі між поточною ситуацією на світовому фондовому ринку і тією, що була напередодні світової кризи в 1998 році. Про це пише «Дело» з посиланням на Bloomberg.

Bank of America Corp.
Фото: segodnya.ua

Те, що вважалося локалізованою валютною кризою з девальвацією тайського бата в 1997 році, незабаром поширилося на інші ринки, що розвиваються, кульмінацією якого став дефолт 1998 року в Росії, заявили джерела агентства.

За даними банку, ринки, що розвиваються руйнуються під сильним доларом, в той час як акції високотехнологічних компаній просуваються на тлі оптимізму щодо траєкторії зростання США — двох інгредієнтів, які можуть бути задатками кризи, подібної тій, яка була два десятиліття тому.

Жорсткість політиків на початку 1990-х років заклала основу для підйому долара до 25% за три роки, нагадали аналітики. Разом з тим ринки, що розвиваються також на той момент були на спаді, додали вони.

Зараз, як вказує банк, ринок облігацій країн, що розвиваються знижується, досягаючи мінімуму з моменту світової фінансової кризи.

При цьому, як зазначає агентство, зазначені симптоми викликані і іншими факторами, такими як зниження вартості валют країн, що розвиваються є відносним і відбувається на тлі посилення США. У той же час до 2020 року, як очікується, зростання економік країн Азії складе 6%.

Падіння валют ринків, що розвиваються пов'язане з посиленням США, ніж слабкістю розвивається країн, підкреслюють експерти.

У той же час, як очікується, до 2020 року азіатська економіка збільшиться приблизно на 6%.

Раніше економісти США попередили президента країни Дональда Трампа про ризики нової Великої депресії.

Пізніше Світовий банк заявив про ризики нової глобальної рецесії.

Коментарі - 3

+
0
Андрей Иванов
Андрей Иванов
4 липня 2018, 12:25
#
Пузырь надувается, это видно по росту цен на нефть. Но никто не может спрогнозировать когда рванет. И каждый кризис имеет свою причину и следствие. Рвется там, где тонко (большие долги или сырьевые экономики), а там где страны правильно развиваются, там рост идет даже в кризис.Пример Польша в 2008 росла и не было обвала как в Украине.
+
+15
Саша Ник
Саша Ник
4 липня 2018, 12:52
#
https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.CD?end=2017&locations=PL-UA&start=1990&view=chart

Был обвал в Польше, как и в Украине.
Вопрос в другом, на сколько будет болезненным для Украины грядущий кризис?
Думаю, учитывая ориентир на зерно и окатыш, будет ооочень больно.
+
0
qZen
qZen
4 липня 2018, 12:39
#
Грамотный бизнесс в кризис зарабатывает!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама