Сукупний державний (прямий і гарантований) борг України в травні скоротився до 76,26 мільярда доларів в порівнянні з попереднім місяцем. Про це передають Українські Новини з посиланням на дані Мінфіну.
Держборг України в травні скоротився на 790 мільйонів доларів
Державний і гарантований державою борг на кінець травня склав 1,9 трильйона гривень, або 76,3 мільярда доларів, проти 2 трильйонів гривень, або 77,1 мільярда доларів.
Загальний розмір прямого держборгу станом на 31 травня склав 1,7 трильйона гривень (66,2 мільярда доларів) проти 1,8 трильйона гривень (66,7 мільярда доларів) в квітні.
При цьому прямий зовнішній борг за місяць скоротився на 0,6 млрд доларів до 37,6 млрд гривень, тоді як прямий внутрішній борг скоротився на 6,1 млрд гривень до 747,3 млрд гривень (в доларовому еквіваленті до 28,6 млрд доларів).
Читайте також: У квітні держборг скоротився на 320 млн доларів
Гарантований державою борг на 31 травня склав 262,3 млрд грн, або 10 млрд доларів.
Чим це добре: Скорочення держборгу означає, що уряд буде платити менше за його обслуговування. У Кабміну стане більше «вільних» грошей, які можна буде використовувати на інфраструктуру, соціалку.
Коментарі - 29
Минус 251 млн, остальные 550 млн заняли на внутреннем рынке или взяли из бюджета доходов?
что такое «бюджет доходов»? выплата долгов — это расходы.
— есть дефицит бюджета
— уменьшение госдолга
— нет финансирования\перекредитования
.
— печатаем деньги на погашение
Вы не правы полностью. Структура — это все что у государства есть, это не мелочи, а очень важно, даже важнее чем размер госдолга.
Вот из-за того что для большинства это мелочи, у нас не развиты государственные органы и институты. Только в НБУ что-то делают и только недавно, а большая часть государства бездействует и не может правильно реформироваться. Потому что нету понимания важности «кто какому министерству подчиняется и в какой департамент входит».
По сути, то что долг падает нормальными темпами хорошо.
Просто у нас, как страну все ставят в ПОЗУ, чем меньше будем должны миру, я имею ввиду государство, тем лучше. Но у нас пока власть без «правильной позы», слабо работает в правильном направлении.