12 червня 2018, 8:36 Читать на русском

Українцям пропонують відмовитися від банківських карток

Національний банк має намір розвивати альтернативні сервіси доступу клієнтів до коштів на рахунку в банку. Про це розповів глава НБУ Яків Смолій в інтерв'ю Дзеркалу тижня. Україна.

Національний банк має намір розвивати альтернативні сервіси доступу клієнтів до коштів на рахунку в банку.
Фото: pingvin.pro

«Картки — це дорого. Тут і утримання процесингу, і випуск карток. Які зараз тренди в світі? Існують європейські директиви, які говорять, що клієнт може сам вказати банку, яким сервісам він хоче надати доступ до свого рахунку. Без карток. Ми зараз над впровадженням цих технологій працюємо, вже виробили концепцію», — розповів Смолій.

В результаті клієнти отримають можливість дистанційного доступу до рахунку і безпеку трансакції з використанням безкарткових технологій «в режимі 24/7, миттєво і гарантовано».

«Ці рішення… передбачають, що операції будуть прив'язані безпосередньо до персонального банківського рахунку», — зазначив глава регулятора.

Смолій уточнив, що мова не йде про використання якихось принципово нових і дорогих технологій, а мається на увазі доопрацювання вже існуючих банківських систем.

«Ви з використанням дистанційних каналів, мобільного телефону або комп'ютера, через Інтернет будете ініціювати платіж зі свого рахунку. Він від вашого банку піде через систему електронних платежів НБУ до іншого банку і до рахунку одержувача. Без використання карткових процесингів», — пояснив Смолій.

За його словами, нова технологія не використовує процесинг взагалі. Вона спирається на вже існуючу систему електронних платежів НБУ та банківських операційних систем.

«Ми… просто маємо намір розвивати альтернативну інфраструктуру, яка сприяла б функціональній і ціновій конкуренції, появи нових гравців і послуг», — пояснив глава Нацбанку, додавши, що регулятор не пропонує аж зовсім відмовлятися від карткових технологій.

Крім того, в в рамках модернізації платіжного простору передбачається перехід на міжнародний стандарт визначення рахунків IBAN.

Коментарі - 5

+
+59
qZen
qZen
12 червня 2018, 8:43
#
>>>Украинцам предлагают отказаться от банковских карточек
>>>Мы ни в коем случае не предлагаем отказываться от карточных технологий

Ясно, понятно.
+
0
ballistic
ballistic
12 червня 2018, 12:40
#
Типова невідповідність заголовку і змісту.
+
0
Rybalove
Rybalove
12 червня 2018, 9:31
#
Альтернативные варианты и так есть, НСМЭП например, — полностью внутренняя система с копеечной себестоимостью транзакции… Может проще ее довести до ума?
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
12 червня 2018, 9:46
#
Visa и MasterCard будут не в восторге!
Если взять реалии, не думаю что это будет иметь большой эффект. Картами как пользовались так и еще долго будут пользоваться. Понятно что могут зашить счет в тот же телефон и платить телефоном к примеру, или снятие с банкомата без карты, путем отправки смс или звонка с КЦ банка.
+
0
Ferrari  Александровск
Ferrari Александровск
15 червня 2018, 23:59
#
Новые пути мошенничества, Я не пользуюсь телефоном для оплаты счетов. Это риски
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама