Державна служба статистики України офіційно оцінила нинішнє соціально-економічне становище в країні.
Держстат оцінив рівень життя українців
Відповідно до цієї оцінки, за січень-березень 2018 років спостерігається незначне поліпшення, але тільки порівняно з попереднім обвалом за багатьма напрямками, пише «Сегодня».
Кількість зареєстрованих безробітних на кінець березня становила 366,9 тис. осіб, з них допомогу із безробіття отримували 81,8%.
Рівень офіційного безробіття в цілому по країні на кінець березня становив 1,4% населення працездатного віку.
Середній обсяг допомоги із безробіття становив 2587 грн — 69,5% мінімальної заробітної плати (3723 грн).
Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, в березні порівняно з лютим збільшилася на 29,6%, до 93 тис.
У січні-березні обсяг середньої зарплати штатних працівників склав 7974 грн, і в порівнянні з відповідним періодом попереднього року він збільшився на 26,1%.
Середній обсяг оплати праці в усіх регіонах був вищим рівня мінімальної заробітної плати, водночас тільки в чотирьох з них заробітна плата перевищила середню в країні: Київ — 12392 грн, Донецька область — 8572 грн, Київська — 8206 грн і Дніпропетровська — 7995 грн.
Найнижча зарплата, яка не перевищувала 79% середньої з економіки, була в Херсонській, Чернігівській, Чернівецькій та Тернопільській областях.
Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати за січень-березень збільшилася на 2,3%, або на 53,8 млн грн, і на 1 квітня становила 2422,2 млн грн.
Індекс споживчих цін (індекс інфляції) в січні-березні становив 103,5% (у відповідному періоді попереднього року — 103,9%). Продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на 4,2%. Водночас на 9,2% знизилися ціни на гречку, цукор і сало.
Тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій зросли на 10,1%, водопостачання — на 3,2%, каналізацію — на 2,6%. Зростання цін у сфері охорони здоров'я становило 3,3%.
Ціни в сфері транспорту підвищилися на 3,8% головним чином через подорожчання транспортних послуг на 6,4%, палива та мастил на 4%.
Коментарі - 9
И если их учесть в статистику — может оказаться, что Украина не такая бедная страна. А бедные только те, кто ноют и не хотят работать.
ЕН никак не привязан к вашей ЗП.
Прямо одни умники, не занют, но утверждают. ГФС отлично знают сколько зарабатывают единщики.