Кабмін прийняв чотири постанови, які дозволять продовжити впроваджувати медичну реформу.
Кабмін затвердив тарифи за обслуговування пацієнтів
Документи закріплюють наступні норми: скільки заклади отримають за обслуговування пацієнтів у другій половині 2018 року, як медустанови будуть укладати договори з Національною службою здоров'я України і як буде функціонувати електронна система охорони здоров'я, пише «Дело».
Тарифи
Постановою Кабміну закріплений базовий тариф за обслуговування пацієнта в 2018 році — 370 грн за людину в рік. Йдеться про пряму оплату від НСЗУ, які отримає медустанова за кожного пацієнта, підписав з ним декларацію.
У перехідний період протягом 2018 року медустанови будуть отримувати додаткове фінансування і за частину пацієнтів, які були прикріплені за територіальним принципом. Тариф на цих пацієнтів складе 240 грн на рік.
Крім того, певні коригувальні вікові коефіцієнти:
від 0 до 5 років — 4 посилання — 1 480 грн;
від 6 до 17 років — 2,2 — 814 грн;
від 18 до 39 років — 1 — 370 грн;
від 40 до 64 років — 1,2 — 444 грн;
65 років — 2 — 740 грн.
«Тепер керівники установ мають всі інструменти, щоб розрахувати, який дохід вони зможуть отримати з липня, і спланувати, скільки пацієнтів вони можуть залучити», — зазначив під час брифінгу Кабміну заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.
Електронні договори
Тепер є законодавча база, що дозволяє почати укладання договорів між Національною службою здоров'я України та медичними установами, які надають первинну медичну допомогу.
Документообіг між медичними установами та НСЗУ відбуватиметься виключно в електронному вигляді.
«Подавати заявки, підписувати договори, надання звітів про роботу та відповідно отримувати кошти від НСЗУ заклади будуть тільки через електронну систему охорони здоров'я. Гроші будуть перераховуватися щомісяця залежно від кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями конкретного закладу», — зазначив Олег Петренко.
Електронна система охорони здоров'я
Уряд прийняв постанову «Про затвердження порядку функціонування електронної системи охорони здоров'я».
Система «Електронне здоров'я» основний інструмент Національної служби здоров'я для електронного документообігу, оплата медичним закладам згідно з програмою медичних гарантій і збору статистичних даних в режимі реального часу.
Зараз в Системі реєструються медичні установи і лікарі для підписання декларацій з пацієнтами. Згодом функціонал електронної системи буде розширюватися: з'являться електронні рецепти і медичні карти.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 32
И не стоит забывать про 2000 человек ограничение. Думаю людям в возрасте от 18 до 39 лет будет сложнее всего пробиться к врачу.
Яркий пример моя мама. Даже при отсутствии данного новшества ей медсестра сказала, что прежде чем врач вас возьмёт к себе он должен вас осмотреть и только потом примет решение… То есть не мы выбираем врачей, а врач выбирает нас.
Ну и давайте посчитаем. Педиатр самая выгодная профессия. 1480грн*2000чел/12мес = 246 000 грн в месяц? О_о ЧТООООО?????
А кто будет писать что он столько не наберет — врачи за частую работают сразу в 2х больницах как минимум. Поєтому наберет аж бигом.
— але ж люди в цьому віці найменше ходять до лікаря.
Ледачому лікарю простіше підписати 2000 пацієнтів в розквіті сил і не мати клопоту, ніж за ті самі гроші мати щоденний гемор з 1000 пенсіонерів.
Коефіцієнти ж не зі стелі взяті, мабуть добре вивчали статистику та рахували. У Вас є якийсь медичний досвід, щоб зробити такі критичні заяви?
И скажите мне, на основании каких данных они считали??? Как они анализировали кто и как часто болеет? Максимум прикинули по возрасту кто болеет часто, а кто нет. Вот и вся статистика.
Уборщица моет унитазы и «не має клопоту». Только её ЗП в 3200 наверное мало устраивает. Так само будет и тут. Всё равно врач сидит на работе. Что там ещё делать, кроме как пить коньяк и принимать больных?=) И врач тоже захочет выше ЗП.
До того ж Ви самі в підтвердження Вашої оцінки навели лише один кейс з Вашою мамою — це Ваша статистика?
Крім того коефіцієнти підібрані якраз на основі середньостатистичної кількості відвідувань лікаря різними віковими групами: лікар в середньому за місяць витрачає на одну дитину 0-5 років в 4 рази більше часу, аніж на дорослого. Адже якщо я взагалі не пам'ятаю, де знаходиться наша лікарня, то немовлята повинні туди з'являтись обов'язково.
Хоча, Ви, швидше за все, все це знаєте і розумієте, але прикидаєтесь… :)
Пока есть здоровье пить коньяк.
У педиатра — 900, у семейного врача — 1800, у терапевта — 2000.
Так что педиатр будет получать 1480*900/12=111000 грн/мес.
Но при этом их обяжут платить зарплату медсестре, оплачивать коммуналку и аренду кабинета. С последним не уверен. И т.д., и т.п.
Есть достаточно проблем по введению и урегулированию этих нововведений.
Например, как по мне врач должен иметь право отказать пациенту, потому как встречаются и неадекваты.
Если с врачом подписана декларация, то врач обязан к нему приехать в критичной ситуации, но никто не подумал про то, что пациент может переехать в другой район или область. И что теперь ради одного пациента врачу нужно забить на всех остальных и потратить полдня-день на обслуживание одного?
Если врач будет платить медсестре, то и он должен ее выбирать, у нас же скорее всего будет совок, какую дали в поликлинике, такая и будет.
Некоторые «гениальные» руководители обязали самих врачей проводить заполнение декларации, не обеспечив при этом компьютером, оргтехникой и шкафом-сейфом для хранения документов. И при этом требуют исполнять указание.
Пока врачами будут заполнятся эти декларации, время приема будет увеличено с 20 до 40 минут.
Электронную очередь на 2 недели вперед забита пенсионерами, при том, что большинство из них ходят в поликли
В итоге мед. реформы получим тот же совок как и было, но с необоснованным ценником. Укрпочта и Укрзализныця в пример. Позитивных изменений по пальцам пересчитать, а ценник на некоторые направления уже сравним с перелетом в другую страну лоукостом.
«Но при этом их обяжут платить зарплату медсестре» — где вы прочитали такой бред. Для выплаты ЗП врач должен быть как минимум ЧП.
за выделенные деньги на врача и будут платить медсестре.
бредом больше попахивает сайт с рейтингом врачей.
надо переходить к платной и страховой медицины, а эти реформы ни к чему хорошему не приведут.
Не нужно создавать мифы.
Семейный врач может обслуживать 1800 пациентов, терапевт – 2 000, а педиатр – 900.
Реформа с косякими, но с чего-то нужно начинать.
Все мои знакомые работники наших больниц в целом положительно оценивают реформу.
Все, кроме одного — зав. хирургического отделения «тысячки».
Он кроет матом Супрун, потому что она ему коррупционные схемы ломает :)
Никто их расторгать не будет — договорами пациентов будут торговать врачи на своём закрытом для простых смертных интернет-сайте.
У меня другой вопрос, что делать если у моего врача очередь на 3 дня с пенсионеров…
Я вот имел глупость пойти к врачу. Пришел в 7 утра очередь была такая, что талончиков не хватило.
Как мне сказали пенсионеры — нужно в 6 утра приходить…
Не болеть. :-)