Як і прогнозував «Мінфін» у своєму тижневому прогнозі — курс долара поступово піде вгору, починаючи з вівторка. Причини:
Міжбанк у вівторок: валюта подорожчає
1) Основна частина клієнтів уже закінчила бюджетні розрахунки і потреба в гривні у них скорочується. Це працює проти нацвалюти, тому що експортери менш охоче продають валюту, чим скорочують пропозицію на міжбанку;
2) До кінця місяця держава повинна перерахувати компаніям за нашими даними до 5 млрд гривень у вигляді відшкодування ПДВ. Поки великі суми не заходили і відповідно — ймовірність їх виходу на ринок все зростає. Великі експортери не поспішають продавати валюту понад обов'язкових продажів, сподіваючись на зростання курсу;
3) Очікування ринку на зростання попиту на валюту з боку нерезидентів, яким до кінця місяця погасять частину раніше куплених ними короткострокових ОВДП. Багато хто з іноземців захочуть вивести зароблене і вийдуть на торги з купівлею. Це також працює проти гривні, тому що основні гравці не поспішають розлучатися з валютою;
4) Сьогодні розміщення валютних ОВДП Мінфіном України і багато банків будуть купувати їх за рахунок власних валютних коштів, куплених на торгах на позицію фінустанов. Це також збільшить попит на валюту;
Все це створює психологічні та економічні передумови до зростання курсу. Котирування долара за нашими прогнозами сьогодні перебуватиме в межах коридору 26,15-26,25 гривень при здійсненні до 610 угод за сесію на суму до 440 млн доларів.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 25,85-26,08 і продаж 26,05-26,25 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,92-25,98 гривень та продаж 26,04-26,10 гривень.
Про тенденції на торгах за 23 квітня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля — подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої опитаних покращилися щодо перспектив гривні як за офіційним курсом долара, так за котируваннями міжбанку.
За офіційним курсом 83% респондентів вважають, що долар буде нижче 26,25 гривень. 17% опитаних поки впевнені в його швидкому поверненні до рівня понад 26,26 гривень.
За міжбанківським курсом 88% респондентів вважають, що курс опуститься нижче 26,25 гривень. 12% — очікують його довгострокового закріплення вище 26,26 гривень.
Прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара на завтра ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 13
Там спокойствие. в отличие от Межбанка. Причин действительно много, сайт их озвучил: остатки могут скоро сильно вырасти от возмещения НДС, окончание расч.дней, выплаты по ОВГЗ и прочие. Потому межбанк впервые в день когда аукцион — растет курс. Рано или поздно все заходы нерезов имеют обратную сторону. Сейчас мы начинаем немного чувствовать. Представьте что будет с августа?! Там наличный будет больше включен в такие баталии.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/115509/
Потому интерес к покупке очень мал.
Что за бред? где вы это прогнозировали?
Прогноз объемов операций и активности валютного межбанка на эту неделю:
23 -25 апреля (понедельник-среда). Тренд по курсу на межбанке сформируют ситуативные интересы и действия крупных игроков, а также поведение Нацбанка при возникновении перекосов спроса и предложения. Регулятор будет экономить ЗВР и поэтому с продажей доллара будет выходить только в случае крайней необходимости. Постараются заработать на этом спекулянты, работая как « в две стороны», так и «на повышение».Особенно в дни выплат нерезидентам по гривневым ОВГЗ.
В случае наличия излишка предложения, НБУ будет активно выходить со скупкой валюты с соответствующими интервенциями через Matching или аукционами. Таким образом он удержит доллар от существенного проседания. Объемы операций составят до $360-440 млн при заключении до 520-610 сделок.
Вы издеваетесь?
Итак заголовок «Доллар начнет расти: поможет ли НБУ нацвалюте» — наверное говорит о том, что курс будет расти.
Второе — почитайте факторы, которые будут влиять на рынок -середина статьи и там как раз про то, что повлияет на курс все четко расписано. Вы же цитируете только их прогноз по объему и активности — это отдельная часть статьи и там в основном речь идет об объемах операций.
Подведем итоги: на этой неделе нас ожидает рост волатильности на межбанке и продолжение активного противостояния ситуативных курсовых интересов крупных игроков межбанка и спекулянтов.
В любом случае, Нацбанку придется более активно присутствовать на рынке с интервенциями. При перекосах спроса и предложения в объемах более $50 млн, НБУ будет выходить в формате аукционов, при более низких объемах — в анонимном режиме через Matching.
Ни слова о росте курса, да ещё и рано говорить о «правильном» прогнозе, доживем до конца недели — увидим. ;)