Необхідність проведення бюджетних розрахунків у більшості клієнтів — була головним драйвером валютного міжбанку. Скорочена сесія (за регламентом — до 16:00) останнього робочого дня тижня — не дозволяла покупцям і продавцям на торгах особливо зволікати з укладанням угод.
Долар просів: що допомагає гривні на міжбанку
Недовге розгойдування — і після 11 години на міжбанку вже були присутні всі основні гравці.
Сьогодні гривня була потрібна всім і в протистоянні інтересів великих покупців та продавців перемогли перші.
Охочих продати валюту виявилося дещо більше, ніж бажаючих її купити і це відбилося на тренді по курсу — долар дуже неохоче, але все ж подешевшав.
Хід торгів:
У першу годину сесії на невеликих угодах пропозиція перевищувала попит, що призвело до зниження курсу долара з ранкових декларативних 26,18/26,22 до 26,17/26,20 гривень до 11 години. Пробувши в цих межах майже до 12 годин — курс став поступово просідати під тиском пропозиції валюти з боку великих продавців. Спекулянти, побачивши низький попит — працювали тільки у режимі «з обороту».
Після 12 годин — долар продовжив відступати: к обіду — до 26,17/26,195 гривень, а ко 14:00 — до 26,165/26,19. На цій позначці активна частина торгів п'ятниці і завершилася. На поодиноких угодах — до 15-ї години — долар зупинився у межах вузького коридору 26,16-26,165/26,185. Завершилися торги на рівні 26,165/26,185 гривень за долар.
Найактивнішими учасниками ринку сьогодні традиційно були аграрії, металурги і торговці енергоносіями, але через проведення бюджетних розрахунків було помічено і багато дрібних угод, де продавцями валюти виступали компанії всіх інших напрямків економічної діяльності. Це поліпшило статистику торгів і вивело її на рівень непоганих показників, як для п'ятничної сесії — зареєстровано 554 угоди на суму 380, 50 млн доларів.
НБУ не виходив на міжбанк у більш публічній формі інтервенції — аукціону. Більшість угод за даними ВалКлі пройшло у коридорі 26,1785-26,2164 гривень за долар.
Головні події 20 квітня на міжбанку:
1. Зниження котирувань долара з ранкових декларативних 26,18/26,22 до 26,165/26,185 гривень до кінця сесії;
2. Нацбанк не виходив на торги в більш публічному форматі аукціону;
3. Зареєстровано 554 угоди на суму $380,50 млн по середньозваженому курсу 26,1785.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 5
Наличный курс по доллару не изменился, здесь не было паники на протяжении всей недели, один день когда на межбанке резко вырос курс, наличный более плавно отреагировал.
Межбанк вырос так как там преобладали спекулятивные сделки, сейчас игроки могут придерживать валюту и этим они воспользовались когда на рынок в один день почти вывалилось более 14 млрд.грн, часть ушла налоги и расчеты, но не мало и на валют.рынок. Это сыграло на руку росту доллара.
Рубль быстро восстановил позиции, после новостей о том, что далее санкции пока не пойдут, плюс на руку рост цен на нефть, потому рынок вернулся к диапазону 0,425.
Следующая неделя:
Аукцион во вторник, плюс окончание месяца перед 4 днями выходных, все будут спешить как слить валюту так и купить. Я не думаю что аукцион кардинально сменит ситуацию, разве что на межбанке будет некий скачек, но не существенный. Наличный я думаю как всегда «жить в своей гавани», плюс минус 10 коп от силы прыжок, но ниже 26,00 — я не верю что уйдет. У металлургов, несмотря на пошлины в США для всего мира, это мало отразится, все хорошо.
Политики как всегда у нас, точнее в последнее время не как не реагируют на слова от МВФ и ЕС, при этом делегация от НБУ общается в США с МВФ, это мало что даст, скорее просто объяснения, почему депутаты такие у нас ленивые и лживые!
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/115509/
а) впервые за многие годы переводы заробитчан превысили кредиты МВФ, т.е. в денежную массу наконец то пошла реальная валюта которую выкупать некому, кредиты МВФ до этого практически никогда на вливались в экономику, они сразу распределялись узким кругом людей и выводились в оффшоры, в свою очередь крупицы валюты пересичных скупались на внутреннем рынке дабы отдать старые кредиты.
б) люди сейчас не могут откладывать (не чем), посему тратят заначки в надежде что заначек хватит пережить «но новому».
Другой вопрос когда, как и чем это закончится, ну не может же МВФ давать кредиты вечно наращивая наш долг.
У нас отмывают на этом бизнесе миллиарды. Никто не сел. Помню как аресты были ОблАвтоДоров с Ирпеня и прочих районов Киев.обл, пока так и не сели с 2014 года никто