19 квітня 2018, 9:36 Читать на русском

В НБУ розповіли, що гальмує регулювання ринку криптовалют

Спеціальна робоча група, до якої входять і фахівці НБУ, за дорученням РНБО зараз працює над врегулюванням статусу криптовалюти та питанням функціонування ринку криптовалют в цілому.

Спеціальна робоча група, до якої входять і фахівці НБУ, за дорученням РНБО зараз працює над врегулюванням статусу криптовалюти та питанням функціонування ринку криптовалют в цілому.
Фото: allcryptonews.com

Про це в інтерв’ю порталу K750 розповів директор Департаменту стратегії та реформування Михайло Відякін.

«У світі досі немає єдиної міжнародної позиції щодо статусу криптовалют та регулювання криптовалютного ринку. Тому і локальним регуляторам непросто визначитися із правовим статусом.

Водночас НБУ разом з іншими регуляторами в грудні 2017 року випустили спільну заяву, де пояснили, чому біткоїн та інші криптовалюти не можуть називатися платіжним засобом – тому, що це не є валюта, випущена єдиним центральним емітентом конкретної держави», – сказав Відякін.

Він пояснив, чому ж криптовалюти не підпадають під валютне законодавство. «Так тому, що не випущені жодним Центробанком. Чому не потрапляють під готівкове регулювання? Тому, що не мають фізичної форми. Чому не можуть використовуватися як електронні гроші? Тому, що не прив’язані до рахунків банків чи інших організацій, які мають фінансову ліцензію», – сказав Відякін.

Зараз спеціальна робоча група, до якої входять і фахівці НБУ, за дорученням РНБО працює над врегулюванням статусу криптовалюти та питанням функціонування ринку криптовалют в цілому, пише «Укрінформ».

«Гальмує цей процес, зокрема, відсутність єдиного підходу в європейському законодавстві, адже Україна має на меті гармонізацію українських законів з європейськими», – зауважив Відякін.

Коментарі - 6

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
19 квітня 2018, 9:43
#
Кратко — полная непонятка, никто не хочет брать ответственность. Потому пока только разговоры
+
+77
getup
getup
19 квітня 2018, 10:14
#
Правильно, пусть лучше не лезут в то, о чем они не имеют никакого представления. Это самое правильное решение.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
19 квітня 2018, 10:29
#
Гармонизировать можно и с американским опытом.
Чем дольше будут ничего не предпринимать — тем больше уйдет в тень…
+
0
semenvekselberg
semenvekselberg
19 квітня 2018, 11:04
#
Идущие из Китая и других стран ограничения виртуальных денег не локального происхождения очень дальновидны, в то время как создание локальных служит противовесом иностранным То, что называется государственной экономической политикой, и в отличие от того, что происходит у нас…
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
19 квітня 2018, 11:38
#
Где вы деньги увидели в крипте.
Это всего-лишь виртуальный товар.
+
0
Григорий П
Григорий П
19 квітня 2018, 17:19
#
«специалисты НБУ… сейчас работает над урегулированием статуса криптовалюты»… Меня смутило слово «специалисты»… они хоть биткойн от блокчейна смогут отличить?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися