Мінфін - Курси валют України

Встановити
18 квітня 2018, 8:06

IT: Де відкрити рахунок для «обраних»

IT-індустрія активно розвивається в Україні. За даними асоціації IT Ukraine, за минулий рік обсяг експорту галузі зріс на 20% — до $3,6 млрд. У цій сфері сьогодні зайнято десятки тисяч українців. Тож не дивно, що все більше банків приділяє їх обслуговування особливу увагу.

IT-індустрія активно розвивається в Україні. За даними асоціації IT Ukraine, за минулий рік обсяг експорту галузі зріс на 20% — до $3,6 млрд.
Фото: news.com.au

Дані різних джерел про параметри українського IT-ринку дуже різняться. Згідно з інформацією Держстату, наприклад, обсяг експорту таких послуг в минулому році зріс на 3,8% — до $ 1,7 млрд. У той же час профільні асоціації призводять зовсім інші цифри. В IT Ukraine підрахували, що компанії експортували послуги в 2017 році на $3,6 млрд. Там прогнозують, що в 2018 році цей показник може вирости до $4,5 млрд, а до 2020 року — досягти $6 млрд. При цьому тільки за 2018 рік число українських програмістів збільшиться з 116 000 до 145 000.

Більшість фахівців IT-компаній орієнтовано на роботу на зовнішніх ринках та отримують зарплату в твердій валюті. Не дивно, що вони — ласі клієнти для банків. Щоб залучити на обслуговування програмістів, фінустанови розробляють для них окремі пакети зі спеціальними пропозиціями. «Мінфін» вирішив подивитися, що банки пропонують IT-фахівцям.

Банки та IT

«Мінфін» з'ясував, що майже половина українських айтишників сконцентрована у ПриватБанку. Як розповіли в прес-службі держбанку, в минулому році у них обслуговувалося 53 000 IT-фахівців. Через їхні рахунки в Україну «зайшло» $400 млн.

Така популярність не дивує — Приват надає програмістам безліч «плюшок». Серед них — автоматичне зарахування валюти від великих міжнародних компаній, наприклад, Upwork, Google, Facebook, Apple, Toptal, Freelancer.com. У прес-службі Привату стверджують, що в цьому списку знаходиться більше 1 000 фірм-нерезидентів. Ще один безперечний плюс держбанку — можливість передачі звітності в податкову через онлайн-банкінг та окремий контакт-центр для фрілансерів й програмістів.

Інші банки не мають наміру чекати, поки Приват прибере до рук всіх IT-фахівців. Тим більше, що галузі пророкують бурхливий ріст.

«The Global Sourcing Association назвала Україну кращою країною для надання ІТ-послуг, а 13 українських компаній потрапили в рейтинг кращих постачальників The Global Outsourcing 100. Експерти прогнозують в 2018 році подальше зростання сектора на 20-25% і подвоєння обсягів в найближчі чотири роки, зі збільшенням кількості зайнятих в галузі до 240 тисяч осіб », — каже керівник проектів управління підтримки продажів корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Андрій Кулик.

«Це досить перспективна галузь, в яку потрібно обов'язково йти з банківськими продуктами. Наприклад, тільки в якості податків за 12 місяців 2017 року IT-компанії принесли в бюджет близько 7,8 млрд грн », — згодна з колегою директор департаменту малого та середнього бізнесу Банку Південний Ніна Тараненко.

Директор департаменту транзакційного бізнесу ПУМБ Антон Гурбан також налаштований оптимістично — він прогнозує зростання ринку на рівні 15-20%. Зараз в ПУМБі обслуговується всього 3 000 IT-шників, але банк має намір активно розвивати цей напрямок.

В ОТП Банку озвучують скромніші оцінки: там вважають, що в 2018 році кількість IT-фахівців виросте приблизно на 10%. Саме настільки ж банк має намір збільшити і кількість клієнтів-програмістів. На кінець 2017 року ОТП мало рахунку 15 000 IT-підприємців.

«Динаміка IT-ринку оцінюється, в першу чергу, за кількістю основного активу — персоналу. Протягом останніх чотирьох років цей ринок демонструє стабільне зростання на 10-12% рік до року. По суті, це одна з небагатьох галузей, які не дивлячись на кризові явища, не тільки не скорочується, але й демонструє впевнене зростання », — говорить віце-президент, голова управління масового й середнього бізнесу Альфа-Банку Ігор Вірясов. Як багато айтишників обслуговується в банку, в Альфі «Мінфіну» не розповіли.

У боротьбу за перспективних клієнтів включаються навіть ті банки, які раніше не орієнтувалися на IT-напрямок.

«Зараз частка IT-фахівців серед клієнтів банку становить близько 7%. Ця цифра зростає щомісяця навіть з урахуванням того, що цілеспрямовано в цій сфері ми почали працювати не так вже й давно — з осені 2017 року. Наша мета на 2018 рік — збільшити частку таких клієнтів в портфелі МСБ мінімум до 35% », — розповідає перший заступник голови правління Банку Конкорд Юрій Задоя.

За його словами, валютні надходження IT-шників зараз складають майже половину від загального обсягу валюти, яку банк зараховує на рахунки ФОПівців. За юрособами показник набагато менше — 3-4%. Але це пов'язано з тим, що Конкорд банк лише нещодавно запустив цю програму.

Де краще

Однозначно сказати, де краще відкрити рахунок для IT — складно, адже значення має безліч чинників. Наприклад, у ПриватБанку й Альфа-Банку зручно проводити оплати та знімати готівку, оскільки ці дві фінустанови прив'язують карти безпосередньо до рахунку для IT-шників.

В інших же банках для цих цілей доведеться відкривати додатковий картковий рахунок. По-перше, це додаткові витрати. По-друге, це не зовсім зручно, оскільки кожен раз доведеться перекидати гроші з «IT-рахунку» на картковий. Хоча це однозначно краще, ніж взагалі не мати карткового рахунку та знімати гроші в касі.

Якщо дивитися на вартість відкриття та обслуговування, то одні з найкращих умов в Конкорді. Ця фінустанова дійсно агресивно привертає IT-шників та встановила для них символічну плату в 1 грн. Більш того, Конкорд не стягує комісію при проведенні платежів контрагентам, тоді як в інших банках вона становить 1,5 грн-3 грн.

Загальні умови

Банк Плата за відкриття Щомісячна комісія за обслуговування Платіж в інший банк через інтернет-банкінг Кількість безкоштовних платежів на місяць Переказ на карту фізособи іншого банку* Зняття грошей з картки в банкоматі свого банку* Карта пов'язана безпосередньо з рахунком
ПриватБанк 0 50 грн 3 грн 0 3 грн 0,75%
ПУМБ 1 49 грн 2 грн  0,50% 0 — 1,5% + 5 грн**
УкрСиббанк 0 20 грн 2 грн 0 0,50% 0,5%
Альфа-Банк 0 50 грн  2 грн 0 0,3 — 0,75%  0,75%
ОТП 40 грн 40 грн 1,5 грн 5 0  0,35%
Південний 1 грн 65 грн 2 грн 1% мин 10 грн  0,3% + 1 грн 
Кредит Дніпро 0 0 2 грн 0 0,75% 0,60%-0,80%*
Ідея Банк 0 49 грн 2 грн 0,4%-0,6%** 0,5%-2,5%**
Конкорд 1 грн 1 грн 0 - 0,70% 5 грн ***

*для банків, у яких карта безпосередньо не прив'язана до рахунку, вказані тарифи карткових пакетів, які доведеться відкривати додатково, крім основного рахунку. Пакети вибирали за рекомендацією співробітників контакт-центрів

** розмір комісії може коливатися в залежності від суми

*** банк планує надати цю можливість з початку 3 кварталу 2018 року

Отримати валюту

Майже у всіх банках схема отримання валютних переказів досить однакова. Клієнту відкривають додатковий валютний рахунок в доларах або євро. На нього «капає» валюта. Щоб банк зарахував гроші на основний гривневий рахунок, клієнт повинен надати йому документи, які підтверджують співпрацю з тією чи іншою компанією. Це — вимога валютного контролю.

«ІТ-підприємці, як і всі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності в Україні, повинні продавати 50% своєї валютної виручки. Щоб швидко продавати валюту, банк розробив спеціальний шаблон договору, куди входять сам договір та рахунок-фактура (invoice), який не вимагає підписання з боку контрагента клієнта », — розповідає Андрій Кулик.

Вимога про надання документів діє практично у всіх банках. Але є й винятки. У ПриватБанку валюта від відомих компаній-нерезидентів зараховується автоматично. Але для першого зарахування все ж доведеться відправити в держбанк лист про договір-оферту.

У Конкорді кажуть, що для представників IT-ринку фінмоніторингом передбачена спрощена схема. Тому в деяких випадках, коли мова йде про співпрацю зі світовими гігантами IT-індустрії, можна просто відсилатися на публічні договори, які розміщені на їх сайтах. При проведенні більш складних операцій фінустанова надає спеціальних менеджерів, які допоможуть все правильно оформити та провести операцію.

Коли бюрократичні процедури улагоджені, банки або продають решту 50% валюти клієнта на міжбанку, або ж просто зараховують їх на рахунок. Комісії банків за продажу валюти коливаються від 0,10% до 0,35% від суми угоди.

Хоча, є два винятки — ПриватБанк й Конкорд. ПриватБанк проводить конвертацію за своїм курсом й не стягує додаткових плат як за продаж, так й купівлю валюти. Конкорд же встановив нульову комісію, але тільки на продаж валюти.

Комісії за валютні операції

Банк Додаткова плата за валютний рахунок Комісія за конвертацію валюти
Купівля Продаж
ПриватБанк 0 Конвертація за курсом банку
ПУМБ 0 0,4% 0,20%
УкрСиббанк 20 грн 1% 0,10%
Альфа-Банк 20 грн 0,25%-0,50%* 0,15%
ОТП** 0 -

0,15%-0,35***

Південний 0 0,20% 0,20%
Кредит Дніпро 0 0,10% 0,10%
Ідея Банк 0 0,10%  0,10%
Конкорд 0 0,15%-0,20%* 0

*залежить від суми зарахування

**в ОТП відкривається тільки гривневий рахунок. Валюта зараховується через транзитний, тому покупка валюти в цьому тарифному пакеті не передбачена

***залежить від дати продажу. СПОТ (через день після зарахування) — 0,15%, «завтра» — 0,25%, «сьогодні» — 0,35%.

Підтримка

Майже всі банки розміщують на сайтах тільки загальну інформацію про рахунки для IT-шників. Тому для збору інформації «Мінфіну» довелося обдзвонювати контакт-центри. Робота консультантів, особливо великих фінустанов, м'яко сказати здивувала.

Надати інформацію відразу змогли в ПриватБанку. Хоча оператори рази три перенаправляли дзвінок в різні відділи, все ж «Мінфін» отримав відповіді на всі свої питання. Також майже відразу зорієнтувалися оператори УкрСиббанку й Ідея Банку. Хоча в останньому банку нам спочатку довелося переконувати менеджерів, що у них насправді є спеціальний продукт для програмістів.

Співробітники контакт-центру Альфа-Банку також розгубилися і хаотично перенаправляли дзвінок в різні відділи. У кожному з них «Мінфіну» пропонували взяти «кредит готівкою за 59 хвилин» або оформити кредитну карту, але про рахунки для IT — поняття не мали. В результаті оператор «здався» і продиктував номер. Зателефонувавши туди, ми нарешті змогли отримати потрібну інформацію.

Досить несподівано було почути від менеджерів великих банків, таких як ОТП, ПУМБ, Банк Південний й Кредит Дніпро, що прямо на лінії консультацію по IT-рахунках отримати не можна. Оператори цих банків просили залишити дані, за якими потім передзвонювали компетентні співробітники. Така ж ситуація була й у Конкорді. Але, з огляду на невеликі розміри цього банку, це було передбачувано. Радує те, що рівень консультацій був високим, оператори відповіли на всі питання.

Документи для відкриття

Одна з головних умов для оформлення IT-пакету в банку — зареєстрований ФОП. При чому КВЕД повинен відповідати сфері діяльності. Перелік відповідних КВЕДів відрізняється в залежності від кожного конкретного банку. Один з найпоширеніших — 62.01 (комп'ютерне програмування).

КВЕДи можуть не обмежуватися тільки «істинно IT-шним» секторами. Наприклад, Банк Конкорд додатково підтримує 10 КВЕДів, серед яких 74.20 (діяльність в сфері фотографій), 74.30 (послуги перекладу), або 74.90 (інша професійна, наукова та технічна діяльність).

Якщо КВЕД підходить, то банку буде потрібно пред'явити тільки паспорт та ІПН. На оформлення пакету доведеться витратити півдня.

ПриватБанк дозволяє своїм діючим клієнтам оформити пакет послуг для IT-шників віддалено. У ПУМБу також є подібна послуга. Вона називається Digital Banking. В її рамках співробітник фінустанови сам приїжджає на вказану адресу для оформлення документів.

«Пряники»

Як правило, банки надають й різні «пряники» для своїх клієнтів. У Банку Південний, наприклад, програмістам оформляють карти, які не передбачають плати за конвертацію валюти.

Спеціальна пропозиція від банку Конкорд — міжнародна картка. Комісія за зняття грошей з такої карти становить всього 2%.

«У березні наш банк став генеральним партнером конференції для IT-фахівців в Україні — ITEM. Спеціально під неї ми розробили однойменну кобрендингову карту. Вона передбачає кешбек в розмірі 5% при оплаті картою в кав'ярнях й фастфудах усього світу, без комісій конвертує гривню в будь-яку валюту світу за кордоном і дає постійну знижку на участь у всіх конференціях ITEM. А в 2018 році дана лінійка буде розширена, мінімум, ще двома продуктами», — стверджує Задоя.

ОТП «заманює» IT-шників кобрендовими картами Travel Card, Global Auto Card, Vodafone. У Альфи є преміальний «пластик» під потреби IT, а також Carbon, і різні пропозиції для геймерів.

Олекса Рябуха

Коментарі - 46

+
+19
Foret
Foret
18 квітня 2018, 10:39
#
Уточню, что комиссия 0.75% за снятие наличных в привате справедлива для карт, привязанных напрямую к основному счету, но в состав IT пакета входят карты для выплат, зачисление на которые — 0.35% (и еще меньше для IT компаний), снятие же наличных с них без комиссии.
+
0
Миллиардер  Миллиардович
Миллиардер Миллиардович
18 квітня 2018, 10:41
#
Знаю Минимум 4 разработчика, которые обслуживаются в Конкорде банке, из Тим лидов. Но говорить что в ГОСПривате банке обслуживаются 5% разработчиков слишком много. Кто будет с гос банками иметь дело, или имеется ввиду, что разработчики не связываются с банками и вообще не светят доходы. С таким же успехом скажу что в Альфа банке и Креди Агриколе обслуживаются по 50% разработчиков. Разработчики не глупые и будут обходить гос банки 10 дорогой.
+
+148
Foret
Foret
18 квітня 2018, 10:47
#
Как вы предлагаете «не светить свои доходы» если вы, как предприниматель, подаете отчетность?
+
+47
Bobby Axelrod
Bobby Axelrod
18 квітня 2018, 11:55
#
Много компаний открывали и до сих пор имеют счета для сотрудников в Привате? В чем смысл желания «не светиться»? платишь 5% и чист. Налоги уплачены, отчетность чистая. Спишь спокойно. То же самое и в других банках.
+
+15
Алексей Хрипков
Алексей Хрипков
18 квітня 2018, 12:20
#
Отличный пример «ошибки выжившего».

Я лично столкнулся с проблемной, что целые офисы, количеством 100-200 человек встали на дыбы, когда их из этих самы соображений начали переводить из Привата в Укрсиб…

Так что без реальных цифр тут никуда.
+
+15
Rybalove
Rybalove
18 квітня 2018, 10:53
#
Хотелось бы услышать мнение самих айтишников, боюсь все не так радужно…
+
0
Foret
Foret
18 квітня 2018, 10:57
#
Я айтишник, счет в привате. Все примерно так, как написано, за исключением комиссии за снятие наличных. Единственное что ВЭД я не веду, поэтому насчет условий зачисления/продажи валют и договоров ничего сказать не могу, но вроде как ситуация с договорами существенно упростилась в последнее время, это больше формальность.
+
+5
Flurryk
Flurryk
18 квітня 2018, 11:17
#
Пользуюсь услугами привата уже 2 с лишним года, в свое время из-за слишком нестабильного курса банк мог сливать валюту по заниженному курсу, а бывало и в точности до наоборот — можно было в пределах одного дня получить гривну по курсу выше, чем потом купить в банке/обменке. Перечисление с ФОП счета на личный в привате крайне удобен, деньги перечисляются в любое время, в том числе и неоперационное, без дополнительных комиссий (при переводе через приват24 для физ лиц без оформления отчетов). Комиссия на перевод на обычную кредитку 0%, оплата пластиком тоже без комиссий, так что для безналичных покупок можно и ее завести. Перевод на обычную карту для выплат 0.35% как и было сказано выше, снимать уже бесплатно.
+
0
irakez
irakez
18 квітня 2018, 15:47
#
До недавнего времени по картам для выплат было так — 0.5% комиссии за нецелевое пополение плюс 0.5% комиссии с владельца карты, в итоге выходит тот же 1%, что и с обычной карты. И на сайте все еще указаны именно эти цифры. Подскажите, как платить 0.35%?
+
+15
Foret
Foret
18 квітня 2018, 16:06
#
Такая комиссия только в пакете IT Expert. Переводится не с личной карты а со счета предприятия на свою карту для выплат.
+
+15
roman731
roman731
18 квітня 2018, 16:29
#
https://privatbank.ua/business/uslugi-dl-a-it-kompanij
+
0
roman731
roman731
18 квітня 2018, 11:51
#
Написано в целом верно и хорошо, всё так и есть, и «плюс» за сведенные в таблицы предложения от разных банков.

Не уверен что именно вы вкладывали в слова «не так радужно»: речь идёт об обслуживании финансов в части, где они полностью засвечены. Тот факт, что целый ряд банков предлагает для этой сферы специальные условия говорит о том, что у банков есть интерес к обслуживанию этой сферы.
+
+38
rusgl
rusgl
18 квітня 2018, 12:03
#
Да все норм. ВЭД + OTP банк. Продажа валюты на межбанке по курсу на межбанке на момент продажи. Обычно +/- по нормальному курсу. Бесплатный перевод всей гривны в другой банк на карту физика где и зачисление и снятие бесплатно…
А на счет «светиться/не светиться», при 5% ЕН на мой взгляд вопрос вообще не стоит поднимать.
+
+27
inflew
inflew
18 квітня 2018, 11:18
#
Укрсиббанк. Все четко работает уже 2 года.
+
0
27531178
27531178
18 квітня 2018, 12:24
#
Аналогично. с 2011 года «ни единого разрыва». Добавлю лишь, что для премиальных тарифных планов (например, De Lux) нету комиссии по снятию наличных с ЛЮБОГО банкомата в Украине.
+
+1
rusgl
rusgl
18 квітня 2018, 12:10
#
А вот название статьи на самом деле обидное.
В IТ «порог вхождения» намного ниже, чем в большинство профессий. Имхо, проще только дворником или грузчиком стать. Но, тем не менее, почему-то многие этих самых айтишников воспринимают как каких-то избранных, которым типа повезло больше других, что-ли. Так это вообще глупости, стопка книг и вперед. Вакансий масса, требования для «входа» сейчас очень низкие, зачастую даже не то что профильное образование не требуется, даже на отсутствие высшего не всегда смотрят…
+
+15
Foret
Foret
18 квітня 2018, 12:28
#
На высшее образование в IT не смотрел вообще никто и никогда (речь о наших конторах). А рассматривают как избранных в первую очередь из-за относительно комфортных условий труда и зарплаты.
+
0
rusgl
rusgl
18 квітня 2018, 13:00
#
Избранные, на мой взгляд, это депутаты ВР и прочие им подобные, куда путь подавляющему большинству закрыт.
+
+37
Петро Петрович
Петро Петрович
18 квітня 2018, 16:06
#
Так входіть, чого чекаєте? Станьте «обраним».
Чи може не так все й просто, як думається?
До нас купа людей приходить і майже така ж купа відвалюється через місяць-два. Бо заробляти добре хочуть всі, але далеко не всім для цього вистачає клепки/терпіння/наполегливості.
+
+34
RagnarUa
RagnarUa
18 квітня 2018, 22:46
#
Ха-ха-ха. Во-первых, я уже навидался того, что получается у непрофессионалов своего дела. Хватит, по текущим проектам переделывать на пару лет вперед. Во-вторых, собеседовал уже с десяток человек за последние полгода и что-то не у всех получается войти в отрасль, даже после курсов, которые в большинстве — разводняк на бабки.

Эксперимента ради брал человека, без знаний в области вообще. Стажером, саморазвитие по основам, реальные простые задачи для тренировки с контролем и объяснением ошибок. 8 рабочих часов в день, зп выше средней по городу, но для ИТ копейки. Через 4 месяца устал и я и человек, разошлись.

Масса сейчас джунов, отрасль пиарят, люди идут. И как раз для начинающих рамки высокие. Брать нуля смысла нет, на него будет тратить время старший специалист с большой зарплатой. Нормально себя чувствуют уверенные средняки и старшие специалисты. По старшим вообще дефицит, т.к. валят за бугор.
+
0
Алексей Хрипков
Алексей Хрипков
18 квітня 2018, 12:28
#
Ещё есть «недокументированные возможности»
год-два назад у Привата можно было из ФОПовского счёта снять без комиссий (прокинув через 3 карты). Потом прикрыли.

Сейчас можно прийти в кассу Укрсиба и снять деньги напрямую за одноразовую плату (2-8грн) независимо от суммы (в адекватных пределах)

Отдельно наши аутсорс-конторы заключают договора на чуть более вкусные условия (опт — штука выгодная).

Ну, и есть тех возможности автоматом перебрасывать деньгу с ФОПа на «доп. карту». Хоть налоги-таки лучше предварительно заплатить с ФОПа.

Опять-же. Некоторые предоставляют прямой доступ для бухов конторы, Или просто доверенным лицам.
+
+41
avantoffer
avantoffer
18 квітня 2018, 13:04
#
Я айтишник с большим оборотом по вед. Статья ни чем, и реальность другая
1) ФОП в одном банке, физлицо — снятие наличности в другом.
Открываем карту физлица в другом банке, на нее как «перерахування прибутку» за 2 грн за платежку бросаете прибыль.
Поэтому, нет никакого смысла сравнивать «Пакеты».
Да, не все банки будут рады таким клиентам :)
2) По ВЕД статья и тарифы также ни о чем, самый сок — реальный курс продажи валюты «на межбанке». Особенно в период высокой волатильности.
Ваша заявка никогда. повторюсь, никогда не будет выставлена на межбанк, ее обьеденят с другими, закроют внутри банка… поэтому нужно понимать сколько % казначей банка накинет к вашему курсу. По опыту это скрытая динамическая комиссия 0.1-0.5%. Т.е. вы ставите 26.00, ее пробуют продать по 26.15. В моей практике один банк даже продал ошибочно по другому курсу и долго морозился. пришлось менять менеджера и отделение. Вернули через 2 месяца, предложив закрыться по курсу выше рынка.
от привата отказался, т.к. их внутренний курс хуже межбанка.
PS сравнивайте курсы обязательной продажи валюты за 1 день через знакомых\инсайдеров\историю в ИБ\менеджеров. Сыр — в мышеловке
+
0
Yopta
Yopta
18 квітня 2018, 13:50
#
По собственным наблюдениям — Укрсиб указывает курс продажи валюты, беря минимальный курс, который был на межбанке в период между началом дня продажи и временем самой транзакции. Думал, что они «барыги», но оказывается, может быть и хуже
+
0
roman731
roman731
18 квітня 2018, 13:59
#
Статья очень даже о чём и к реальности имеет стопроцентное отношение. Просто она выполнена обзорной и адресована к, так сказать, начинающим.

Если у вас несколько счетов или вы иным образом комбинируете, то вы и так знакомы с деталями.

— ФОП ЕН не оперируют такой категорией как «прибыль»
— не имеет значения продаёт ли банк через МВРУ или закрывает заяки внутренне, это их кухня которая для клиента никаким образом не важна — это лишь процедура; комиссия не динамична, а фиксирована и по тарифам
— подавляющее большинство банков, но не Приват, выполняют продажу/покупку по реальным курсам на момент; на другом финансовом форуме есть тема, где мы делимся время от времени курсами и видно, что они имеют лишь незначительные отличия; обычно как раз Приват мутил тем, что якобы без комиссии и «удобнее», но практически курс был загрублен на эту самую комиссию
+
0
irakez
irakez
19 квітня 2018, 10:54
#
Приват 2го марта продал выручку по 26.45, межбанк тогда был 26.60 — 26.64. Хотя в другие месяцы бывают и нормальные курсы. Видимо, именно в тот момент банку сильно нужны были дешевые доллары и пришлось немного экспроприировать.

Кстати, по новым правилам средневзвешенный курс на межбанке учитывает и внутрибанковские курсы. Таким образом, имея большие объемы внутри банка, можно манипулировать официальными цифрами. Может этот мартовский финт был проделан именно с такой целью. Уже на следующий банковский день курс магическим образом стал 26.45. Совпадение…
+
+1
Barmaley33
Barmaley33
18 квітня 2018, 14:40
#
По первому пункту полностью согласен, можно даже комбинировать несколько ФОП счетов с несколькими физ счетами и картами в разных банках. Основное преимущество это онлайн-банкинг: удобство пользования, операционное время, плата за перевод и т.д. По поводу снятия налички без процентов есть вариант через краткосрочные депозиты (1мес — 3мес), надо только открывать депозит в том же банке, что и карта, на которую зачисляешь без комиссии переводом с ФОП счета. Минус этого подхода, что деньги нельзя обналичить сразу, но для тех, кто готов подождать, бонусом будет накопленный процент на депозите.
По ВЭД ничего не скажу, т.к. пока не сталкивался с этим, но подход в принципе такой же: 50% в гривне идут по пути указанному выше, остальные либо также, либо ждут более подходящей схемы вывода.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
18 квітня 2018, 14:47
#
1. Схема №1 хорошая.
2. Действительно, важно понимание курс продажи или покупки, потому разница в тарифах в банках 0,1-0,2%. не всегда говорит о том что будет дешевле и вам будут покупать или продавать по норм курсу.
+
0
avantoffer
avantoffer
18 квітня 2018, 13:11
#
В укрсибе был непубличный пакет. снятие гривны без комиссии и зачисление на нее с фоп без комиссии — в марте 2018 прикрыли. 0.35%
для физлиц многие банки дают 10+% годовых на остаток, вместо снятия наличности удобно хранить гривну до расхода
и бинго. с апреля 2018 фоп может подать заявление в банк о командировке. выставке (по факту — отпуск) и те перебрсят ВАЛЮТУ с фоп на ВАЛЮТНУЮ карту физика, и можно тратить за рубежом и снимать там кеш в пределах рахумного.
Уходите из банка, если они такое отказываются делать, т… к было письмо нацбанка где там уже можно…
+
+13
rusgl
rusgl
18 квітня 2018, 13:22
#
На данный момент НБУ запрещает перевод валюты на карту физика.
Письмо №57-0002/76798 разве уже устарело?
Вроде как можно на «просто валютный счет» и снимать наличку через кассу.
+
0
avantoffer
avantoffer
19 квітня 2018, 0:12
#
Речь шла о переводе «командировочных» средств, пинайте своего менеджера, было недавно послабление от НБУ
+
+13
rusgl
rusgl
19 квітня 2018, 11:04
#
А смысл заморачиваться? Курс межбанка и черного практически совпадают сейчас, гривну бесплатно снял и поменял у менял на $.
+
+22
AndriiZ
AndriiZ
18 квітня 2018, 13:21
#
А де КредоБанк?
У них є два тарифи для ІТ, один 39 грн на місяць + 0.1% за введені кошти, та другий 119 грн на місяць, і 0% за введені кошти + валютний рахунок.
+
0
roman731
roman731
18 квітня 2018, 14:06
#
Тарифы по Альфа-банку, кстати, в статье представлены почти верно. Но это скорее всего из-за того, что сама Альфа их сделала несколько эклектично. В Альфе есть и отдельные тарифы и при этом еще и внутренне они относят клиентов к IT категории и применяют спец. предложения. Кроме того, там есть Альфа-Аутсорс и Альфа-ВЭД, которые оба представляют интерес в рамках статьи с разными предложениям (кому-то лучше то, кому-то другое).
+
0
roman731
roman731
18 квітня 2018, 14:30
#
Статья также не охватывает другие имеющиеся предложения, к примеру https://www.sberbank.ua/smb_product_package/view/1/

Автор мог бы также дать прямые ссылки на сайты банков в разделы с конкретными пакетами.
+
0
Romich
Romich
18 квітня 2018, 14:31
#
А хто це, власне, айтішники? Є чітке розмежування мій айтішніком і скажімо криптотрейдером, або майнером, або дизайнером-ілюстратором (адже це не розробник ПЗ) чи під айтішніків гребуть всіх хто в процесі своєї діяльності декілька разів тиснув кнопку миші? Просто цікаво чи вважати себе таким якщо моя діяльність в інтеренеті не обмежуеться розробкою нового контенту, але дохід приносить
+
0
Петро Петрович
Петро Петрович
18 квітня 2018, 16:18
#
В даному конкретному випадку під ІТ-шниками розуміють людей (ФОП) які працюють аутсорсом і (для банків найголовніше) заробляють тверду валюту. Саме на них розраховані їх «пакети ІТ-шників».
Так звані «криптотрейдери» і «майнери» для банків цікаві лише в тому випадку якщо заводять в країну тверду валюту, а не віртуальні «коїни».
+
+30
rusgl
rusgl
18 квітня 2018, 17:37
#
Айтишники, это ФОП оформленные соответствующим образом с соответствующим КВЭД…
+
0
RagnarUa
RagnarUa
18 квітня 2018, 22:53
#
Будучи разработчиком в продуктовой фирме со штатом человек в 500, которых относят к ИТ, скажу вам, что в ИТ попадают у нас: разработчики, веб-мастеры\верстальщики, тестировщики, менеджеры\бизнес-аналитики и руководство соответствующих подразделений.
Собственно, все крутится вокруг разработчиков, все смежные профессии относящиеся в продукту разработки. Поэтому я бы разделял дизайнеров, которые были еще до ИТ и тех, кто зарабатывает с помощью ИТ-продуктов от айтишников.
+
0
Даша Данка
Даша Данка
18 квітня 2018, 14:34
#
Я — фриланс-дизайнер. Счет открыт в Конкорде, нравится, что комиссия за продажу валюты – 0 % и что за снятие налички с карт Payoneer — 2%
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
18 квітня 2018, 14:51
#
2% они и зарабатывают и с лихвой покрывают расходы тариф за обмен
+
0
Даша Данка
Даша Данка
18 квітня 2018, 15:55
#
Коллеги, просим не путать — пакет ИТ специалист относится к работе ФЛП и безналичным входящим платежам в вашу сторону. А карта Пионер — отдельный продукт, который привязан к вашей международной карте, снятие по которой проходит БЕЗ конвертации — вы получаете сразу валюту.
+
0
Foret
Foret
18 квітня 2018, 15:30
#
Честно говоря, я не понимаю, как у нас банк может официально обналичивать деньги с payoneer счетов/карт? Ведь это деньги, пришедшие из какого-то оффшора непонятно от кого непонятно за что…
+
0
Даша Данка
Даша Данка
18 квітня 2018, 15:56
#
Карта payoneer является картой MC, и их обслуживание не запрещено на территории Украины
+
0
Foret
Foret
18 квітня 2018, 16:09
#
Я вас понял, просто смутило упоминание про счет. То есть они просто эмитируют карту payoneer и обналичивают с нее деньги, как они туда заходят — их не касается? При этом комиссии со стороны payoneer за обнал нет?
+
+15
Sense Bank
Sense Bank
18 квітня 2018, 18:03
#
Спасибо за интересную статью и объективный анализ условий обслуживания IT-предпринимателей в разных банках.
Есть небольшая просьба. В статье указано, что у автора возникли сложности при получении информации об условиях обслуживания в контакт-центре Альфа-Банка Украина. Мы серьезно работаем со всеми обращениями и жалобами и хотим разобраться в этой ситуации. В связи с этим просим дать информацию о звонке в контакт-центр — дату, примерное время звонка и номер телефона, с которого поступил был сделан звонок (последние 4 цифры).
Заранее благодарим за помощь!
+
+15
Алексей Рябуха
Алексей Рябуха
18 квітня 2018, 18:22
#
Подобная информация — в личных сообщениях. Спасибо.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
сторінку переглядає 1 незареєстрований відвідувач.