Рішення щодо можливості підвищення розміру мінімальної зарплати до 4100 гривень буде прийняте, зважаючи на економічні підсумки першого кварталу 2018 року.
Розенко розповів, коли розглядатимуть підвищення «мінімалки» до 4100
Про це в інтерв’ю «Укрінформу» заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.
Він нагадав, що відповідну ініціативу проголосив президент України.
«У листі до Кабміну та до ВР президент зазначив, що економічні тенденції України дозволяють говорити про те, що 3,723 грн можуть бути не останнім підвищенням мінімальної заробітної плати у 2018 році, і запропонував розглянути можливість підвищити мінімальну заробітну плату до 4,100 гривень. Я абсолютно підтримую цю ідею і переконаний, що ми зобов'язані її реалізувати», — сказав Розенко, зауваживши, що Верховна Рада поставила завдання, щоб за підсумками І кварталу Уряд вивчив це питання і вніс відповідні пропозиції.
«Реальну картину за підсумками економічної діяльності І кварталу ми будемо мати наприкінці квітня — на початку травня. Я думаю, що тоді ми зможемо визначитися, коли ідея 4100 грн буде реалізована», — зазначив віце-прем’єр-міністр.
Коментарі - 23
Тут заслуги правительства нет, но будет преподнесено как достижение правительства. Главная задача у них повысить базу налогообложения.
Эти господа открывают садики школы и преподносят как свою заслугу, но помните все это построено на бюджетные деньги которые получаются из налогов на Ваши доходы.
Это заработок государства сейчас курсовая разница (которую оно само и контролирует — просто шикарно) и повышение базы налогообложения.
Але такий метод має неприємний побічний ефект: росте реальна ЗП у бюджетному секторі, а у приватному зростання навпаки сповільнюється через збільшення податкового навантаження на бізнес.
Тобто відбувається перерозподіл доходів із ефективного приватного сектору у неефективний державний. Разом зі зростанням інфляції це призводить до демотивації продуктивного класу. І це ще один фактор відтоку продуктивних сил за кордон.
Не сравнивайте нас с ЕС. Мы не ЕС, хотя нас очень сильно убеждают, что уже почти.
Не корректно делать такое сравнение.
А питання на скільки і як часто.
Якщо минулий підйом призвів до потужної інфляції, і ефект від нього досі не вивітрився, значить щось зроблено не так — а саме зростання мін. ЗП йде занадто швидко.
Або якщо так скаже «цар» під вибори.
Таке вже було: коли Гонтарєву змусили тримати курс восени 2014.
Надеюсь Вы поняли мой сарказм.
У Європі вже давно працює ринкова економіка, тому бізнес там значно ефективнійший, тому логічно, що там є значно більший ресурс для розподілу — є що ділити. Ми поки лише йдемо у цьому напрямку (у напрямку ринкової економіки).
Але тут можливий лише один порядок і навпаки воно не працює: ринкова економіка -> зростання продуктивності праці -> зростання економіки/доходів -> підвищення мінімальних соціальних стандартів.
Ви мабуть не з України, раз не в курсі.
І не забувайте головне, те що написано вище: по факту у нас це просто метод [підвищення] податкових зборів.