Мінфін - Курси валют України

Встановити
6 квітня 2018, 11:02

Долар покотиться донизу: НБУ доведеться утримувати курс

У п'ятницю на валютному ринку буде як і раніше цікаво. Хоча таких обсягів і активності які були вчора (717,12 млн доларів при укладених 712 угодах) очікувати сьогодні не варто.

У п'ятницю на валютному ринку буде як і раніше цікаво, хоча таких обсягів і активності як були вчора (717,12 млн доларів при укладенні 712 угод) очікувати сьогодні не варто.
Фото: strana.ua

Причиною падіння обсягів буде наближення триденних великоденних свят в Україні. Перед довгограючими вихідними (з 7 по 9 квітня) у клієнтів не буде особливих бажань активно скуповуватися валютою, тому що «зависати» з розрахунками та поставками товарів на такий довгий термін бажаючих буде не дуже багато. За нашими прогнозами обсяги операцій складуть до 360-390 млн доларів при укладанні до 500-570 угод.

Але саме фактор зниження попиту на валюту (її сьогодні будуть в основному купувати під репатріацію дивідендів «дочки» іноземних компаній, а також частина імпортерів енергоносіїв, у яких процес поставки цієї продукції має безперервний цикл) — може дуже серйозно зіграти на ринку і вплине на котирування .

Справа в тому, що на фоні низького попиту сьогодні на ринку буде присутний не тільки обов'язковий продаж з зарахованої експортної виручки четверга, а й валюта аграріїв (настає активний сезон весняно-польових робіт і їм потрібна гривня), а також спрацює психологічний фактор .

Понеділок в Україні вихідний, але робочий день в США і Європі. 10 квітня (вівторок) буде зарахована валютна виручка за період 6 і 9 квітня і не пізніше 11-го числа — вона вийде на міжбанк. Це збільшить обсяг пропозиції валюти на фоні низького попиту і у гривні є можливість продовжити зміцнюватися в цей період. Учасники ринку це розуміють і відповідно у покупців немає особливого бажання активно скуповуватися (буде дешевше), а ось продавці будуть психологічно готові поступатися за курсом. Це допоможе гривні тіснити долар як на міжбанку, так і побічно на готівковому ринку, де здача валюти населенням перед Великоднем тільки збільшиться.

Проти гривні буде працювати продовження зростання ліквідності в банківській системі. На ранок п'ятниці коррахунки банків ще виросли майже на 2,7 млрд — до 47,7 млрд гривень.

Кінцевий курс, який ми побачимо до кінця сесії сьогодні буде залежати від двох чинників: поведінки великих гравців-продавців валюти і дій НБУ з викупу надлишку долара на ринку через інтервенції. За нашими прогнозами, якщо пропозиція на міжбанку буде істотно перевищувати попит і курс впаде нижче 25,90 гривень — то Нацбанк знову почне викуп долара через механізм роботи в системі Matching або в більш публічній формі — аукціону.

Як стало відомо під час написання статті — після падіння котирувань до 25,92 гривень — НБУ вже оголосив аукціон з викупу долара з подачею заявок до 10:30 на суму 100 млн.

Ми прогнозуємо на 6 квітня загальний тренд на зміцнення гривні на міжбанку в межах коридору по долару 25,90-26,05 гривень.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 25,80-25,95 і продаж 26,02-26,30 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,90-26,01 гривень та продаж 26,09-26,20 гривень.

Про тенденції на торгах за 5 квітня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля — подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним та міжбанківським курсом настрої респондентів щодо перспектив гривні на найближчі дні різко покращилися і виявилися фактично однаковими:

За офіційним та міжбанківським курсами 84% (вчора було 49%) респондентів вважають, що курс буде нижче 26,25 гривень. Тільки 16% ще впевнені в курсі вище 26,26 гривень.

Прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Коментарі - 14

+
0
Realist Ukr
Realist Ukr
6 квітня 2018, 11:12
#
Ну можна спокійно називати НБУ рукою кремля) Інакше пояснити їхні дії на підтримку долара не можливо. Інфляція галопом котиться, а орган, який мав би не допустити це навпаки підтримує інфляцію.
+
+15
magmerlin
magmerlin
6 квітня 2018, 11:20
#
Причем тут кремль? скорее уже рукой госдепа.
+
+100
neverice
neverice
6 квітня 2018, 11:21
#
Та что вы говорите. НБУ работает в первую очередь на таргетирование инфляции. Потому и учетную ставку задрал повыше, ибо инфляция начала превышать целевые показатели. Попутно ЗВР неплохо так пополнил. Хотя общие объемы немного упали, колебания курса остались во вполне допустимых 2-3% (притом в сторону укрепления гривны). Резкое укрепление курса гривны опасно и как раз провоцирует инфляцию, т.к. увеличивает объемы свободной гривны на рынке. Дополнительно это может привезти к резкому развороту курса и достаточно сильным качелям.
+
+51
Realist Ukr
Realist Ukr
6 квітня 2018, 11:35
#
А Ви бачите у нас різке укріплення гривні? Те падіння гривні, яке спостерігалось у січні-лютому, ще до тепер відхаркується нац.виробникам і споживачам. Я кажу про внутрішнього виробника, не експортера. От подивіться що трапилось. Курс долара виріс, за ним пішло паливо, логістика різко виросла, виробники підняли свої ціни з врахування і логістики і власних заробітків. Тепер долар відкотився і ціни НІ! Я сподіваюсь що ринок заставить знизити ціни, але це тільки при долару в 25-25,5. Інакше все навантаження перекладається на споживача. Порадьте інший варіант.
+
+66
irakez
irakez
6 квітня 2018, 12:32
#
Вы сами пишете, что инфляция и цены в Украине никак не зависят от курса доллара (что факт), так зачем курсу падать? Те, кто жил в Украине последние 20 лет и дружат с мозгами, точно знают, что самая разумная и выгодная долгосрочная финансовая стратегия в нашей стране — это переводить любую свободную копейку в доллары. При падении курса долларовые сбережения населения падают, но на ценах и инфляции это никак не отражается, получается люди становятся беднее вдвойне. Один раз за счет выросших цен, второй — за счет обесценивающихся сбережений, плюс у многих доход привязан к доллару изначально.

Так что НБУ правильно делает, что выходит с аукционами. Неправильно делает, что не отменяет валютные ограничения, например, по обязательной продаже выручки.

Еще бы Минфин приструнить с его неуемным желанием влезать в долги, в виде ОВГЗ под 17%…
+
+60
Danconia
Danconia
6 квітня 2018, 14:11
#
ОВГЗ это новая схема по наживанию непосильным трудом капиталов, ведь теперь есть НАБУ и вынимать из бюджета как раньше нельзя — яйцами забросают, нужно это делать красиво по европейски — ОВГЗ с высокой доходностью при стабильном или даже откатывающемся курсе это оч хороший заработок а набежавшие проценты по ОАГЗ выймут из карманов украинцев.
И не подкапаешься даже прихватизировать ничего не нужно больше.
+
+10
h p
h p
6 квітня 2018, 13:04
#
Сейчас доллар ниже, чем в апреле прошлого года. При том, что по долгосрочному плану НБУ гривна будет терять 1-2 грн в год.
По поводу падения в январе — если посмотреть курс за последние три года легко увидеть уже устоявшийся паттерн.
+
0
irakez
irakez
7 квітня 2018, 17:05
#
Паттерн относительно курса, скажем, январь к августу одного года вполне понятен и ожидаем. Но паттерн неизбежной девальвации год к году в этом году оказался нарушен, а весь бизнес и население в итоге кинуты на большие деньги.

Сформировать ожидания 40 миллионов украинцев, в том числе официальными прогнозами и аналитикой от того же НБУ и правительства, настроив все процессы в стране на небольшую и постоянную девальвацию около 10-15% в год, а потом начать творить какую-то х..., которая полностью нарушает все ожидания и двигает курс в другую сторону (при неизменном росте цен), иначе как кидаловом не назвать.
+
0
irakez
irakez
7 квітня 2018, 17:17
#
Аукционами НБУ пытается как-то удержать ситуацию, и правильно делает, но это все тушение пожаров. Реально победить никому не нужный, идущий против всех ожиданий, технический гривнеукрепляж можно только комплексными мерами — отменой валютных ограничений, в том числе на вывод дивидендов, снижением процента обязательной продажи выручки, возвратом долгов по НДС и т.д.
+
0
nika1s
nika1s
6 квітня 2018, 11:41
#
Будут жать до запланированного уровня(
+
+13
AleksandrBank
AleksandrBank
6 квітня 2018, 11:42
#
Все было б хорошо, если б НБУ не вышел с запросом 100 млн, 100 млн нужно было вчера стричь. НБУ как всегда туго делает некоторые вещи
+
+97
Nekrasov
Nekrasov
6 квітня 2018, 11:44
#
Для neverice: Таргетирование инфляции это конечно хорошо, но на фоне роста стоимости энергоносителей, искусственного (не обеспеченного ростом ВВП) повышения минималки, что отразится в себестоимости продукции и опять ударит по ценам, проблемам с занятостью на фоне оттока квалифицированной рабочей силы за рубеж — это все не сработает. И «незначительные» колебания курса в 2-3% как выговорите, это 50-80 копеек на долларе — бизнес сгенерировать в виде дополнительной прибыли за счет сжатия своих затрат, кроме как ростом цен не сможет. Замкнутый круг, не получится загнать все происходящее в устаревшие методички МВФ, написанные для аграрной Аргентины, Бразилии и т.д. Нам придется сочетать элементы монетарной политики прошлого (тот же относительно стабильный курс на фоне увеличения норм резервирования по пассивам для сдерживания роста курса в случае необходимости) и некоторых элементов таргетирования. Но одним таргетом — не получится, и чем быстрее это поймет НБУ — тем меньше потерь будет для реального сектора и меньше падение реального уровня жизни населения.
+
+16
OutofLaw
OutofLaw
6 квітня 2018, 15:45
#
Аж приятно читать когда люди понимают о чем пишут…
+
0
Volos86
Volos86
10 квітня 2018, 9:32
#
Может мне кто-то из специалистов обьяснить, почему НБУ не пользуется ситуацией и не выкупляет все что можно для поддержки курса. Ведь в этом году предстоят просто гигантские выплаты кредиторам.
Заранее спасибо за ответ
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися