Депутати від БПП 1 березня зареєстрували законопроект №8089, який пропонує ліквідувати третю групу спрощенців, а першу і другу — заборонити для суб'єктів, які займаються оптовою торгівлею, підакцизними товарами, ювеліркою, складною технікою, та іншими видами діяльності.
Що буде з єдинниками в 2019 році
Також в цьому законопроекті депутати пропонують знизити ставку ПДВ з 20 до 16%. Якими можуть бути наслідки прийняття цього документу, в своєму блозі на НВ написала партнер податкової практики Juscutum Наталія Радченко. «Мінфін» публікує скорочений текст статті.
Автори законопроекту самі пишуть, що втрати бюджету при 4% зниженні ставки ПДВ складуть більше 15 млрд грн. І єдиний компенсатор, який вони пропонують – це ліквідація третьої групи спрощеної системи. На думку авторів, у бізнесу не залишиться інших варіантів оптимізації, і вони просто змушені будуть платити податки.
Тут я засумніваюся в очевидності такого висновку, оскільки, як мінімум, у бізнесу залишиться вихід працювати зовсім «в чорну», приховуючи обсяги виручки і товарообігу, з якої вони зараз на третій групі платять хоча б 5%. У пояснювальній записці автори законопроекту кажуть, що оптимізація коштує 10-12%. Навіть якщо ставка ПДВ стане 16%, мені здається 4-6% – це нормальний стимул, щоб користуватися оптимізаційним варіантом.
Претензії до спрощенців класичні:
- Занижують оборот до мільйона, щоб не використовувати РРО
- Допомагають легалізувати контрабанду
- Допомагають великому бізнесу дробитися і оптимізуватися
- ФОП замість співробітників – оптимізація зарплатних податків
Давайте проаналізуємо серйозність цих претензій.
Останній пункт я б назвала навіть позитивною тенденцією, тому що 5% від обороту – це все ж значно більше, ніж більш 40%, але з мінімальної зарплати, а решту зарплати – в конверті. Тож система єдиного податку допомагає виводити зарплати з тіні.
Реформа митної системи України вже давно стала анекдотом. Єдинники не винні в тому, що на кордоні заробляють всі. Боротьба з контрабандою не повинна починатися з кінця. Не потрібно бігати і закривати багато маленьких кранів, потрібно спочатку закрити потік, який ллється з однієї великої труби.
Цифри надходжень податків минулого року також показують, що єдиний податок – зручна і робоча конструкція. Галузь інформаційних технологій, яка традиційно використовує в структуруванні ФОП, показала зростання податкових надходжень на 37,4% за 10 місяців 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Айтішники заплатили в бюджет 6,52 млрд грн за офіційними даними IT комітету EBA. Це означає, що, незважаючи на критику, єдиний податок просто працює. Тому що більш зручної системи в податковому полі України не існує.
Коментарі - 25
Но поймите одну простую мысль. Ваши логичные рассуждения депутатов не интересуют. Для них покорное население важнее чем некоторая часть бюджетных поступлений. Любой человек, который может зарабатывать самостоятельно, он ведь потенциальный смутьян. Опыт показал, что обе «революции» были поддержаны недовольным средним классом. Наша элита на людях ругает путинскую Россию, но втайне завидует их «порядку», когда никто и пикнуть не смеет, за исключением небольшой горстки либералов, о существовании которых основная масса народа даже не догадывается.
В логике элиты «IT-шники пусть валят». Лучше пусть бюджет пострадает и доллар станет по 45, власть это не сильно интересует. Когда-то Шимкив открытым текстом сказал: «А не нравятся потенциальные нововведения IT-шникам, валите, вас никто не держит».
IT-шники о таком регулярно подумывают, но т.к. IT-шники в массе люди неглупые, они давно сосчитали, что жить на 2000 евро в Украине и не платить налогов в разы лучше, чем жить в условном ЕС, получать 4000 евро, платить с их все налоги, и быть по доходам «как простой инженер».
Потому, те, кто поглупее валят, но скоро возвращаются.
Ведь взамен на налоги житель цивилизованной страны получает массу полезных общественных благ, как то: безопасность, хорошие дороги, неподдельные продукты в магазинах, медицину, нормальное отношение чиновников к человеку, образование для детей, стабильный курс валюты, ипотеку под несколько процентов годовых и т.п.
У нас же налоги уходят в бездонную бочку (карманы олигархов).
Нормальное отношение чиновников к человеку — французская бюрократия в разы круче нашей.
Безопасность — сирийские беженцы уже начали решать эту проблему.
Хорошие дороги — не везде, в Восточной Европе есть и такие как наши.
Неподдельные продукты в магазинах — давно не видела в Украине поддельные продукты.
Медицина — или государственная, как во Франции, с огромными очередями, или недешевое ДМС.
И медицина там даже по их меркам очень дорогая.
Потому в ЕС развит медицинский туризм.
«У нас же налоги уходят в бездонную бочку (карманы олигархов)» — там есть свои олигархи и свои коррупционные схемы.
Которые нам и не снились.
СПД -ники в отличии от юр.лиц не могут закладывать от 20-50% стоимости товара для оплаты маркетинга и тп. Если все СПД перевести на общую систему налогооблажения, конечно же средний и крупный бизнес похоронит малый бизнес. Это уже и так происходит.
Дальше свет, аренда. Если предприниматель в небольшом магазине.
Вариант 2й 0 (ноль) предприниматель закрыл магазин и получает деньги налом, или свалил за границу.
Государство получило 0 (ноль).
Айда маладцы, айда рефарматары.
Браво, давай дальше, пока все не уедут или издохнут.