Компанія «Нафтогаз України» пропонує 3-4 березня ввести обмеження на споживання газу через значне похолодання та дії російського Газпрому, який відмовився поставляти газ Україні з 1 березня цього року, незважаючи на передоплату.
Нафтогаз запропонував ввести обмеження на споживання газу
Про це заявив голова Нафтогазу Андрій Коболєв на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, повідомляє Уніан.
«Що пропонується? Є план дій, затверджений наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 2 листопада 2015 року. Цей план дій передбачає введення спеціального режиму споживання газу, коли підприємства, які мають альтернативні види палива, переходять на альтернативні види, й доводиться працювати з компаніями теплової генерації зі зменшення споживання газу приблизно на 5-10%. Ми вважаємо, що цих заходів має вистачити, для того щоб не створювати дефіцит газу в системі й виключити ситуацію, до якої, як ми вважаємо, Газпром нас підштовхує, щоб скористатися транзитними потоками газу», — сказав Коболєв.
Читайте також: Нафтогаз прокоментував відмову Газпрому постачати газ в березні
Він запропонував Міністерству енергетики запустити цей план в дію починаючи з суботи, третього числа.
«На друге число у нас ресурс газу зараз закуповується, він порівняно дорогий, але ми його перекриємо. Субота-неділя — це та зона ризику, за яку ми переживаємо технологічно», — додав він, зазначивши, що після 4 березня очікується потепління, й споживання газу знизиться.
Голова «Нафтогазу» наголосив, що юридично Україна має право використовувати газ, який йде з Росії, оскільки він оплачений. При цьому проблема полягає в тому, що саме таких дій очікує Газпром, «щоб із точки зору піару сказати європейцям: дивіться, знову беруть російський газ».
Читайте також: Нафтогаз виграв суперечку з «Газпромом»
Коболєв повідомив, що така ситуація викликана значним похолоданням в останні дні, через що в Україні спостерігається рекордне добове споживання газу — 200 млн куб. м, при цьому 18 млн куб. м газу стали дефіцитом, який міг бути перекритий завдяки поставкам газу з Росії.
Він також зазначив, що цей дефіцит буде частково перекритий купівлями газу за високими цінами з європейського напрямку, додавши, що ці рахунки будуть виставлені «Газпрому» за невиконання контракту.
«При цьому ми все одно очікуємо, що приблизно 10 млн куб. м газу на добу буде очікуваним дефіцитом, який ми зараз перекрити не можемо», — сказав Коболєв.
Коментарі - 15
А тут уже глава Нафтогаза Андрей Коболев с утра бабло делил ещё не добытое, но когда-нибудь в будущем которое будет добытое и сладострастно рассказывал, на что и куда они пойдут. А тут на тебе, население вдруг должно экономить :) Ох и лицемеры «паны». Сами пусть экономят ибо за такие деньги, что этот газ стоит для населения — население сколько хочет, столько и имеет право жечь, и это уже пусть «паны» где хотят, его добывают, хоть при помощи горохового супа, хоть при помощи Бог знает чего ещё.
Хоча це не важливо, головне — пєчаль, тоска та мідні ночви.
:)
— саме так, мова не про реверс, не про європейський імпорт, а про прямі поставки від Газпрому згідно рішення суду в Стокгольмі.
«стали говорить о необходимости снизить потребление газа»
— мова про декілька днів, бо був розрахунок що Газпром почне поставки згідно рішення суду, але Газпром по мишебрацьки в останній момент підсунув свиню. За це порушення рішення арбітражу Газпром буде повторно відповідати в суді.
«портить отношения с тем, кто реально тебе...»
— ціна питання «дружніх» відносин з Газпром $81 млрд. (сума претензій Газпрому в суді). Хоча Вам мабуть було б зручніше «дальновідно» стояти рака, ніж псувати відносини.
— А мы и не продадим.
— Мы требуем у агрессора продать газ!
.
Решили не покупать, ну значит не покупать. Есть куча рынков.
Згоден, що краще з розумним втратити, ніж ж москалем знайти.
Відмова від поставок агресора сприяє розвитку власного видобутку і оптимізації споживання. А агресор втратив найбільшого свого клієнта.
Прогресс в переговорах между НАК «Нафтогаз України» и российским «Газпромом» пока не достигнут, сказал глава НАК Андрей Коболев 23 февраля в Верховной Раде во время круглого стола «Сотрудничество в треугольнике парламент – правительство – НАК „Нафтогаз“, сообщает УНИАН.
— це Ви свої фантазії тут пишете?
«Газпром» получил и вернул предоплату «Нафтогаза» за март