Перший день весни буде дуже багатий на інформаційні приводи, здатні вплинути на поведінку валютного ринку.
Наскільки обвалиться долар — інтрига наростає: що буде з курсом і обліковою ставкою
Це і інтрига з призначенням нового глави НБУ і «урочистими» проводами старого у Верховній Раді, і засідання монетарного комітету Нацбанку з основним питанням - рівень облікової ставки, і неодноразові спроби євровалюти в парі євро / долар пробити психологічний рівень в 1,22 долара за євро , і рішення арбітражу в Стокгольмі у справі Нафтогаз-Газпром, і просто - початок нового місяця на міжбанківському ринку.
Традиційно обсяги торгів сьогодні знизяться. Клієнти і самі банки будуть підбивати перші підсумки минулого лютого і визначатися зі стратегією на березень. Тому «Мінфін» очікує деякого зниження активності на ринку - до 290 млн доларів при укладенні до 500 угод.
Дії найбільших операторів ринку і їх курсові інтереси будуть як і раніше диктувати тренд на валютному ринку. У разі ситуативного надлишку долара на міжбанку - Нацбанк спробує знову поповнити свої резерви за рахунок виходу на торги в тихому режимі «запиту кращого курсу». Тим більше, що поки йому це вдається досить непогано. За вчора він в такому форматі викупив 17 млн доларів за ціною 26,80 гривень, чим і врятував долар від подальшого падіння.
Ліквідність у банківській системі залишається на високому рівні. На ранок 1 березня коррахунки фінустанов перевищують 56,1 млрд гривень, що дозволить спекулянтам спробувати в черговий раз «пограти» на ринку з курсом під такий «букет» інформаційних приводів. Причому ключовим драйвером будуть новини від монетарного комітету по обліковій ставці. Думок про те, що станеться багато і ми ризикнемо також зробити свій прогноз.
Швидше за все облікова ставка або залишиться на тому ж рівні, або буде підвищена ще на 0,25-0,5 відсотка річних. Причина - продовження зростання інфляційних процесів в країні на фоні вельми слабких показників зростання ВВП за січень-лютий. Це в черговий раз порадує нерезидентів, які будуть намагатися скупитися в такому випадку новою порцією ОВДП зі зростаючою прибутковістю і будуть продавати валюту. Що в свою чергу, може ситуативно зміцнити гривню, як це було вже після рекордного підвищення облікової ставки відразу на 1,5%.
Причин для зниження облікової ставки ми не бачимо взагалі - поки економіка м'яко кажучи «буксує» і Нацбанк навряд-чи піде на варіант її зменшення з виправданнями формату «все хорошо прекрасная маркиза ...». Просто у такому випадку таке рішення з такими «обґрунтуваннями» призведе до ще більшого падіння довіри населення і бізнесу до НБУ, що новому главі цього відомства зовсім не цікаво.
Скоріше за все, Нацбанк намагатиметься більш-менш чесно охарактеризувати реальний стан справ, щоб виглядати досить незалежним і об'єктивним . А в цьому випадку - про зниження облікової поки мови бути не може.
Незважаючи на традиційне зниження обсягів операцій в перший день місяця на сьогодні «Мінфін» прогнозує широкий коридор по долару з ситуативним подальшим зміцненням гривні - в межах 26,60-26,70 гривень і спекулятивними спробами зіграти «на пониження» на інфоприводах, на які сьогодні день буде багатий.
Ми знову не виключаємо виходу Нацбанку на торги з відповідними інтервенціями з викупу надлишку долара.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,58-26,75 і продаж 26,79-26,95 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,70-26,72 гривень та продаж 26,80-26,90 гривень.
Про тенденції на торгах за 28 лютого можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом і міжбанківським курсом настрої респондентів продовжують поліпшуватися щодо перспектив гривні на найближчий час.
72% (вчора таких було 63%) респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 27 гривень, 28% все ж не виключають його повернення вище 27,01 гривень.
67% (було 58%) респондентів розраховують на ринковий курс міжбанку нижче 27,00 гривень. 33% впевнені в його швидкому поверненні до рівня вище 27,01 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 38
Где это здесь? В комментариях?
Игроков больших на скупке нет, потому с самого утра на фоне хороших новостей гривня бьет рекорды, -12 коп со старта, а также Евро падает туда же. Сегодня все будут обмусоливать тему решения суда в Стокгольме, потому на этом фоне все понимают гривня будет только укрепляться, и нужно спешить и побыстрее завезти валюту в страну, чтоб подготовиться к сезону, пока гривня не укрепилась до 26 или вообще 25.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/114665/
AleksandrBank.
Саша, какие аграрии с сезоном посевной?! Сегодня ключевое — учетная ставка. Подымут — нерезы опять скупаться ОВГЗ будут и заводить под это валюту и ее продавать. Аграрии пока все, что им было надо уже под начало полевых работ уже продали, остальное — не торопятся продавать даже с учетом того, что гривна укрепляется. Тем более, что идет рост стоимости с/х продукции на мировых рынках и время работает пока на них. Сегодня тренд на рынке сделают обязательные продажи металлургов, действия нерезов после оглашения учетной ( а кто-то уже с самого утра работает на упреждение, надеясь на повышение ставки). Нефтяники пока относительно тихие сегодня — подбивают итоги февраля.
Мы как налогоплательщики оплачиваем работу сотен тысяч чиновников, чьей задачей и является создание и реализация экономической политики, только почему-то на эти деньги, что сами чиновники, что их боты на финансовых форумах, не придумали ничего умнее тупой совковой фиксации цен. И даже представить себе не могут, что оказывается, если включить мозги, можно контролировать инфляцию еще каким-то другим образом. Хотя никакого велосипеда изобретать не нужно. Все уже придумано до нас и успешно применяется в нормальных странах.
Короче, зраду закинули, 2грн за пост получили — молодец, хвалю. Приходите ещё :)
Валютная позиция здесь вообще не при делах.
Нет никаких ограничений — это видно и по обьему торгов.
в части ограничений мы вернулись в «дореволюционный период». Единственное — есть ограничение по покупке валюты на дивиденды — 5 миллионов долларов в месяц. Но оно реально затрагивает 4-5 компаний.
Ну смешно же.
Вот в чем реформы оказывается. Чтобы у нас не было богатых и нищими становились даже экспортеры. Мо-лод-цы, правильной дорогой идем, товарищи. В этом месяце еще плюс пара сотен айтишников с мозгами, задумавшиеся о переезде в нормальную цивилизованную страну, в которой не беднеешь в год на 20% просто потому что… Хотя работать на 20% меньше или хуже не стал.
Но это ***. Главное — Сывый Инкогнито садит на пьянки на Мальдивах по полляма зелени за раз. Да Ахметка складирует лярды зелени с л*хов, то бишь всех нас.
Не думаете, что потом отнимать и делить будут и ваше, как в 1917 году?)
И ''сывый инкогнито'' тратит свои, а не ваши, честнейшее НАБУ(ирония) уже 100 раз проверило и перепроверило его декларацию, и так и не смогло ни к чему придраться, но очень этого хотело.
''Я во второй группе'' — в какой?
Но если вся государственная политика направлена на выравнивание украинских цен с европейскими, то в чем смысл? По западным меркам зарплата наших айтишников просто смехотворная, а цены скоро будут одинаковые.
Еще пара лет такой инфляции, при неизменных административных мерах, все еще сдерживающих спрос на межбанке и наоборот завышающих предложение (обязательная продажа) — и вы увидите волну эмиграции не только рабочих рук, как это происходит сейчас, а еще и высококлассных мозгов.
Якщо знизити їх апетити до хабарів, то проїзд подешевшає
Про молочку — то питання до зниження апетитів мвс, прокурорів, суддів і іншох зайвих людей
Сейчас много денег остается в громаде, но громада не привыкла контролировать тех кого выбрали.
А поругаться например с главой сельсовета — с**котно:
Он кулачком по столу раз стукнет, так все критиканы мигом обгадятся от страха)
Бананы отдельная тема. Молоко и кефир подняли потому что февраль и лютые морозы, коровам не охота в таких условиях молоко давать.
НБУ, по всей видимости, забыл о своей главной функции и начал заниматься спасением доллара.
Чтоб потом продавать валюту при росте курса.