У середу на поведінку валютного ринку буде впливати три основні чинники. З них два - суто українських, один - міжнародний:
Кінець місяця: долар впаде, але ринок буде дуже непростим
1) Завершення місяця. Клієнти будуть прагнути закрити свої операції максимально швидко в першій половині сесії, щоб мати можливість підбити попередні підсумки за розрахунками за місяць і вийти на попередній баланс підприємства на звітну дату. Тому сьогодні на ринку будуть активні всі компанії - від малих до найбільших. У другій половині дня на торги вийдуть і самі банки за власними операціями по валютній позиції та фіксації результату з торгівлі валютою на перше чісло. Крім цього, банкам необхідно виконувати всі економічні нормативи на звітну дату, в тому числі і норматив резервування на коррахунку в НБУ і багатьом з них знадобиться гривня. Таким чином, на торгах будуть активні як самі клієнти, так і банки. На сьогодні «Мінфін» прогнозує укладення до 650 угод на суму до 400 млн доларів.
2) Ліквідність у банківській системі. На ранок 28 лютого переліквідність в банківській системі зберігається - коррахунки фінустанов перевищують 55,6 млрд гривень. Надлишок гривні як і раніше не стимулює активних продажів валюти експортерами на фоні зростання заявок з боку імпортерів;
3) Наслідки вчорашнього доповіді нового глави ФРС Джерома Пауелла. У своєму виступі він зберіг у інвесторів і спекулянтів впевненість на 4-х підвищеннях ставки ФРС в 2018 році, що призвело до падіння котирувань євро в парі євро / долар майже на 1 цент на азіатській (нічний для України) сесії, і це триває зараз з ранку на європейській. Для західних ринків це багато і поки не зрозуміло на якому рівні закінчиться реакція ринку на заяви нового глави ФРС. На момент написання статті крос-курс пари євро / долар знаходився на рівні 1,2208 долара за євро і продовжує тренд на падіння курсу євровалюти. Це опосередковано буде відображатися на курсі євро і долара на українському міжбанку.
На сьогодні «Мінфін» прогнозує досить широкий коридор по долару з подальшим зміцненням гривні за рахунок ефекту закінчення місяця - в межах 26,75-26,85 гривень. Ми знову не виключаємо виходу Нацбанку на торги з відповідними інтервенціями. Але особливого ажіотажу як з боку покупців, так і з боку продавців - «Мінфін» не прогнозує. Найактивніша фаза торгів за клієнтськими заявками буде проходити в межах 10:30-13:00 годин, а за операціями самих банків - після обіду.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,60-26,82 і продаж 26,91-27,10 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,80-26,87 гривень та продаж 26,91-26,98 гривень.
Про тенденції на торгах за 27 лютого можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом і міжбанківським курсом настрої респондентів продовжують поліпшуватися щодо перспектив гривні на найближчий час.
63% (вчора таких було 28%) респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 27 гривень, 37% все ж не виключають його швидкого повернення вище 27,01 гривень.
58% (було 41%) респондентів розраховують на ринковий курс міжбанку нижче 27,00 гривень. 42% впевнені в його швидкому поверненні до рівня вище 27,01 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 3
Еще с утра я писал, что банки настроены на снижение, такое и происходит, Евро также стремительно падает. Никто пока покупать валюту не будет в больших обьемах, а ее для начала сезон (завтра Весна, если что) уже многие начали потихоньку завозить, несмотря на морозы.
Наличный также будет отступать потихоньку в низ, он пока отстает, чо дает банком возможность заработать на разнице, и они составят конкуренцию обменникам, и особенно «менянал», которые так ждали на 1 марта курса 29,2 — эх не судьба :) Возможно они о Евро скажут говорили ?! :)
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/114665/
Инфляция меньше девальвации — беднее те, у кого доход в гривне, богаче те, у кого в ин. валюте.
Инфляция равна девальвации — беднее те, у кого доход в гривне, остальные ровно.
Инфляция больше девальвации — беднее вообще все.
Интересно, НБУ это понимает? Где обещанная либерализация?