Мінфін - Курси валют України

Встановити
3 лютого 2018, 12:51

Радіоактивні відходи з Чорнобиля використали для налаштування Zcash

Розробники анонімної криптовалюти Zcash використували радіоактивні відходи з Чорнобиля для гарантування секретності своєї мережі, пише CoinDesk.

Розробники анонімної криптовалюти Zcash використували радіоактивні відходи з Чорнобиля для гарантування секретності своєї мережі, пише CoinDesk.
Фото: crypto.by

Як повідомляється на сайті ZCash Foundation, будь-яке обчислення для створення і підтвердження доказів з нульовим розголошенням (zk-SNARKs), використовуваних в ZCash і ряді інших анонімних криптовалют, вимагає задання публічних параметрів. Якщо хтось зможе розгадати алгоритм задання цих параметрів, він зможе створювати власні помилкові докази, повідомляє Forklog.

Саме з цієї причини розробники ZCash проводять так звані церемонії Powers of Tau, в ході яких найбільш довірені особи, використовуючи складні процедури, задають основні параметри. Цього разу в якості альтернативи для генерації випадкових параметрів були використані радіоактивні відходи.

За словами розробника Енді Міллера, джерелом низькочастотного радіоактивного випромінювання гамма і бета-частинок став графіт, видобутий з активної зони реактора Чорнобильської АЕС. Лічильник Гейгера, підключений до генератора чисел, допоміг перевести радіоактивне випромінювання в числові значення, які і були інтегровані в код.

«Графіт випускав дуже невелику кількість радіоактивного випромінювання, що знаходилося значно нижче будь-яких обмежень, яка могла б нести ризик для здоров'я», — пояснив Міллер.

Щоб гарантувати неможливість втручання в процедуру третіх осіб, вона проводилася на висоті 900 м над рівнем моря на приватному літальному апараті над штатами Іллінойс і Вісконсин. Також розробники, як правило, знищують всі комп'ютери або, принаймні, програмне забезпечення, яке використовували для створення коду.

В теорії ця процедура дозволила розробникам отримати абсолютно випадковий і приватний уривок коду, який вони зможуть використовувати для подальшого вдосконалення Zcash.

Коментарі - 5

+
+15
bampi
bampi
3 лютого 2018, 13:33
#
Зачем такое необдуманное использование природных ресурсов?! Проще уж квантовый ГПСЧ использовать, но в реальности: какая социальная значимость и плюс от этой технологи, которые перевешивают минусы? Людям, которые сеют сей хаос, лучше бы направили свой талант на разработку критических технологий и посещение онко больниц.
+
+51
ballistic
ballistic
3 лютого 2018, 14:26
#
«Проще уж квантовый ГПСЧ использовать»
— в такому разі не було б цієї новини, «Чорнобиль» приплели виключно для хайпу. :)
+
0
bampi
bampi
3 лютого 2018, 22:53
#
Так в чем новизна данного способа кроме затрат и бесмыслеености?)
+
0
ballistic
ballistic
3 лютого 2018, 23:52
#
Новизна в тому, що «Чорнобиль» ще ніхто не додумувася приплести до криптовалют. ЗМІ такий кульбіт однозначно зацінять і зроблять гарну безкоштовну рекламу. :)
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
4 лютого 2018, 13:28
#
Должна же одна виртуальная «криптовалюта» отличаться от другой хотя бы чем то, кроме названия…

Вот и придумывают различные прикольные варианты.
Но так можно и до судебного преследования доиграться.

На счёт использования на территории США (Иллинойс и Висконсин) контрабандно вывезенного из Украины содержимого реактора Чернобыльской АЭС да ещё и незаконно ввезенного на территорию США — эта новость может дорого стоить всем причастным.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися