За даними Мінфіна, у листопаді 2014 борг України перетнув психологічну позначку в один трильйон гривень. В листопаді 2017 він вже подвоївся — перевищив два трильйони гривень і досяг 72% ВВП. Чому зростали борги і коли їх треба повертати, написала ЕП. «Мінфін» вибрав головне.
Скільки Україна винна кредиторам
Звідки взялися борги
Як пише видання, у перерахунку виходить, що на кожного українця зараз припадає близько $1900 державного боргу.
Перша і найважливіша причина формування держборга, за словами заступника міністра фінансів Юрія Буци, це девальвація. Більша частина боргу номінована в валюті. Курс впав - борг виріс.
Друга причина — випуск ОВДП на суму поповнення статутного капіталу «Нафтогазу». З 2014-2015 років Мінфін випустив облігації на 126,3 млрд грн для покриття різниці в тарифах.
Третя причина — докапіталізація державних банків через випуск облігацій. В майбутньому цей фактор буде неактуальним, бо основні суми в рамках докапіталізації були "з'їдені" Приватбанком.
Також відіграла роль необхідність фінансової підтримки Фонду гарантування вкладів після виведення неплатоспроможних банків з ринку. ФГВФО фінансувався за рахунок облігацій внутрішньої позики. Зараз він повертає ці кошти назад.
Час «Ч» вже близько
Пікові виплати за боргами припадають на 2019 рік.
Наступного року Україна повинна витратити 123,4 млрд грн на обслуговування державного боргу та 172,9 млрд грн — на його погашення. Найбільші боргові виплати — понад 55 млрд грн — припадають на березень.
Коментарі - 29
Первая и самая важная причина — ДЕфицитный бюджет.
А девальвация — это уже следствие, а не причина.
Одни разговоры, а не действия, как привлечь инвесторов. Вон инвесоры с Канады готовы вложиться 1.1млрдол.сша, в Криворожский район, что даст немалый толчек региону. Таких должно быть каждый год, желательно в каждой области, тогда без кредитов и жизни в долг, мы велезем с ямы. Но люди сидящие на теневых схемах и потоках, это им не интересно, жизнь у них и их семье и так происходит по Женевскому уровню.
— Госуправление делами (ГУД) в прошлом году получило почти 969 млн грн, из которых почти половина — «президентские» расходы. (за 2016 год)
— Очередной транш МВФ в $1 млрд поступил на Украину. (за 2016 год)
у нас на пенсии в месяц идет примерно 20-25 миллиардов гривен.т.е. миллионов 700 в день. А здесь — 969 — на год.
На этих выборах мы в любом случае ничего хорошего не увидем.
Ну будет майдан и что? это уже будет десятый за 3 года. Соберутся сотня платных пенсионеров и десяток любопытных студентов. Потом разойдутся.
Нельзя в стране в которой нет производства, которая живет на импорте брать в долг валюту у международных институтов которые открывают дорогу для иностранных псеводоинвесторов которые создают импорт и раскачивают курс, который заставляет далее брать в долг чтобы отдать или переложиться. Это замкнутый круг.
дефолт у нас уже был 3 года назад. это я просто напоминаю.