Цей тиждень виявився вкрай невдалим для гривні. Якщо в перші робочі дні цього року можна було говорити про те, що валютний ринок лихоманить, то в період з 9 по 12 січня курс гривні просто обвалився.
Вихідні. Куди котиться гривня
Жоден з факторів, який міг зіграти на її користь, не спрацював. За ці дні міжбанківські котирування долара виросли на 33 копійки з 28,20 / 28,23 до 28,54 / 28,56.
Американська валюта фактично щодня пробивала черговий психологічний рівень. НБУ намагався втримати ситуацію під контролем, продавши через «запит кращого курсу» за інформацією Мінфіну не менше $ 42 млн в середу та четвер. Але і це не допомогло. Міжбанк до кінця п'ятниці залишився дуже знервованим і малопередбачуваним. Попит на валюту на готівковому ринку за останні дні стрімко виріс, що обіцяє непогані заробітки власникам обмінників. Вони спробують скористатися ажіотажем на валютному ринку.
Читайте також: На валютному ринку паніка: знову ті самі граблі
Паніка на міжбанку і зростання соціальних виплат позначилися на готівковому ринку, а девальваційні настрої громадян і бізнесу наростають. Це врахують фінансисти, хеджуючи свої підвищені валютні ризики за рахунок розширення спреду і відвертої гри «на підвищення» при продажу валюти в ці вихідні.
Курси валют 13-го і 14-го січня
Скажемо відразу, всі три валюти будуть «ризиковими» для фінансистів через істотні валютні коливання тижня, що завершився, і досить туманних перспектив наступного. «Рятуватися» від цього вони будуть звичайним шляхом — за рахунок розширення спреду і завищенням курсу продажу готівкової валюти.
Котирування готівкового долара будуть в межах: прийом 28,40 — 28,55 гривень, продаж 28,65-28,80. Основна частина обмінників збільшить спред в середньому до 25-40 копійок.
Котирування євро. В останні дні минулого тижня євровалюта стрімко зростала на міжнародних ринках, пробивши в п'ятницю психологічний рівень в 1,21 долара. Фінансисти врахують цю тенденцію при виставленні котирувань готівкового євро в обмінниках.
На 17:00 за Києвом 12 січня крос-курс пари євро / долар був біля позначки 1,2140 долара за євро. Виходячи з прогнозованого на вихідні курсу готівкового долара щодо гривні (прийом 28,40 — 28,55 гривень, продаж 28,65 -28,80), обмінники на ці вихідні виставлять котирування готівкового євро в межах широкого коридору: прийом 34,477-34,660 і продаж 34,781-34,963 гривні.
Розраховані «Мінфіном» курси можуть ще бути скориговані на плюс-мінус до 20-25 копійок на євро в залежності від завдань, що стоять перед власниками обмінників.
«Обмежувачами» в їх роботі можуть бути: фізична наявність євровалюти і гривні в касі обмінника, «жвавість» точки, а для банківських обмінників — показники валютної позиції фінустанови по євро.
Котирування по російському рублю. Після новорічних тривалих вихідних — за рахунок зростання цін на нафту — позиції російської валюти зміцнілися на міжнародних ринках. При перерахунку крос-курсів пар долар / рубль і рубль / гривня це призвело до того, що на міжбанку рубль переступив позначку в 0,5 гривні за рубль. Змушений змінювати свої курси в цьому випадку і готівковий ринок.
Котирування в суботу та неділю будуть такими: прийом за 1 рубль в межах 0,500-0,503 гривні і продаж 0,505-0,508 гривень. Ці розрахункові цифри «Мінфіну» можуть бути ще скориговані в межах плюс-мінус 0,01-0,02 гривні на рублі в залежності від завдань власників обмінника.
Коментарі - 22
Наивно было бы полагать, что Китай и США не придут к консенсусу.
Ибо очень велика обоюдная выгода. Особенно выгода для Китая.
Рынок США для них является приоритетным (экспорт больше 400 млрд. долл).
Можно конечно полезть в бутылку с американским трежерис, но падение китайского ВВП в этом случае будет существенным.
А вот по евро что-то мало верится в перспективу.
На фоне скандалов с вышеградской группой и ряда «референдумов». Не говоря об экономических проблемах и невозможности более надувать ВВП за счёт пузырей.
А меркель с макроном могут разве что кое кому вылизать зад, более они ни на что не способны повлиять.
США давно запылесосило в себя все европейские мозги и весь европейский Hi-Tech бизнес.
Это мы тут сидим в болоте и нам кажется что от нас бегут мозги в польшу)
На самом деле, Германия, Франция и Британия, давно проиграли войну с США, за интеллект.
Да. А ещё Китай может сместить земную ось и затопить Штаты. (с)
А так же, силой мысли, отправить всех «пиндосов» на Луну…
А в общем, прискорбно, что Вы, как человек считающий себя экспертом, не видите очевидных вещей…
Фин. система — это в первую очередь доверие. В мире есть доверие к коммунистической фин. системе Китая? Или доверие к «золотому» рублю РФ? Или может к великому бразильскому реалу?)
Доверие к США в мире на данный момент огромно.
Боевая мощь США на данный момент может стереть с лица Земли любое гос-во без особых проблем (фермер в Иллиноисе об это даже не узнает).
Доверие Китаю???
Может доверие БРИКС?)
Когда все миллиардеры (сильные мира сего) мира, прекратят учить своих детей в США, хранить там свой капитал, вот тогда и можно будет рассуждать о закате Римской империи (США).
И судя по всему, Вы не бизнесмен, не инвестор, не биржевой брокер и т. д…
Не хочу Вас обидеть, но Вы просто обычный обыватель, наслушавшийся Катасонова и насмотревшийся канала Звезда. Не более того.
Зараз ніякого приводу немає
Зараз у вас просто набір шаблонів, які ви намагаєтеся нам втюхати
Це так не працює