У п'ятницю на валютному ринку настає момент істини. Або активність покупців валюти почне падати на побоюваннях «зависнути» з розрахунками в доларах на три дні (вихідні плюс неробочий в США понеділок — День Мартіна Лютера Кінга), або ажіотаж по скупці валюти знову підірве ринок до нового психологічного рівня в 28,50-28,60 гривень на міжбанку і до 28,80-29 гривень на готівковому.
Долар зростає: чи є шанс у гривні врятуватися від обвалу
Не спрацювали і надії фінансистів на зниження залишків на коррахунках банків (що стримало б зростання тиску на гривню) за рахунок купівлі банками депсертіфікатов.
На ранок п'ятниці вони як і раніше значно перевищують необхідні для виконання нормативів НБУ межі і становлять 52,5 млрд гривень. Це дає ресурс для продовження спекулятивних атак на гривню, а також говорить про те, що у найбільших експортерів є запаси національної валюти і вони не будуть поспішати продавати свої валютні кошти. Тим більше, що курс зростає і вони просто притримують валюту в надії потім продатися дорожче.
Таким чином, основні параметри ринку сьогодні працюють проти гривні і Мінфін очікує подальшого зростання курсу на торгах п'ятниці в межах коридору 28,47-28,57 гривень.
Гасити валютні пожежі доведеться НБУ, хоча і тут ситуація непроста. Вчорашні багаторазові виходи Нацбанку із «запитом кращого курсу» з продажу долара (за нашими даними продав всього за день до 38 млн доларів) — тільки частково стримали зростання котирувань, але не змогли розгорнути ринок в сторону зміцнення гривні.
Тому потрібно розуміти, що Нацбанку доведеться серйозно втратити резерви (за нашими розрахунками — ще до 45-80 млн доларів), щоб утримати ситуацію під контролем і не допустити зростання котирувань на торгах понад 28,60-28,70 гривень.
Чи готовий Нацбанк витрачати ЗВР або допустить чергову девальвацію — покаже сьогоднішній день. Поки ж знову ситуативні дії і курсові інтереси найбільших гравців міжбанку продовжать керувати трендом по долару.
«Мінфін» прогнозує чергову спекулятивну розкачку ринку з продовженням гри «на підвищення» і передбачає, що буде здійснено до 500- 580 угод на суму до 340-390 млн доларів. Якщо курс перевищить новий психологічний поріг в 28,55 гривень — Нацбанку доведеться знову виходити з інтервенцією по продажу долара, щоб хоч якось збити паніку на торгах.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Готівковий долар знову росте.
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 28,25-28,40 і продаж 28,55-28,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,35-28,46 гривень та продаж 28,58 -28,65 гривень.
Про тенденції на торгах за 11 січня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом ситуація для гривні ще погіршилася — 20% (було вчора 23%) опитаних вважають, що курс НБУ повернеться нижче 28,00 гривень. 80%, впевнені в його довгостроковому закріпленні вище 28,01 гривень.
За безготівковим курсом на торгах девальваційні настрої поки переважають — 25% (було 22%) опитаних упевнені в поверненні котирувань на міжбанку до рівня — нижче 28,00 гривень. 75% — зберігають свої прогнози по довгостроковому закріпленню долара вище 28,01 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 33
Расти могут деревья, цветы, дети, но не неодушевленные предметы!
Скажите, а наши власти хоть раз за 27 лет, брали на себя ответственность хоть за что либо???
У них как всегда найдётся виноватый (путин, трамп, блокада, крым, война, мвф, наводнение, ураган во Флориде и т. д)
В общем, у них с два десятка тузов в рукаве для плебса.
А плебс как всегда проглотит и хвостом утрётся. И добавки попросит… А, не… Пойдёт митинговать за евробляхи и за контробас с Польши.
Такова уж наша доля. Неспособность стратегически мыслить. Только тактически, только «хапнуть», а там — трава не расти.
Каждый народ имеет то правительство, которое он заслуживает (c).
удержать то можно, спросите Гонтареву как. правда потом, после выборов, распрямится этак до 50 но это ж мелочи
Минимум 10 коп. падения ежедневно без осечек. В конце января мы гарантировано увидим курс 30. С таким успехом весенний «отскок» будет к 29 (в лучшем случае). А осенью и 31 будет казаться огромным успехом (а при неудачной реструктуризации внешних долгов я уже не удивлюсь и курсу эдак в 34).
Ждем комментарии порохоботов о ничтожности наблюдаемой девальвации и об отсутствии ее влияния на уровень жизни.
Разве нет?
«Статья 28. Управление золотовалютными резервами.
Национальный банк обеспечивает управление золотовалютными резервами государства, осуществляя валютные интервенции путем купли-продажи валютных ценностей на валютных рынках с целью влияния на курс национальной валюты относительно иностранных валют и на общий спрос и предложение денег в Украине.»