У четвер девальвація гривні посилилася, а ажіотаж на валютному ринку зростає. Охочих на цьому заробити вистачає: безпосередньо експортери, які «задорого» продають валютну виручку, спекулянти на міжбанку, які відверто грають «на підвищення», власники обмінників.
На валютному ринку паніка: знову ті самі граблі
Останні вже ставлять котирування продажу готівкового долара уже до 28,70-28,80 гривень з явною метою в 29 гривень найближчим часом.
Насправді, як завжди, в програші — населення і дрібний та середній бізнес. Перші будуть розплачуватися за цей «валютний банкет» купки великих гравців через підвищення цінників в магазинах і на заправках, другі — у вигляді чергових валютних «вльотів» і курсових втрат. Виграють великі компанії українських олігархів і спекулянти.
Але в цілому, економіку України вкотре випробовують на міцність валютними цунамі, наслідки якого виллються черговим інфляційним потрясінням. Нацбанк невеликий час ще пограє в розмови про інфляційне таргетування і сезонний чинник та буде стверджувати, що зберігає свої інфляційні прогнози на запланованому рівні, а потім почне по-тихесеньку здавати назад і в кінцевому підсумку — спише свої валютні та інфляційні прорахунки на нових бабусь, туристів, сезонний фактор, ворогів, АТО і зміну кон'юнктури світового ринку нафтопродуктів та інших енергоносіїв.
На ці граблі Україна вже наступала не раз і в 2018 році, на фоні зростання популістських обіцянок перед виборами 2019 року, — ймовірність такого розвитку подій дуже висока. Не можна сказати, що НБУ самоусунувся. Ні в якому разі… Ось навіть сьогодні він спішно «вискочив» на ринок з продажем валюти через «запит кращого курсу», але це сильно не допомогло. Валютний дріт вже вкотре підпалений і тепер знову треба активно «заливати» ринок доларами з ЗВР, щоб хоч якось стримати паніку на торгах.
Чому регулятор вчора продав тільки «жалюгідні» 4 млн доларів через «запит кращого курсу», а не гасив прогнозований вибух курсу ще починаючи з вівторка — залишиться черговим питанням до Нацбанку і його валютних та грошово-кредитних «стратегів». Чи ми знову тягнули до останнього і розраховували на диво ?! Але дива, як відомо не буває, і так би мовити «маємо те, що маємо ...».
Скільки разів Нацбанку ще потрібно буде наступати на валютні граблі, щоб робити оперативні висновки і не допускати чергових курсових пожеж — не зрозуміло, але експерименти з економікою вже і до того ж небагатої країни з неплатоспроможним до краю населенням — несуть суттэвы ризики. Шкода, що не чиновники самотужки з власної кишені розраховуються за такі «експеременти».
Але повернемося до сьогоднішнього міжбанку. Скажемо відразу — перекрити апетити імпортерів не вдалося навіть за рахунок виходу Нацбанку на ринок з продажем долара через «запит кращого курсу» вже в першу годину сесії. Курс зростає. І стрімко. Інтервенції НБУ сьогодні так і не врятували гривню від чергового падіння з 28,34 / 28,36 гривень до 28,435 / 28,455 до кінця сесії.
Тиск на гривню збільшується, а зростання коррахунків банків відразу на 18,9 млрд гривень до 53,5 млрд на фоні збільшення попиту на валюту з боку всіх груп імпортерів — просто підірвало ринок.
Хід торгів:
З декларативних ранкових котирувань 28,34/28,36 вже до 10:30 години попит настільки значно перевищував пропозицію, що долар злетів до 28,44 / 28,46 гривень і вище. НБУ був змушений вийти на торги з «запитом кращого курсу» і продати не менше 23 млн доларів вже до 11:30, але це особливо не допомогло. До 12:00 котирування досягли позначки 28,44/28,47 гривень і тільки вихід на ринок декількох великих продавців (які просто вичікували максимального ажіотажу на торгах) — більш-менш вирівняв ситуацію на торгах в межах коридору 28,43-28,44/28,455 -28,46. У цих межах долар вже і знаходився решту часу до кінця активної фази торгів.
Завершилася сесія на позначці 28,435/28,455 гривень, але міжбанк так і залишився дуже знервованим і знову без чіткого розуміння перспектив по тренду на завтра. НБУ не виходив в четвер на ринок в більш публічному форматі аукціону з продажу долара на міжбанку, вважаючи за краще провести вливання валюти у вигляді «запиту кращого курсу», які на жаль кардинально ситуацію не виправили. Більшість угод за даними ВалКлі пройшли в межах коридору 28,4414-28,4611.
Головні події четверга:
1. Долар виріс майже на 10 копійок — з 28,34/28,36 гривень до 28,435/28,455 до кінця сесії.
2. Нацбанк не виходив на ринок в більш публічному форматі аукціону з продажу долара, вважаючи за краще продавати валюту через «запит кращого курсу». Але це тільки уповільнило зростання котирувань і не змінило загального тренда на торгах.
3. Зареєстровано 536 угод на суму $ 336,12 млн по середньозваженому курсу 28,4457.
Коментарі - 90
1) 1991 — сытая молодежь и интеллигенция захотела богатой европейской жизни. Получила урок и опыт, что так делать больше не надо на пару десятилетий вперед.
2) 2011-12гг — сытое новое поколение и быстро богатеющий средний класс замутили Болотную. Власти волнения с трудом погасили. Но тут случился Крым, санкции и падение курса рубля в 2,5 раза. Средний класс сразу обнищал и успокоился.
Можете сами провести параллели с Украиной.
ИМХО, революции в 21 веке устраивают сытые плебеи, которым хочется еще больше хлеба и зрелищ. Но получив обратный результат от своих действий, и обнищав, успокаивается и не творит беспорядков, пока вновь не откормится и не забудет предыдущий опыт.
какая в 1991 годы «сытая молодежь»? напомнить пустые (совсем пустые) магазины и сахар по талонам — килограмм в месяц на человека?
я понимаю что у россиян специфические отношения с историей — ее переписывают начисто каждые 5 лет, но здесь не россия. Мы еще помним что — и у кого было.
в 1991 году сьехали руководители компартий союзных республик и обьявили о ликвидации СССР.
это революция? или эти важные дядки — «лентяи»? о чем вообще речь?
или «революция лентяев» — это августовкий путч 1991 года? дядя Пуго бы обиделся :)
Проблема здесь не в «зрелищ», а припасть к «корыту.» — бюджету. В этом плане революция 1917 занимательна «сытые» будущее «временное правительство» затем проиграли «нищим», но к сожалению «нищие» не справились с процессами.
1989, 1990, 1991 и тд
Зато урок не в коем случае в этой стране не храните деньги в $
https://www.youtube.com/watch?v=XXJw7KOE5cE
а типа доктора брезгуют брать в долларах и поедут в польшу за злотыми. ага, поверил :)
И небо на землю не упало. И Ираландия хуже жить не стала.
Когда куча итальянцев свалила в Штаты (в том чисте сицилийская мафия) — Италия не умерла. Не умрем и мы.
а типа доктора брезгуют брать в долларах и поедут в польшу за злотыми. ага, поверил :)»- написал yarg
«Не брезгуют, их просто нет, все, кто хоть немного спец хоть в чём-то — уже свалили. У нас не просто дефицит квалифицированных кадров, у нас с этим пипец. И раньше-то найти компетного спеца было проблемой, сейчас — это как выиграть в лотерею.»- вы ответили. Разговор был о врачах. конкретно с врачами, выше, я описал ситуацию. В других сферах, увы, кто реально спец- или в Украине получает очень хорошие деньги, или за бугор едет. Вспоминается 29 год и начало индустриализации… чем-то схожи ситуации со специалистами
Так сколько тогда вам лет?)
Пы.Сь. пристегните ремни…
Как всегда в проиграше те, у кого меньше мозгов.
Люди сами ее опускают, не веря в нее.
«При грамотном управлении госфинансами курс опустится до 20 грн/дол в течение нескольких месяцев, и это если НБУ не будет скупать валюту» — хотелось бы более подробно.
И да, мне не интересен ваш бессмысленный набор слов.
Кто-то недавно выкладывал сюда таблицу зависимости курса от торгового баланса. Так вот за последний год там выросло расхождение и нужна девальвация гривны процентов на 10-15.
И была высокая рождаемость, а не так, как сейчас)
Уверена, что тут большая часть «всепропальщиков» и «зрадарей» стонут и визжат за вознаграждение)
https://index.minfin.com.ua/index/debt/
а на 9 марта — уже по 15.
бизнес у них такой :)
Письмо от 10.01.2018, поступило вчера, и клиентам нужно написать у кого в учредителях есть нерезиденты, сколько они планируют, в каких обьемах и когда выводить дивиденты по своим компаниям.
Т.е. ситуация со скупкой валюты и вывод ее по погашению задолженности по дивидендам, только сейчас обеспокоило НБУ. Я писал, что сейчас это реално проблема, так как бы рынок сейчас не так прыгал по курсам и сам находил равновесие.
По сегодня ждем инфо о начале дня, но скорее всего будет опять рост, нет ничего что бы удержало доллар :(
хотят разрешить платить дивиденды за 2017 год — оценивают обьемы выплаты.
но зрада — она такая :)
Фердинанд Маркос пришел к власти с обещанием радикальных перемен. Филиппинский лидер поклялся, что будет осуществлять земельную реформу, бороться за промышленное развитие и приструнит, как он выразился, «старых олигархов.
В последние годы правления Маркоса банки его главных «кумов» финансировали от четверти до половины своих активов деньгами из Центрального банка.
Вину за развал своей экономики в середине 1980-х гг. сами филиппинцы часто возлагают на DOSRI– займы для «директоров, чиновников, акционеров и им подобных». Финансовая система коллапсировала в оргии кредитования аффилированных лиц.
Долговые обязательства умышленно выпускались в виде облигаций крупного достоинства, которые были недоступны обычным гражданам, продолжавшим хранить сбережения в банковской системе, обычно с отрицательными процентными ставками. Банки реабилитировались путем бесплатных займов у общества и вложением этих денег в высокодоходный национальный долг
Схема одна и та же…
Запасаемся попкорном.